Как да си сменя небето в cs 1.6

Ако нещо не ви е ясно относно направата на карти за Counter-Strike, раздела е точното място, където да попитате.
Post Reply
User avatar
ISPANECA
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 27 Oct 2012, 16:59

Как да си сменя небето в cs 1.6

Post by ISPANECA »

Извинявам се ако въпроса е елементарен, но никъде не намерих отговор и се спрях в този форум.
Работата е следната: намерих си нов "мод" за небе и искам да го сменя с оригиналното. Имам нужните файлове bk.tga, dn.tga, ft.tga и тн. Слагам ги в папката cstrike---->gfx---->env (в тази папка). Влизам в цс, промяна няма. Открих, че тези файлове които съм сложил там за небето, трябва да ги задам в Map---->Map Properties. Тоест, че трябва да си тегля VHE и от там да правя някакви щуротии. (Имайте на предвид, че идея си нямам как се борави с VHE)
Въпроса ми е: Може ли да се сложи небето, което искам, по по-лесен начин (на всички карти) или трябва да стане с програмата VHE (и ако трябва да стане с VHE, някой може ли да ми обясни стъпка по стъпка как да стане това)?


Надявам се на коректен отговор.



П.П. Това е по повод един мой проект, който представлява пълна промяна на играта. Включвайки: скинове на оръжия, играчи, нови текстури на картите, анимации на оръжията, горе долу всичко. С идеята да се играе в една по-реалистична обстановка и да се радвам повече на играта си ;) Ако имате желание да видите крайния вид на моя проект пишете в темата и когато го завърша ще постна, евентуално, всички модове които съм ползвал. Даже имах намерение да направя архив на играта, за да се разпространи на хората, които искат cs-a им да придобие един по съвършен вид. Гледам да работя възможно най-професионално по проекта, (тоест гледам всички модове да бъдат прецизни за да бъдат одобрени от всеки) и всичко това е с цел да се подобри удоволствието от играенето на Counter-Strike.
User avatar
muxaxa
Потребител
Потребител
Posts: 584
Joined: 29 Dec 2007, 20:34
CS Nick: muxaxa
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: muxaxa

Re: Как да си сменя небето в cs 1.6

Post by muxaxa »

Няма нужда от vhe. Пробвай този плъгин: http://cs-bg.info/plugin/848/
User avatar
ISPANECA
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 27 Oct 2012, 16:59

Re: Как да си сменя небето в cs 1.6

Post by ISPANECA »

Това не е ли за сървър ? Тоест това да се наглася от някой, който има собствен сървър. Моята идея е на самите ми карти да сменя небето. Аз не поддържам собствен сървър.
Post Reply

Return to “Въпроси и проблеми”