Въпрос относно закупуване на автомобил

Дискусии, свързани с МПС.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Independent. »

Знам, че cs-bg не е най-подходящото място за такива теми, защото повечето на няк'ви дечица, но все пак.
Обмислям да си купя някаква кола до ~13, 500лв, няк'ви предложения ако имате и ги споделите с мен ще бъде идеално, нещо до 200 коня искам и да не е много дълго(смисъл да не е като катафалка дълго, а нещо нормално.
Благодаря на всеки.
Last edited by Bai Shushul on 30 Mar 2015, 00:01, edited 1 time in total.
Reason: Преместих темата в новия раздел.
User avatar
Glitch
V.I.P
V.I.P
Posts: 772
Joined: 25 Dec 2010, 22:18
CS Nick: GG ;]
Favorite version: CS: 1.6
Location: България
Contact:

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Glitch »

Поне да ни насочиш към конкретна марка или няма значение за теб? :mrgreen:
User avatar
flas7
Потребител
Потребител
Posts: 220
Joined: 24 Feb 2014, 19:45
Skype: ЛС
CS Nick: CAWALLY a.k.a carlCOX*

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by flas7 »

A8,ml..дай повече информацив неш
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by -lol- »

User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by See ya later aligator »

Една не често срещана марка у нас, но тук където съм са като богове заедно с Volvo.

Saab 9-3 VECTOR 1.9TDI - 11, 400лв. / 150к.с. / 2009г.
Saab 9-3 АЕРО - 11, 999лв. / 180к.с. / 2009г.

Не мога да кажа, че имам, тъй като не е моя, но карам малко по-стар модел Saab 9-3 2004г. С чипове и вдигнати к.с., но ще ти излъжа точно колко са. Около 180. Комби.
Колата няма грешка, по нея всичко и работи, пази се, поддържа се и върви чудесно на пътя, кара се при истински зимни условия и минусови температури не създава проблеми. До момента не съм се интересувал в България как седят нещата с тази марка, колко излиза поддръжката и т.н. но горещо препоръчвам. Ако ти попадне такава покарай я няколко пъти и мисля, че ще ти е лесно да вземеш решение. Буджета ти е висок и ти предлагам нови модели, но дори и стар от 2004 / 2007 да ви вземеш няма да сгрешиш.
Успех с намирането!

п.п видях, че AERO съм я намерил автоматик. Хубаво е Saab-a да бъде с ръчна. До сега не съм видял модела с по-малко от 6 скорости + R :mrgreen:
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Independent. »

Марката не е от значение, само да не е VW Golf, защото е доста неудобна кола поне за мен, карал съм няколко пъти golf и понеже съм ~1,87 и ми идва леко тясна.
-lol-, пуснал съм темата, за да видя и вашите мнения/предложения за коли.
See ya later aligator, горе-долу какъв разход ти дава на гориво градско и извънградско?
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by See ya later aligator »

Ами това, което съм карал е Saab 9-3 Sport Combi II по документи разхода градско е ~7.7l/100km, извън градско 4.7l/100km, но тъй като колата ти показва в реално време с какъв разход караш съм виждал и по-ниски стойности. Лично аз не съм обръщал голямо внимание, но средно 4.5 извън градско тъй като я карам на дълги разстояния. Виждал съм реално градско как можеш да я караш с под 7, но както споменах е с модифицирана и не приемай тези стойности като 100 процентови. Ако колата е пазена с редовни прегледи и поддръжка няма логика да се качиш над заводските стойности, които са написали. Тъй като са малко по-скъпи при мен чакам момента, в който ще се сдобия с една такава или някой по-нов модел на Volvo от рода на v70 2012/2013, но и тяхната цена е голяма.
Най-добре е да покараш такава кола, да разпиташ собственик тъй като стандартите при мен са едни, а в България други. Начина на каране е различен. Агресивен, градското е ужасно заради многото дупки и трафик. Аз този проблем го имам на 2-3 улици, в не такава значителност и само за някой друг час от деня. За това е малко относително, но мисля, че няма да сбъркаш. Препоръчвам ти да се поинтересуваш по-подробно.

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=11932
Това е техническата характеристика.
User avatar
imaginarily.
Потребител
Потребител
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2015, 02:48
Skype: somewherebro
CS Nick: super si tupakkkkk
Favorite version: CS: 1.6
Location: Плевен

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by imaginarily. »

Всичко е до вкуса
Last edited by shhnedo on 29 Mar 2015, 22:27, edited 1 time in total.
Reason: Нарушена т.7 от правилата на форума.
User avatar
flas7
Потребител
Потребител
Posts: 220
Joined: 24 Feb 2014, 19:45
Skype: ЛС
CS Nick: CAWALLY a.k.a carlCOX*

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by flas7 »

Земи си cbr 1000 ше останеш доволен хах..
Last edited by Ha 3op on 30 Mar 2015, 20:56, edited 1 time in total.
Reason: Поне да беше казал защо ще остава доволен...
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Independent. »

Мотор.. не мерси. Не съм фен на моторите.
А до пича дето каза, че всичко е до вкуса.. Епа на мене ми харесва Bentley, но сигурно ще трябва да работя цял живот, за да го изплатя.
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Silverlight »

За тези пари ще си купиш доста хубав автомобил, обаче мъките започват след това. Нали не е само да си купиш автомобил и да се возиш в него? Аз ако имах тези пари бих си купил БМВ 330д след фейса. Защото този автомобил има ужасно вървене и комфорт също така е много гъзарски, а и направо те лепи на седалката. Но все пак въпрос на вкус и средства все пак БМВ не е от най-евтините за поддръжка коли.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Independent. »

Харесвам BMW, но въпроса там е, че са със скъпи части и второ че горят поне 10/100.. Иначе родителите ми имат bmw 525d, доволни сме от нея.. особенно баща ми, който се мисли за състезател от формула 1 :D
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Silverlight »

Аз съм много доволен от моето, но не е като за нашита пътища с дупки като на гроб. Особенно на скоро ми се плаче с това спортно и ниско окачване, но пък сметка на това визията е адска. :oops:
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Independent. »

Твоето какво е?
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Въпрос относно закупуване на автомобил

Post by Silverlight »

330-ка :twisted:
Locked

Return to “Авто-мото”