Какво мислите за дрифта ?

Дискусии, свързани с МПС.
Post Reply
User avatar
PuMa7a
V.I.P
V.I.P
Posts: 76
Joined: 30 Mar 2013, 20:18
Skype: stankata965
CS Nick: neoN.-
Favorite version: CS: 1.6
Location: Варна
Contact:

Какво мислите за дрифта ?

Post by PuMa7a »

Тук напишете какво мислите за дрифта и дали имате някаква мечта свързана с него и дали мислите да я сбъднете!

Първи съм аз: Аз мисля,че дрифта е едно уникално изкуство,много се кефя понеже съм от Варна и ходя на пистата да гледам,а понякога има и на други места дрифт шоу!Аз имам и мечта мисля с един съученик да се захванем сериозно с този спорт като хоби и мислим да купуваме 2 е30-ки и да късаме гуми :D :D :D
User avatar
Acerka
Потребител
Потребител
Posts: 30
Joined: 14 Oct 2012, 14:19

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by Acerka »

Това с е30ките ме разби ;д
Аз също съм кажи речи фенка , ходя почти на всяко рали и всяко дрифт шоу , може би съм мазохистка и ми харесва да смърдя на пушек и гуми след това :Д
ето едно видео как моя приятел се мъчи да направи нещо подобно с наща е46ца :) :mrgreen:
https://www.facebook.com/10000014803688 ... =3&theater
User avatar
PuMa7a
V.I.P
V.I.P
Posts: 76
Joined: 30 Mar 2013, 20:18
Skype: stankata965
CS Nick: neoN.-
Favorite version: CS: 1.6
Location: Варна
Contact:

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by PuMa7a »

Acerka wrote:Това с е30ките ме разби ;д
Аз също съм кажи речи фенка , ходя почти на всяко рали и всяко дрифт шоу , може би съм мазохистка и ми харесва да смърдя на пушек и гуми след това :Д
ето едно видео как моя приятел се мъчи да направи нещо подобно с наща е46ца :) :mrgreen:
https://www.facebook.com/10000014803688 ... =3&theater
Добре е баварката :Д
User avatar
keitashsch
V.I.P
V.I.P
Posts: 232
Joined: 22 Oct 2010, 18:29
Skype: I won't let ya know.
CS Nick: everything.
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: pandalino1
Location: Плевен

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by keitashsch »

Acerka wrote:Това с е30ките ме разби ;д
Аз също съм кажи речи фенка , ходя почти на всяко рали и всяко дрифт шоу , може би съм мазохистка и ми харесва да смърдя на пушек и гуми след това :Д
ето едно видео как моя приятел се мъчи да направи нещо подобно с наща е46ца :) :mrgreen:
https://www.facebook.com/10000014803688 ... =3&theater
Колко пушек вдигна т'ва ... hauhua xD
Като цяло дрифта е хубав автомобилен спорт. Мисля че мога да го нарека така. Ходих на едно от няколкото дрифт събития, които са в Плевен, преди 3 дена (Неделя). Хубавото при нас е, че има доста DRIFT събития в годината.. ;д Но ако някой реши да се занимава с това.. хем му трябва напомпано BMW, хем доста гуми. :D
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by Silverlight »

Защо мислиш, че става толкова лесно ? Не става само с купуване на е30 и хайде аз съм дрифтър! За целта трябва да разбираш доста от коли или пък да имаш доста средства и добър майстор под ръка, защото тази кола трябва да се пригоди за дрифт примерно носачи, тампони, диференциал(заварен), нов резервоар, купето трябва да е подсилено доста и още куп неща, които ме мързи да изброя. Абе като цяло си е голяма играчка, но имаш ли мерак всичко става и аз имах голям мерак за дрифт кола, като един мой приятел, но за целта ще трябва да си купя платформа после и все да харча пари за това онова пък на мен не ми се занимаваше с това. Иначе си карам е46 евридейка, като ми се дрифти махам блокажа и съм аз. :wink:
User avatar
armin van buuren.
V.I.P
V.I.P
Posts: 587
Joined: 03 Dec 2011, 23:05
CS Nick: Armin only
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: mo4u
Location: Стъпил на дъното..^^
Contact:

