Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Всякакви теми, свързани с платформата Steam.
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

Здравейте. Видях, че много хора имат проблем след зареждането на X сума чрез Cashterminal в портфейла си. Валутата вместо в € се появява в RUB. За радост има решение на този проблем, но ще отнеме от няколко дни до максимално седмица или две.

Стъпка по стъпка:
  1. Отваряте http://support.steampowered.com/ и си правите регистрация или си влизате съответно в акаунта, ако вече имате създаден такъв;
  2. https://support.steampowered.com/newticket.php - отваряте този линк и избирате под product - *STEAM*, а под Category - "Purchases and payments" и след това ще ви се покаже още един падащ списък, където избирате "Purchase Failures";
  3. Нa Subject пишете "Wrong wallet currency after loading wallet funds; RUB instead of Euro";
  4. На Your Question попълвате следния текст, като съответно замествате подчертаното съдържание в скобите с вашите данни:

    "Hello. I loaded (заредените пари в лева) BGN in Cashterminal for wallet funds, but instead of Euro, the machine added (рублите в акаунта ви) RUB in my wallet. Can you please convert my wallet currency from RUB to Euro ? Thanks!"
  5. На език оставяте английски, в Email е препоръчително да е email-а на вашият Steam акаунт.
  6. Steam Account Login Name - името, с което влизате в Steam акаунта си (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!), payment method - Steam Wallet, и операционна система си избирате вашата и пращате билета и чакате отговор.
НУЖНО ДА СЕ ЗНАЕ !!! - ако вече сте имали евро в портфейла, НЯМА да имате този проблем при зареждане на пари чрез Cashterminal !
Късмет и ако имате проблеми - пишете един коментар тук, а аз ще се опитам да помогна.
User avatar
The Prodigy
Потребител
Потребител
Posts: 394
Joined: 07 Mar 2009, 14:21
Skype: sa6k0o_94
CS Nick: The Prodigy ♥
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 76561198051924736
Location: Cydia.app
Contact:

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by The Prodigy »

А ако вече съм зареждал евро и просто искам да сменя валутата на Рубли дали ще е възможно, защото е доста по изгодно да се пазарува в рубли.
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

The Prodigy wrote:А ако вече съм зареждал евро и просто искам да сменя валутата на Рубли дали ще е възможно, защото е доста по изгодно да се пазарува в рубли.
Без VPN няма как да стане такова нещо.
User avatar
Zer0xx
Zer0xx Gaming
Zer0xx Gaming
Posts: 37
Joined: 03 Nov 2013, 16:00
CS Nick: psihopad ;] and Zeroxx
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: zer0xxiluminat

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by Zer0xx »

ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?

-- 22 Дек 2013, 14:04 --

ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

krisi7 wrote:ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?

-- 22 Дек 2013, 14:04 --

ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?
Ами не попълвай полето, даже направо изтрий изречението, но не знам дали ще го приемат така (не съм опитвал).
User avatar
Zer0xx
Zer0xx Gaming
Zer0xx Gaming
Posts: 37
Joined: 03 Nov 2013, 16:00
CS Nick: psihopad ;] and Zeroxx
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: zer0xxiluminat

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by Zer0xx »

аз вкарах около 5 лв и нещо и написах 5 лв макар че маи съм вкарал повече от 5

-- 22 Дек 2013, 14:28 --
god_of_cs wrote:
krisi7 wrote:ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?

-- 22 Дек 2013, 14:04 --

ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?
Ами не попълвай полето, даже направо изтрий изречението, но не знам дали ще го приемат така (не съм опитвал).


пък за колко време горе доло ще ми ги обменът
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

krisi7 wrote:аз вкарах около 5 лв и нещо и написах 5 лв макар че маи съм вкарал повече от 5

-- 22 Дек 2013, 14:28 --
god_of_cs wrote:
krisi7 wrote:ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?

-- 22 Дек 2013, 14:04 --

ако не помня колко точно пари съм вкарал с стеам ?
Ами не попълвай полето, даже направо изтрий изречението, но не знам дали ще го приемат така (не съм опитвал).


пък за колко време горе доло ще ми ги обменът
Написал съм, че може и 1 ден, а може и над 2 седмици, но сега по празниците е по- вероятно да закъснеят малко.
User avatar
Emmo
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 15
Joined: 03 Mar 2013, 09:35
Skype: ilker_kaka
CS Nick: Emmo
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: Emmo_hnsplayer

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by Emmo »

Нали може направо без да ги превърнеш в евро пак може да си купиш игра с рубове?
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

Emmo wrote:Нали може направо без да ги превърнеш в евро пак може да си купиш игра с рубове?
Не може, хващат ти IP-то от кой регион е и не ти позволяват да правиш покупки. И с VPN не съм сигурен, че ще е възможно, защото вече си влизал веднъж с IP от Европа.
User avatar
The Prodigy
Потребител
Потребител
Posts: 394
Joined: 07 Mar 2009, 14:21
Skype: sa6k0o_94
CS Nick: The Prodigy ♥
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 76561198051924736
Location: Cydia.app
Contact:

