[Урок] Как да купим игра от G2A.

Всякакви теми, свързани с платформата Steam.
Post Reply
User avatar
CityLife
V.I.P
V.I.P
Posts: 842
Joined: 26 Mar 2013, 13:54
Steam Community ID: kajikvostanae60
Location: ВАИ Холдинг.

[Урок] Как да купим игра от G2A.

Post by CityLife »

Видях, че няма подобна тема за това и напоследък много потребители почнаха да питат за това и реших да направя една тема.

Например ще купуваме CS:GO, която обикновено в Steam струва 13,99€, а в G2A можеш да я намериш по-евтина... почти половин цена.
Когато купувате някаква игра от G2A, винаги гледайте Region/Региона и Platform/Платформата, че да не се излъжете с няколко евро.

Image

Понякога може Региона да е само за Русия, Азия и т.н. Ако е Глобал значи няма проблеми.

Цената /например/ е 9,34€ - това е цената от G2A, но ако слезете малко по-надолу, ще можете да я купите от друг потребител и по-евтина от реалната цена на G2A и цъкате на кошницата от дясно. ВАЖНО: Препоръчително е да купувате с G2A Shield за максимална сигурност, макар и да е 1€ повече.

Image

Методите за плащане:

Image

И на последно място, ако купувате някоя игра като Gift/Подарък ще Ви дадат Steam линк... логвате се, и ще Ви покаже че приемате gift/подарък. Нищо сложно като цяло. :)

EDIT: Забравих да спомена (Благодаря за SSadistic), че при покупка се добавя и 20% VAT/ДДС отгоре. Ако играта която взимате струва 6,46€, цената става 7,75€ с ДДС. Също така, както е споменато горе още 1€ и за G2A Shield и цената става 8,85€
Last edited by CityLife on 02 Jan 2016, 17:32, edited 1 time in total.
User avatar
Magnum Opus
Потребител
Потребител
Posts: 187
Joined: 18 Nov 2011, 17:28
Steam Community ID: ImTheRealHunter

Re: [Урок] Как да купим игра от G2A.

Post by Magnum Opus »

Забравяш за 20-те %, които се добавят като ДДС, и реално ако вземеш тази, която е 6,46€, цената става 7,75, след това +1€, ако добавиш G2A Shield - цената става 8,75. Отделно, ако не платиш с G2A Pay - следва още една такса от порядъка на 30 цента, и ще платиш общо около 9 евро, без кой знае каква гаранция, така че си правете сметката преди да пазарувате от там. Определно има игри, които излизат по-тънко, но имайте това в предвид.
User avatar
Falken12
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 24 Feb 2012, 12:20
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: proatbed
Location: USA

Re: [Урок] Как да купим игра от G2A.

Post by Falken12 »

Здравейте! Имам един въпрос относно webmoney и G2A. Мога ли да си заредя пари във webmoney със долари, понеже ми иска копие на личната карта за евро портфейл, затова реших да отворя портфейл в долари. Ще стана ли така че да отида в Cashterminal и сложа пари (в лева естествено) в този портфейл който е за долари и да пазарувам в G2A със долари.
И да добавя колко пари ще ми вземе webmoney, например ако сложа 40 лева и взема някоя игра за 36
Май няма да стане: http://prikachi.com/images/1/8573001m.png
User avatar
CityLife
V.I.P
V.I.P
Posts: 842
Joined: 26 Mar 2013, 13:54
Steam Community ID: kajikvostanae60
Location: ВАИ Холдинг.

Re: [Урок] Как да купим игра от G2A.

Post by CityLife »

Falken12 wrote:Здравейте! Имам един въпрос относно webmoney и G2A. Мога ли да си заредя пари във webmoney със долари, понеже ми иска копие на личната карта за евро портфейл, затова реших да отворя портфейл в долари. Ще стана ли така че да отида в Cashterminal и сложа пари (в лева естествено) в този портфейл който е за долари и да пазарувам в G2A със долари.
И да добавя колко пари ще ми вземе webmoney, например ако сложа 40 лева и взема някоя игра за 36
Май няма да стане: http://prikachi.com/images/1/8573001m.png
Здравей!

Не съм много запознат с webmoney, но според мен ще е по-добре, ако заредиш пари в Euro. Пък и като гледам снимката, която си предоставил... Еврото е "допуснато" за България. Не съм много сигурен все пак, защото не знам как седят нещата с Webmoney. Ще се поинтересум малко и ако открия нещо ще си променя коментара. :o
User avatar
Falken12
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 24 Feb 2012, 12:20
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: proatbed
Location: USA

Re: [Урок] Как да купим игра от G2A.

Post by Falken12 »

CityLife wrote:
Falken12 wrote:Здравейте! Имам един въпрос относно webmoney и G2A. Мога ли да си заредя пари във webmoney със долари, понеже ми иска копие на личната карта за евро портфейл, затова реших да отворя портфейл в долари. Ще стана ли така че да отида в Cashterminal и сложа пари (в лева естествено) в този портфейл който е за долари и да пазарувам в G2A със долари.
И да добавя колко пари ще ми вземе webmoney, например ако сложа 40 лева и взема някоя игра за 36
Май няма да стане: http://prikachi.com/images/1/8573001m.png
Здравей!

Не съм много запознат с webmoney, но според мен ще е по-добре, ако заредиш пари в Euro. Пък и като гледам снимката, която си предоставил... Еврото е "допуснато" за България. Не съм много сигурен все пак, защото не знам как седят нещата с Webmoney. Ще се поинтересум малко и ако открия нещо ще си променя коментара. :o
Да знам че е по добре с евро но не ми се ще да качвам толкова лични данни като копие на личната карта.. Ако някой има регистрация във сайта и е запознат с условията моля да ги сподели с нас.



03.02.2016
Здравейте отново, искам да споделя как открих решение на проблема с webmoney евро портфейл. Намерих друг сайт подобен на G2A, който е със български лева и може да платиш със долари понеже webmoney няма все още портфейл със български лева а доларският портфейл не изисква никакви лични данни. Ето го и сайта (не е реклама)


Last bumped by CityLife on 03 May 2016, 20:11.
Post Reply

Return to “Steam”