CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Времена в английският език

Тук ще си помагаме за всичко, свързано с училището - есета по определени теми и др.

Модератор: Помощник-модератори

Времена в английският език

Мнениеот employera » 22 Ное 2016, 18:30

Привет!

От 8 години уча английски, но времената все ме мотаят и се обърквам като дойде момента да използвам дадено време. Ще съм много доволен ако някой ми обясни точните разлики :)

-I have worked there. ( Тоест, че съм работил, точно преди да му кажа това, например , until now; също, че действието има някаква връзка с настоящето ) ?
-I had worked there. ( В случая, че съм работил по време на друго минало действие, например before he came; няма връзка с настоящето ) ?
-I worked there ( Тоест, че съм работил там в миналото, без никаква връзка с настоящето ) ?

-I have been working ( Работил съм в миналото и продължавам да работя, тоест има връзка с сегашният момент )
-I had been working ( Започнал съм да работя в миналото и съм продължил да работя преди/до друг определен момент в миналото; before he came )

Отностно тези изречения, въпросите са ми, каква е разликата между had и had been/have и have been ( да ли е само продължаванеto на действието ? )

-An ally has been slain ( защо не е с was, защото was е само за минал момент, а has been ''продължава'' или ) ? :new_puppy_dog_eyes: :new_puppy_dog_eyes: :new_puppy_dog_eyes: :new_puppy_dog_eyes: :new_puppy_dog_eyes:
employera

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Re: Времена в английският език

Мнениеот A m a z i n g » 27 Мар 2017, 22:35

Между I have been there и I had been there има една малка разлика, а тя е, че минало перфектно време ( I had been there например ) се използва преди друг минал момент. Ще дам и аз един пример за да усетиш разликата. I had been there two hours ago, but I realised that I forgot my wallet. ( Първото действие е, че съм си забравил портмонето, а второто е, че съм бил тук преди 2 часа ). Тука има минало действие преди друго минало действие. Същото е и за сегашно продължително и минало продължително.

Относно An ally has been slain - перфектни времена са в неопределен момент в миналото. Затова не са сложили was ( П.С и аз играя лига ако е от там ) :D Надявам се да съм ти бил полезен! Лека вечер от мен! :mmm?:
A m a z i n g

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Ето че в края на този месец се навършват точно 10 години от официалното пускане на българския CS фен сайт.
ESEA имат удоволствието да обявят сезон 25 на своята лига, който ще включва повече дивизии за някои региони, както и редица подобрения базирани на обратната връзка от сезон 24.
DreamHack потвърдиха, че Ninjas in Pyjamas и Virtus.pro са получили покани за тяхното събитие Masters в Малмьо.

Назад към Училище