► Мързела и защо трябва да учим ◄

Тук ще си помагаме за всичко, свързано с училището - есета по определени теми и др.
Post Reply
User avatar
juventus1897
Потребител
Потребител
Posts: 171
Joined: 26 Jun 2014, 00:59

► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by juventus1897 »

№1 Хубаво нещо ли е мързела?
Много хора си мислят, че мързела е нещо приятно. Да, но е добре да мързелувате САМО и ЕДИНСТВЕНО събота и неделя, даже и тогава не е добре.
№2 Мързи ви да учите?
Защо си мислите, че като Ви мързи да учите, ще постигнете нещо в живота, а и не само? Дават Ви домашно за другата седмица, но Вие си казвате "спокойно има цяла седмица", но ето че тя дойде, Вие отново не сте си написали домашното.
№3 Мързи Ви да учите и правите всичко в последният момент?
И защо? Защото Ви мързи да седнете за 1-2 часа да си научите, да си напишете домашното? Затова ли?? Идва петък и си казвате "неделя е деня за учене, тогава ще уча", а в същото време домашната Ви толкова голяма, че Ви домързява да е направите? И защо? Защото си казвате, че неделя ще учите. Няма ли да е по-добре да седнете петък, след училище да научите за няколко часа и после събота и неделя да са Ви свободни, и да сте спокойни, че сте си написали, научили и нямате задължения?
№4 Сега ще Ви разкажа, защо е по-добре да учим, пишем домашни и да не оставяме днешната работа за утре.
№5 До преди няколко месеца и аз така, не учех, не пишех домашни, но един ден учителката ме попита защо? Защото имаш други задължения вкъщи ли? Защото не ти остава време от другите работи, който вършиш ли? А аз и отговорих така - не, госпожо, просто нямам желание да уча. И тя как ми отговори? И си мислиш, че така ще преуспееш в живота, като оставяш днешната работа за утре, като не учиш и не пишеш домашни?

Не си мислете, че като не си вършите задълженията, ще преуспеете. Защо съществуват интелигентни хора, като Айнщайн? Защото е учел.

№6 Седнете и си научете. Когато някой учител Ви изпитва и се колебае между 4 и 5, ще поиска домашното Ви, за да реши.
№7 Няма ли да е по-добре, ако сте си научили и написали домашното, и един път кажете "госпожо, аз имам домашна"? Няма ли да е по-добре, ако сте си научили и вдигнете ръка и Ви пишат 6ца? По-добре ще е, нали?
№8 И аз като вас, не учех, не пишех домашна, но след време ще съжалявате, че не сте учели. Ще си казвате "защо едно време нашите, приятелите, учителите ми казваха да уча, аз не го правех?"
User avatar
Unity Man
VIP
VIP
Posts: 1118
Joined: 12 Oct 2015, 20:21
CS Nick: BiTurbu
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by Unity Man »

Много хора имат по няколко виши и пак нямат работа , някои дори бъркат по кофите? ;)
Нека бъдем реалисти, нямаш ли връзки които да те вкарат на топличко нищо не става, е винаги има изключения, но не разчитайте на тях.
Не съм против образование, но то в днешно време това ако е образование аз съм трамвай , пълно отбиване на номер.
Влизат в час , играят карти, по телефоните си разцъкват във фейсбука, другите изобщо не влизат.
Каква е поуката? - Всеки да се спасява както сметне за редно.
User avatar
juventus1897
Потребител
Потребител
Posts: 171
Joined: 26 Jun 2014, 00:59

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by juventus1897 »

