[УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Всякакви теми, свързани с платформата Steam.
User avatar
butterfly
insane-
insane-
Posts: 500
Joined: 26 Aug 2010, 02:46
CS Nick: insanе
Favorite version: CS: 1.6

[УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by butterfly »

Здравейте, тъй като стария урок е от 2009 година и е невалиден съм направил нов.

1) Избирате си игра, която искате да купите. Аз съм си избрал ТАЗИ.
2) Правите стъпките от снимката и продължавате напред.
3) Следващото нещо, което трябва да направите е да изберете дали да я купите за СЕБЕ СИ или да я купите като ПОДАРЪК.
4) Ако я купите като подарък има 3 опции, които трябва да изберете.
5) След като сте избрали дали да я купите като подарък или за своя собствен акаунт, можете да продължите към плащането.
6) Плащането става, чрез много опции - СНИМКА. Избирате това, което е най-удобно за Вас. НЯМА КАК ДА ПЛАТИТЕ СЪС СМС...
7) Вече сте избрали всичко, което трябва за да закупите играта и чакате да ви излезе нещо подобно - СНИМКА.
Това значи, че вече сте закупили своята игра и можете да я инсталирате/пратите като подарък/запазите в инвентара.

Успех с бъдещите покупки. :)

PS: Ако видите грешки/неточности в урока, моля да ми кажете.
User avatar
qlqllqq
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2012, 22:12

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by qlqllqq »

Помогнете ми! Как да си направя акаунт в ПаъПал? Как да вкарам пари в него, помощ!
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

qlqllqq wrote:Помогнете ми! Как да си направя акаунт в ПаъПал? Как да вкарам пари в него, помощ!
Да се добавят пари в PayPal акаунт е единствено осъществимо за хора от следните държави: US, UK, DE, AU, AUS и със сигурност още някоя друга, не и България. И осъществимо единствено чрез Bank Transfer. Единственият начин да се има пари в PayPal Balance (PayPal микросметка) е някой друг да ти прати пари (получиш) в него (по е-поща пратени от неговият PayPal Account, било от неговия Balance, ако там има средства, или чрез прикачената му кредитна карта).

„ПаъПал“ е несъществуващо понятие и дума.

По-важното, което искам да спомена е, че поне аз не препоръчвам използването на PayPal за покупки през Steam, след като/ако човек има вече кредитна карта, а просто директно да си я използва. Така се намаля риска при евентуална лимитация или нещо случване с PayPal акаунта, и транзакцията с Valve бъде „блокирана“ (автоматично от PayPal пишман алгоритмите), то и от там авт. системата на Steam да счете транзакцията за fraud, а от там и целият Steam Account – Closed. Изпищяни такива геймъри не малко е имало и съм чел из форумите, където всеки на 10-13г. има поне по минимум 2-3 карти, а и от най-близкият shop или будка може да се закупи по всяко време, а отварянето на PayPal акаунт не е незаконно (за хора под 18г., съгласно PayPal правилата), както е за останалите държави, но това е друга тема.
User avatar
Pr0ZerA
V.I.P
V.I.P
Posts: 234
Joined: 03 Jan 2012, 21:55
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: loyder

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by Pr0ZerA »

Имам въпрос какво да изпиша като плащам с Visa на разплащателен адрес -улицата,номера,блока,апартамента, това сичкото ли трябва да изпиша и ако да това Бул.Г.Димитров54вх.г.ап.50 как да стане на латиница и другия въпрос е като съм непълнолетен и не е моя картата да пиша името на картата което го пише ли?
С "Visa electron"става ли плащането?
User avatar
butterfly
insane-
insane-
Posts: 500
Joined: 26 Aug 2010, 02:46
CS Nick: insanе
Favorite version: CS: 1.6

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by butterfly »

Pr0ZerA wrote:Имам въпрос какво да изпиша като плащам с Visa на разплащателен адрес -улицата,номера,блока,апартамента, това сичкото ли трябва да изпиша и ако да това Бул.Г.Димитров54вх.г.ап.50 как да стане на латиница и другия въпрос е като съм непълнолетен и не е моя картата да пиша името на картата което го пише ли?
С "Visa electron"става ли плащането?
Да, става с Visa Electron. Името, което трябва да въведеш трябва да е името, което пише на самата карта. Просто цъкаш на "Visa", пишеш си улицата/квартала и блока, пишеш данните, които са в/у картата и купуваш.

Успех! :o
User avatar
crazylimon40
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 21 Dec 2012, 21:05

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by crazylimon40 »

Има ли начин да се плати без кредитна карта? Например по банкова сметка? Благодаря за отговора?
User avatar
M.C.
™United Colors of Benetton™
™United Colors of Benetton™
Posts: 774
Joined: 24 Jun 2011, 13:36
Steam Community ID: benetton

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by M.C. »

crazylimon40 wrote:Има ли начин да се плати без кредитна карта? Например по банкова сметка? Благодаря за отговора?