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by armin van buuren. »

Почнаха се феновете на умрелите BMW, които си мислят, че стават за този вид спорт освен ако под капака няма 2jz ...... Хората, които се интересуват истински знаят що иде реч и коя е марката и изобщо държавата. ;) Колкото до спорта чаткам доста от нещата, но само съм им фен, макар че имам мерак, но не колкото durt jump--a или МТБ... ;)
User avatar
PuMa7a
V.I.P
V.I.P
Posts: 76
Joined: 30 Mar 2013, 20:18
Skype: stankata965
CS Nick: neoN.-
Favorite version: CS: 1.6
Location: Варна
Contact:

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by PuMa7a »

Какво трябва? БМВ е30 мисля че е подходящо за целта но ако имаш повечко пари може тойота супра,нисан силвия и др.
1.Ролбари
2.Здраво окачване д2 или фкей
3.Промяна на ъгъла на завиване трябва да е 60 градуса
4,.Максимално олекотено купе
5.Спортна седалка
6.4 или 6 точков колан
7.Хидравлична ръчна
8.Екипировка:огнеопорен гащеризон + каска
9.купето да е от стъклопласт(калници,преден и заден капак,таван)
10.да се промени центъра на тежеста(например:радиатора да е в багажника също и акумилатора и резервоара който може да е примерно бензинова туба около 20 литра)
11.Мощен двигател поне 200 к.с
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by -lol- »

PuMa7a wrote:Какво трябва? БМВ е30 мисля че е подходящо за целта но ако имаш повечко пари може тойота супра,нисан силвия и др.
1.Ролбари
2.Здраво окачване д2 или фкей
3.Промяна на ъгъла на завиване трябва да е 60 градуса
4,.Максимално олекотено купе
5.Спортна седалка
6.4 или 6 точков колан
7.Хидравлична ръчна
8.Екипировка:огнеопорен гащеризон + каска
9.купето да е от стъклопласт(калници,преден и заден капак,таван)
10.да се промени центъра на тежеста(например:радиатора да е в багажника също и акумилатора и резервоара който може да е примерно бензинова туба около 20 литра)
11.Мощен двигател поне 200 к.с
10 точка може би е голяма глупост , защото точно при катастрофа тая туба е най-вероятно да се запали , а и колко бензин ще събира , а това за радиатора се обезсмисля , тъй като той не е тежък , дори колата ще стане още по-тежка ако трябва да се прокарват тръби , които не са без тежест разбира се + това ще е с доста по-лошо охлаждане.Центъра на тежестта не е голям при аматьорски дрифт според мен.Може би най-добре за начало да се сложи ролбар(спасява животи) и пет точков колан.Съмнява ме да започнете да наливате пари веднага за нещо , което не умеете.
User avatar
Krassimir
Потребител
Потребител
Posts: 83
Joined: 03 Jan 2015, 00:55
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: Krassimir
Location: Дружба 2
Contact:

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by Krassimir »

Много сложни комбинации.
User avatar
PlamenStanilov
Потребител
Потребител
Posts: 17
Joined: 21 Jun 2015, 23:06

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by PlamenStanilov »

За пръв път извъртях едно бмв от място на сняг просто когато върти задницата трябва да усетиш ритъма :)
User avatar
SwajenZ
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2015, 17:22

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by SwajenZ »

Acerka wrote:Това с е30ките ме разби ;д
Аз също съм кажи речи фенка , ходя почти на всяко рали и всяко дрифт шоу , може би съм мазохистка и ми харесва да смърдя на пушек и гуми след това :Д
ето едно видео как моя приятел се мъчи да направи нещо подобно с наща е46ца :) :mrgreen:
https://www.facebook.com/10000014803688 ... =3&theater
То пък приятелят ти един дрифт прави, че направо къса гуми..
И не миришеш на пушек, а на каучук, ако си чувала.
Иначе и аз мисля, че е нещо много хубаво стига да можеш да го владееш.
User avatar
Acerka
Потребител
Потребител
Posts: 30
Joined: 14 Oct 2012, 14:19