В България е нормално, но отиди в други държави да видим, дали с няколко виши няма да имат работа? И тук не става въпрос за више, а това за завършване. Какъв е смисъла като завършиш с 3ка, после више ли ще караш? Не, няма смисъл просто. Това с картите и телефони е до учители. Тези, който не влизат ще си търсят други училища. Общо взето е до училище и учители.
User avatar
Unity Man
VIP
VIP
Posts: 1118
Joined: 12 Oct 2015, 20:21
CS Nick: BiTurbu
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by Unity Man »

juventus1897 wrote:В България е нормално, но отиди в други държави да видим, дали с няколко виши няма да имат работа? И тук не става въпрос за више, а това за завършване. Какъв е смисъла като завършиш с 3ка, после више ли ще караш? Не, няма смисъл просто. Това с картите и телефони е до учители. Тези, който не влизат ще си търсят други училища. Общо взето е до училище и учители.
Да, в България е така, но само това ли е криво само при нас? Това с картите не е само до учителите, а и до учениците, защото тя учителката може да вряска, ама те като са напушени и празни тикви?
Аз, ти и и някои потребители можем да си позволим да учим в Франций, Германий (например) и тем подобни, но някои няма да могат и те какво правят?
Самата политика тук е такава, за да опростява младото поколение и да стане евтина работна ръка.
Да не говорим, че тези , които имат желание за учене са потискани от такива тиквеници и накрая стават като тях.
Такива ученици, които нарушават правилата трябва да бъдат изгонвани, но те не го правят, защото на училището им се полага по 1000 и повече лева годишно. Пак за пари работата, хиихи.. (;
Няма светлина в тунела нещата да се оправят, държавата , образованието, ето дори и лекарите отиват да работят в други държави, защото в България буквално се подиграват с труда им, но това е отделна тема.
Пожелавам успех на всички, които в момента учат и дано имат връзки и някаква доза късмет.
User avatar
juventus1897
Потребител
Потребител
Posts: 171
Joined: 26 Jun 2014, 00:59

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by juventus1897 »

Не за всички парите са най-важни. Нашето училище, което е най-елитново по строителство, геодезия и архитектура в цяла България, не е така. В началото на миналата година, когато идваха новите ученици - някой от тях ги гонеха още първия срок, защото си мислят, че ще си правят каквото си решат. Когато правиш глупости в час, някой учител може да не ти направи забележка, или да те изгони, но после си пише доклада, и накрая те викат при директора и пак ядеш.. Затова е най-елитното, защото парите не са на първо място.
User avatar
Pwn3d
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 29 Aug 2011, 13:53

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by Pwn3d »

Общо взето и вие и аз доста ще се отклоня от темата - "Мързела". Сега това дали искате да учите или не е въпрос на ВАШ собствен избор и не да си го казвате всяка нощ преди лягане или на сутринта, а го прави вашата съвест и съзнание. Затова и тука се намества мързела. Но искам да вмъкна нещо за образователната система като цяло. Нали разбирате, че никой учител в училище не го интересува от вашата оценка, ОЩЕ повече какво сте научили и какво не. Те искат да си вземат заплатите и да продължат материалния им живот. Сталин е казал - "Има логика на обстоятелствата и има логика на желанията, не винаги едното съвпада с другото". Точно това се случва в нашата скромна и хубава държава. Политици, министри много добре разбират, че образователната система за нищо не става, но точно това е тяхната цел. Те искат тъп и прост народ за да може лесно да го контролират. Искат РОБИ, които да работят за тях и да им изкарват ОГРОМНИ пари, а заплатите в същото време да са от сумата 500-1000 лева не повече. (Кой ще ходи по скъпи хотели и банкети....).

"…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

Поздрав за всички материалисти - https://www.youtube.com/watch?v=3rAqMgx4ZH0 .

П.С Извинявам се за правописните грешки.
User avatar
georgib1
V.I.P
V.I.P
Posts: 217
Joined: 07 Jul 2015, 11:58
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: ► Мързела и защо трябва да учим ◄

Post by georgib1 »

Хубава тема, приятел.Надявам се доста хора да са си взели поука.Лично на мен ме мързи, но знам какъв ще е живота за напред, ако не уча затова си уча и се старая.


Last bumped by juventus1897 on 20 Feb 2016, 21:23.
Post Reply

Return to “Училище”