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by The Prodigy »

god_of_cs wrote:
Emmo wrote:Нали може направо без да ги превърнеш в евро пак може да си купиш игра с рубове?
Не може, хващат ти IP-то от кой регион е и не ти позволяват да правиш покупки. И с VPN не съм сигурен, че ще е възможно, защото вече си влизал веднъж с IP от Европа.
Това са глупости! VPN ти трябва за активация на играта, АКО има регионен лок.
А относно пазаруването трябва да го правиш през браузъра не през клиента. Логваш се нормално само че сменяш езика на руски и намираш играта която искаш, ако играта не излиза в рубли след кода на играта добавяш ?cc=ru пример http://store.steampowered.com/app/204360/?cc=ru , така вече излиза в рубли, не съм го тествал но съм чел че работи.
А и купувал съм от Чехия с чешко ИП с български данни и българския адрес, пощенски код и тн. нямаше проблем, след като бях отбелязал че даже в момента съм в БГ след като не бях,
User avatar
regrets
Valar Morghulis
Posts: 504
Joined: 19 Sep 2012, 21:17
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: inwt

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by regrets »

.
Last edited by regrets on 25 Dec 2016, 00:44, edited 1 time in total.
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

The Prodigy wrote:
god_of_cs wrote:
Emmo wrote:Нали може направо без да ги превърнеш в евро пак може да си купиш игра с рубове?
Не може, хващат ти IP-то от кой регион е и не ти позволяват да правиш покупки. И с VPN не съм сигурен, че ще е възможно, защото вече си влизал веднъж с IP от Европа.
Това са глупости! VPN ти трябва за активация на играта, АКО има регионен лок.
А относно пазаруването трябва да го правиш през браузъра не през клиента. Логваш се нормално само че сменяш езика на руски и намираш играта която искаш, ако играта не излиза в рубли след кода на играта добавяш ?cc=ru пример http://store.steampowered.com/app/204360/?cc=ru , така вече излиза в рубли, не съм го тествал но съм чел че работи.
А и купувал съм от Чехия с чешко ИП с български данни и българския адрес, пощенски код и тн. нямаше проблем, след като бях отбелязал че даже в момента съм в БГ след като не бях,
Ще ти заредя в един акаунт 10 лева и си купи с тях игра от Русия, щото ми е интересно как ще я закупиш БЕЗ VPN с българско IP. И от Valve не ти четат адреса и пощенския код, те го записват просто ако има някакъв проблем с поръчката. Може да напишеш и псувни на адреса, никой няма да го погледне. А относно това с cc=ru - това е само за да видиш цените, не можеш да купуваш на тези цени. Може да пробваш и ще видиш сам. И както каза - от Чехия с чешки ip адрес, а не български. Казвам го от личен опит, отдавна съм пробвал тия шмекерии, защото продавачи и търговци (руснаци) купуващи игрите на руските цени и после продаващи ги за по- скъпо печелят по стотици долари на месец.

EDIT: inwt - напиши cc=bg

EDIT2: И за да доотвърдя говореното от мен - ЦЪК, ЦЪК 2. От който и регион да искаш да купуваш - задължителен е Steam акаунт регистриран в дадения регион/държава и VPN. Ето още едно - клик. А тук информация, че такива шмекери биват банвани или поне заплашени от бан (ако не спрат естествено). Та по- точно това което ти каза е глупост. :)
User avatar
The Prodigy
Потребител
Потребител
Posts: 394
Joined: 07 Mar 2009, 14:21
Skype: sa6k0o_94
CS Nick: The Prodigy ♥
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 76561198051924736
Location: Cydia.app
Contact:

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by The Prodigy »

Сега пробвах да купя нещо с парите от steam wallet и изобщо не ми даде да го купя изписа някакви простотии свързани със някаква държава, преди това нещо го нямаше сигурен съм, пробвах с немски VPN и ми изписа същата глупост.
User avatar
DamnedFishBG
Основател на cs-go.bg
Основател на cs-go.bg
Posts: 196
Joined: 31 Jan 2010, 17:30
Skype: Deadlycreeperbg
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: damnedfish

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by DamnedFishBG »

The Prodigy wrote:Сега пробвах да купя нещо с парите от steam wallet и изобщо не ми даде да го купя изписа някакви простотии свързани със някаква държава, преди това нещо го нямаше сигурен съм, пробвах с немски VPN и ми изписа същата глупост.
Това нещо е от минимум 4 години, защото аз знам за него от тогава. И няма да става, ествествено. Трябва акаунта да е регистриран в друг регион/държава, а не регистриран в България и да купуваш с него игри от руския регион, нормално е да са го защитили и така. Въобще доста гадно е направено, но от една страна иначе губят пари. :) Радвам се, че поне се съгласи с думите ми. Peace :wink:

EDIT: Както и са филтрирали повечето VPN IP-та, затова не става. :)
User avatar
EngineCrew
Потребител
Потребител
Posts: 133
Joined: 23 Aug 2011, 23:04
CS Nick: EngineCrew
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: enginecrew

Re: Смяна от рубли в евро на средства в Steam портфейла

Post by EngineCrew »

И на мен ми стана така заредих за първи път 12 лева а пише, че имам 256 рубли :sarcastic_hand: и не мога да си купа ЦС:ГО промоцията ще изтече и после играта ще стане 10 евро...
Edit: Вече валутата ми е в евро и благодаря на стеам за помоща.
Post Reply

Return to “Steam”