Как се пуска CSPromod сървър?

Място за вашите въпроси относно CSPromod
Post Reply
User avatar
pitanka
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 12 Aug 2011, 14:11

Как се пуска CSPromod сървър?

Post by pitanka »

Предварително искам да се извиня, ако не съм избрал подходящият раздел за темата си, но предвид факта, че раздела е кръстен CS Promod, реших все пак да опитам тук. Ако съм нарушил правилата моля да бъда извинен и обещавам да поправя грешката си във възможно най-кратък срок.

Въпросът ми е свързан със създаването на CS Promod Server. Порових се доста из интернет и така и не успях да намеря описание на този процес. Порових се и тук във Вашия форум, но след 1 час обикаляне така и не успях да срещна такава тема. Форумът Ви е пълен с доста информация и определено ми е невъзможно да изчета абсолютно всичко, затова реших да рискувам като пусна тази тема.

Молбата ми е да ме насочите към сайт или просто тема, където има обяснен подробно процеса по създаване на такъв сървър и необходимите за това ресурси, или съответно Вие тук да ми обясните как точно става това. Не бих отказал никаква помощ по този повод, стига да има хора, които да проявят желание да ми помогнат.

Поздрави
pitanka
User avatar
diffER
Потребител
Потребител
Posts: 252
Joined: 30 Jan 2008, 17:00
Favorite version: CSPromod

Re: CS Promod Server

Post by diffER »

Ами доколкото знам, за начало ще ти е нужна сървър частта на играта. Можеш да я изтеглиш оттук: http://cs-bg.info/download-cs-promod.php След това за добавяне на плъгини и настройка на самия сървър, би било по-добре да изчакаш отговора на колегата WildBeast, защото той се занимава със сървъри на този мод и ще ти обясни по-добре кое как се прави. Иначе е хубаво, че българските сървъри стават все повече. :)
User avatar
pitanka
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 12 Aug 2011, 14:11

Re: CS Promod Server

Post by pitanka »

vELiNiO благодаря за бързия отговор!

Имам голямо желание да създам такъв сървър, защото версията ми допада доста и бих се радвал ако успея в това. Вярвам, че ще има и посещаемост въпреки обвързаността със Steam клиента, но все пак в днешни дни играчите, ползващи закупената версия на CS са доста повече от преди :)
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: CS Promod Server

Post by Xen »

Та, време е и аз да се намеся.

След като разполагаш със сървърните файлове на CSPromod е нужно да следваш тези инструкции, за да инсталираш своя CSPromod сървър.

За Windows:
1. Създай папка, в която да се запишат файловете от сървъра. Например в диск D:/.
2. В папката, която създаде вече създай нов .bat файл, в който постави следния код:

Code: Select all

@ECHO OFF
title Installing CSPromod
cd server
"HldsUpdateTool.exe" -command update -game "Counter-Strike Source" -dir . -retry
del /F "orangebox\bin\*"
del /F "orangebox\srcds_i486"
del /F "orangebox\srcds_linux"
del /F "orangebox\srcds_run"
"HldsUpdateTool.exe" -command update -game "orangebox" -dir . -retry
pause
3. Разархивирай съдържанието на архива от beta 1.05 в папка orangebox, след което разархивирай съдържанието на beta 1.06 пак там, но вече замести новите файлове със старите.
4. Стартирай сървъра си (тук не знам как, тъй като аз работя с Linux).

За Linux:
1. Създай папка, в която да се запишат файловете от сървъра. Например да се казва „server“.
2. Отвори терминала и напиши в него следните команди:

Code: Select all

mkdir server
cd server
rm hldsupdatetool.bin
wget http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.bin
chmod +x hldsupdatetool.bin
./hldsupdatetool.bin <<< "yes"
./steam
./steam -command update -game "Counter-Strike Source" -dir . -retry
rm -f orangebox/bin/*
rm -f orangebox/srcds_i486
rm -f orangebox/srcds_linux
rm -f orangebox/srcds_run
./steam -command update -game "orangebox" -dir . -retry
cd orangebox
wget http://cspromod-bg.info/files/cspromod/b106/download/cspromod_b1062.tar.gz
tar -xzvf cspromod_b1062.tar.gz
rm -f cspromod_b1062.tar.gz
3. Стартирай сървъра си чрез следните команди:

Code: Select all

cd server/orangebox
./srcds_run -game cspromod +map csp_dust2 -maxplayers 20 -debug
+map - с коя карта да се стартира сървъра;
-maxplayers - колко да е максималния брой слотове.

*** За да се играе в сървъра, който си пуснал е нужно играчите да следват инструкциите от тази тема тук.

Успех :).
User avatar
pitanka
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 12 Aug 2011, 14:11

Re: Как се пуска CSPromod сървър?

Post by pitanka »

Уау!
Благодаря за изчерпателния отговор!

Ще се заема с проекта и ако срещна някакви трудности или въпроси ще пиша отново в темата.
Само бих искал да попитам какви трябва да бъдат характеристиките на машината (минималните и желателните) за поддръжката на подобен сървър?
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: Как се пуска CSPromod сървър?

Post by Xen »

Подобни на тези, които се искат от Counter-Strike: Source, но какви са не мога да ти кажа, тъй като не ги знам :D. Потърси някъде, където са обсъждали изискванията за Counter-Strike: Source сървър.
User avatar
vasko_pica
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 16 Sep 2011, 14:29

Re: Как се пуска CSPromod сървър?

Post by vasko_pica »

ale kak se ban ?
Last edited by SouthWind on 17 Sep 2011, 11:00, edited 1 time in total.
Reason: Писането на кирилица е задължително!
Post Reply

Return to “Въпроси и проблеми”