Поезия

Тук можете да обсъждате различни книги, които сте прочели, както и да провеждате всякакви други дискусии, свързани с литературата и литературните произведения.
SmellsLikeTeenspirit

Re: Поезия

Post by SmellsLikeTeenspirit »

Аз знам много добре какво са правили. Виждаш и обстановката в Северна Корея - сталинизъм в чистия му вид. Пак казвам, че комунизъм не е имало никъде. В България е имало патриархален социализъм. Тоест марксизъм-ленинизъм. Самият Маркс клони повече към социалдемокрацията, макар че иска да унищожи капитализма. Сравни Китай със Северна Корея и отдавнашната Народна република България. Един бегъл поглед над администрацията и армията може да ти даде ясната представа за разликата помежду им. По телевизията казват "комунизъм", но е нямало нищо комунистическо нито в България, нито в СССР. Това, че масонът Ленин е мастурбирал с трудовете на Маркс, защо никой не го казва? Колко неща той промени? Като се почне от "диктатура на пролетариата" до фамилиарниченето с философи. Не случайно Тодор Живков е с най-много томове в България. :mrgreen: Човек, който от листа с речта си ще ти прочете два реда и ще премине към другия. Сричайки, разбира се. Комунизъм, комунизъм и пак комунизъм. Нищо такова.
Стойне, ако съживим Вапцаров (нарочно не Милев :mrgreen: ) той според теб дали ще одобри станалото след '44-та, или ще улови ужасната разлика между неговите отдавнашни очаквания и случилото се, когато народът се е съюзил със СССР, както призовава той в едно от стихотворенията си? Просто НКВД са го ползвали, възползвайки се от чистият му стремеж да осъществи мечтата на пролетария - равенство, мир и хляб ("Вяра"). Затова поетите са най-светлата част - винаги са на страната на справедливото, макар и заблудени, макар дали живота си за глупост. Разбира се, тези подлоги като Багряна (к*рв* няма да я нарека, знаеш, че тази дума не смятам за обидна) никога няма да нарека чисти и светли, защото не са. Говоря за социалистическите поети преди Девети. За тези, които вярваха в червената идея и бяха жестоко излъгани, използвани и омърсени.
User avatar
Bai Shushul
Потребител
Потребител
Posts: 981
Joined: 28 Jul 2008, 01:22

Re: Поезия

Post by Bai Shushul »

Не мога да ти отговоря. Мисля, че трябва да приема мнението ти от последния пост. Това не мога да го оборя. Но не смятам, че трябва да променя мнението си за творчеството на някого само заради големината и стойността на неговия живот.
User avatar
Ravzy
Потребител
Потребител
Posts: 43
Joined: 09 Jun 2012, 10:18
Skype: r4zvy..
CS Nick: Ravzy
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: ravzyy
Location: Пред компа

Re: Поезия

Post by Ravzy »

Твоята любов към нея, си е твоя. Тя ти принадлежи. Дори да я отхвърли, тя не може да промени това. Тя просто не се възползва от нея. Това, което дадеш, остава твое завинаги. Онова, което запазиш, е изгубено завинаги!


- Господин Ибрахим и цветята на Корана (Ерик Еманюел Шмит)
User avatar
Bai Shushul
Потребител
Потребител
Posts: 981
Joined: 28 Jul 2008, 01:22

Re: Поезия

Post by Bai Shushul »

Ravzy wrote:
Твоята любов към нея, си е твоя. Тя ти принадлежи. Дори да я отхвърли, тя не може да промени това. Тя просто не се възползва от нея. Това, което дадеш, остава твое завинаги. Онова, което запазиш, е изгубено завинаги!


- Господин Ибрахим и цветята на Корана (Ерик Еманюел Шмит)
И това поезия ли е?
User avatar
janesss
Потребител
Потребител
Posts: 47
Joined: 03 Mar 2012, 18:08
Location: Путкур На Майн

Re: Поезия

Post by janesss »

Че как да не е? Изненадваш ме колко назадничав си по отношение на проблемите на робото-на-никъде-не-отиващата-акаща-от-машинно-поколение-съвременна поезия. Поезията в немерена реч трябва все по-често да се цитира, за да се разбере, че "всичко е поезия". Дори това, което написах дотук. Според свръхмодерните схващания. Които си граничат с невъзможен оргазъм от трийсетсантиметровата ръка на току-що изстинал последна марка робот поет. И това също бе поезия.
User avatar
Bai Shushul
Потребител
Потребител
Posts: 981
Joined: 28 Jul 2008, 01:22

Re: Поезия

Post by Bai Shushul »

janesss wrote:Поезията в немерена реч трябва все по-често да се цитира, за да се разбере, че "всичко е поезия".
Тук за първи път се смях с глава върху клавиатурата. А с поста направо го на*** оня цитат, с извинение, не знам по-подходяща дума.
User avatar
janesss
Потребител
Потребител
Posts: 47
Joined: 03 Mar 2012, 18:08
Location: Путкур На Майн

Re: Поезия

Post by janesss »

Убива ме такава пустота

Убива ме такава пустота.
Една и съща вечно топла къща.
И никой не отива по света,
и никой от света не се завръща.

Убива ме такава пустота.
Една и съща вечно топла къща.
Единственото нещо на света,
което в стихове не се превръща.


От прекрасния поет сексист - Христо Фотев. Нещо леко, но тежко. Като за вечеря.
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Поезия

Post by Wakaflocka »

Усмихни се ти и когато ти се плаче .

Усмихни се и когато всичко около теб сякаш се руши.

Усмихни се и на мрачното небе ,

и на вятъра студен.

Усмихни се и дори, когато всичко е в тъма

и безиходица дали?

Усмихни се и когато уморен и отчаян

вяра и надежда нямаш напред да продължиш ...

Усмихни се , и аз мога си кажи

Усмихни се , сила събери , главата гордо изправи ...

Усмихни се и все напред върви

Усмихни се ..........
Post Reply

Return to “Литература”