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by Acerka »

SwajenZ wrote:
Acerka wrote:Това с е30ките ме разби ;д
Аз също съм кажи речи фенка , ходя почти на всяко рали и всяко дрифт шоу , може би съм мазохистка и ми харесва да смърдя на пушек и гуми след това :Д
ето едно видео как моя приятел се мъчи да направи нещо подобно с наща е46ца :) :mrgreen:
https://www.facebook.com/10000014803688 ... =3&theater
То пък приятелят ти един дрифт прави, че направо къса гуми..
И не миришеш на пушек, а на каучук, ако си чувала.
Иначе и аз мисля, че е нещо много хубаво стига да можеш да го владееш.


По - принцип е46 не стават за дрифт .. просто реши да си направи кефа , по нов модел е съответно и не става за дрифтене чак толкова ... а доколкото на какво смърдя след това знам затова съм написала "пушек и гуми.." сиреч на каучука в тях.
Като жена , не разбирам кой знае колко но от него каквото чуя :D
User avatar
DEFFI Gaming Empire
Потребител
Потребител
Posts: 10
Joined: 28 Aug 2017, 01:31

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by DEFFI Gaming Empire »

Преди да коментирам искам да отбележа - Съобразявайте се с това къде го правите и чий живот застрашавате ! Не го казвам като хейтър който мрази пързалянето на задните колела ^^^ Казвам ви го от личен опит - Инциденти се случват - няма нещо като (аз знам какво правя, имам опит и т.н. ДОРИ И НА НАЙ-ДОБРИТЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ СЛУЧИ ДА ЗАГУБЯТ КОНТРОЛ .

та такааааа ...

Аз искам да попитам вие правили ли сте дрифт ?
(не се сещам за кола която не може да го направи )
а какво мислите за дрифта с ръчна ?

За мен лично дрифта със превъртането на задните гуми ми носи голяма доза удоволствие , но качили като го правих с ръчната спирачка ми беше по-забавно, защото е много по-трудно да се получи красив дрифт :)
А от скоро се уча да овладявам дрифтването и с мотора си (от това по-голям кеф няма)

Ето и една моя снимка от миналата година :)
Image ::inlove::
Мммм да точно така търкалях се по таван заради дрифтване , но я се огледайте на задния фон на снимката ... да виждате майки с колички, деца или пък някой пред когото да се правя на велик ? именно .. на снимката се вижда , че колата е извън пътя в ляво , това можеше да бъде тротоара на някое училище , но не правя глупости в населени места ...
edit*
Правил съм и в населени места и съм си патил , затова книжка няма да видя скоро - заради дрифт отново .. :sarcastic_hand: Не правете грешката ми :o
Хайде безаварийно от мен :tease:
User avatar
ThEoLdIlIaScAr
Потребител
Потребител
Posts: 5
Joined: 14 Apr 2017, 21:29
Skype: iliilias
CS Nick: BlueManSky30
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: BlueManSky30
Location: Варна, България
Contact:

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by ThEoLdIlIaScAr »

Определено става шоу и адреналин! Любителски спорт е, докато в Ралито примерно една гума може да струва и 1000 лв, на дрифтачките почти всичко се сменя от моргата :sarcastic_hand:
User avatar
Krustevv
V.I.P
V.I.P
Posts: 93
Joined: 13 May 2014, 12:47
Skype: kristian.krustevv
CS Nick: inzunel|VERYSNEAKY!
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: very_sneaky
Location: I'm on my way

Re: Какво мислите за дрифта ?

Post by Krustevv »

Със сигурност това е голяма мания, но все пак го давайте по спокойно, защото това е опасен вид забавление, както и по принцип всяко нещо свързано с шофиране! Вървейки настрани всичко зависи от вас, особено посоката, в която тя ще поеме, която при серийни автомобили със стандартно окачване често води до изненади. Практикувайте тези маневри далеч от хора или имущество, което бихте могли да повредите. Няма безгрешни хора, винаги се случва да изпуснете дрифт – мислете и за останалите, те не са виновни.
Post Reply

Return to “Авто-мото”