Това да не ти е в България?
Last edited by Charlike Mike Reagent on 27 Dec 2012, 09:32, edited 1 time in total.
Reason: Нарушение на т.7 от правилника на форума
User avatar
Smoker Face
Потребител
Потребител
Posts: 19
Joined: 20 Dec 2012, 17:05
Skype: smokerface5
Contact:

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by Smoker Face »

Добър урок за хората който те първа ще закупуват игра в Steam платформата , урока намалява риска от измама !
User avatar
IchigoKurosaki
Потребител
Потребител
Posts: 5
Joined: 24 Nov 2012, 20:02
CS Nick: [BG]Ichigo
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: 76561198067655071
Location: Steam

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by IchigoKurosaki »

Нещо като се опитам да купя игра , ми пише ,че не е успешно завършено защо така ?Всичко 2пъти както трябва въведох и не стана.А ида питам ако се провали купуването както сега стана , ще вземе ли пари ?
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by Xen »

IchigoKurosaki wrote:А ида питам ако се провали купуването както сега стана , ще вземе ли пари ?
Разбира се, че няма да те таксува. Ако те таксува, ще ти изпише колко пари са ти взети и ще получиш писмо в пощата за покупката.
User avatar
IchigoKurosaki
Потребител
Потребител
Posts: 5
Joined: 24 Nov 2012, 20:02
CS Nick: [BG]Ichigo
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: 76561198067655071
Location: Steam

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by IchigoKurosaki »

Значи сега ,ако някой ти намери картата може да си пазарува от стийм колкото си поиска докато не свършат парите , че като гледам парола не иска ?
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

В такива случаи се използват виртуални карти, някои банки ги издават (ДСК, ПИБ, etc.). Неподсредствено преди закупуване се прехвърлят кинти от реалната във виртуалната опр. сума и така ще си щастлив, че никой няма да има да „източи“ реалната, след като реално само виртуалната ще се ползва в интернет, а реалната на публични банкомати само, където е вече е по-лесно steal-ването на данни от картата (след като И ПИН се въвежда) :).

Мои съвети:

- Изкарване на VCCs за пазаренете в интернет (както за физически, така и за виртуални/дигитални/електронни артикули);
- НИКОГА да не се теглят пари на банкомати, а директно да се разплащаш с търговците (хр. магазини, дрехи, бла бла) с картата, тъй като ПОС терминалите са си техни (на магазина) и ако сложат steal-устройство и се разбере, че някога са ти чорили те пари, при банковото извлечение ще се види № на устройството, а от там и банката на кой адрес в кой магазин е това устройство, съответно вече ще е лесно за „глобяване“ на магазина, но такива случаи реално са малко известни и немислими (почти никой магазин няма да посмее да си „опетни“ собствената РЕПУТАЦИЯ, загубвайки така клиентела), за разлика от тези при публичните банкомати (вкл. в банки) по улиците, тротоари, площади и т.н.;
- Смяна на ПИН номера на всеки 4 до 6 месеца периодично, тъй както се предполага, че се сменя и паролата на е-поща (нали?);
- Физическата карта да е с ЧИП, ПИН номера да НЕ се записва никъде, дори в главата ти, а той да е комбинация от зашифровани алгоритми или думи, или каквото щеш' там. Запомнянето по картинка (на дадена комбинация) е много по-лесно, бързо и ефикасно, отколкото помненето на random числа (представи си, че имаш 10 карти ина всяка да ѝ помниш ПИН номера, lol?).
User avatar
IchigoKurosaki
Потребител
Потребител
Posts: 5
Joined: 24 Nov 2012, 20:02
CS Nick: [BG]Ichigo
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: 76561198067655071
Location: Steam

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by IchigoKurosaki »

Блалгодаря Шерифе !
Last edited by Charlike Mike Reagent on 27 Dec 2012, 09:35, edited 1 time in total.
Reason: Нарушение на т.12 от правилника на форума.
User avatar
She3pZ
Потребител
Потребител
Posts: 106
Joined: 21 Feb 2012, 21:46
Skype: she3pz
CS Nick: she3pz1017
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by She3pZ »

Вече няколко пъти се опитах да си купя игра когато бяха промицийте, но винаги ми исписва:
Неочакаван проблем!
Моля свържете се с steam подръжката!
User avatar
v3nis
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2013, 07:54

Re: [УРОК] Как да пазарувам от Steam?

Post by v3nis »

Здравейте,снощи си добавих пари в steam wallet с cashterminal и когато се прибрах там ми пишеше,че ми е аднало рубли,а не евро писах им 2 съобщения да ми ги сменят,защото немога да си купя игра (Вашата покупка не може да бъде завършена, защото изглежда, че валутата на средствата в Steam портфейла Ви не съвпада с тази за тази покупката) как да си го оправя?
Post Reply

Return to “Steam”