Мнения за BMW E46

Дискусии, свързани с МПС.
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Здравейте! Мисля да си взимам нова кола и понеже ще ми е втората се спрях на BMW E46. Има няколко вида модели и затова не съм уточнил, но засега съм на 330ci. Също се замислям и за Golf 4 понеже цената им е горе-долу еднаква. Та въпроса не е само марката понеже при BMW донякъде и нея купуваш, а и по-евтина поддръжка, по-малък разход и т.н.
Бих се радвал да чуя вашите мнения относно двата модела.
User avatar
thedonmakaveli
Потребител
Потребител
Posts: 290
Joined: 29 Apr 2011, 09:02
Steam Community ID: intercoolerbg
Location: Варна

Re: Мнения за BMW E46

Post by thedonmakaveli »

BMW - Скъпа поддръжка, голям разход
Golf - Евтина поддръжка, разхода зависи от двигателя(Принципно е нисък), Принципно има голфове който са с помпя дюза(Ако е дизел) При счупването на тази дюза излиза доста солено ;)
Покажи колите който си си набелязал понеже така на сляпо не става.
Според мен в България, голфа ще е най-добри избор :)
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

За BMW в България нещо не виждам това, което всъщност търся. Не знам защо така, но гледам прекалено много клипове в тубата и им се радвам. За Е46 ще го взема втора ръка, но са наистина скъпи. Иначе, ще го взема и ще го оправя. Нова боя (blue matte), нови джанти, вдигната задница, спортен филтър, бас каса и разни усилватели, радио плеър, спортен ауспух, ангелски очи. Като цяло за това се сещам, което хич няма да бъде евтино. Ето нещо подобно. Отделно, с две врати. И за тези неща, които съм изброил мисля, че още 2 хилки отгоре ще се хвърлят.
Отделно, за Голфа отново ще бъде нещо подобно, но доколкото гледам в mobile,bg всички са обикновени и донякъде цените са горе-долу еднакви.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ahj6mu - тази е чудесна, но е прекалено скъпа. Има и доста евтини по чужбина, примерно за 1000 евро ще намеря нещо подобно и ще оправи малко. Още 500 евро да ми го докарат и такива, но мисля, че пак ще е по-евтино.
User avatar
thedonmakaveli
Потребител
Потребител
Posts: 290
Joined: 29 Apr 2011, 09:02
Steam Community ID: intercoolerbg
Location: Варна

Re: Мнения за BMW E46

Post by thedonmakaveli »

Ще оставим на страна, че съм доживотен фен на Volkswagen <3
BMW зимата ще го гледаш ли ? Мога да ти кажа поне 2-3 случая с баща ми се помагали на съседа ми който има такова BMW (Пуснати блокажи и всякакви системи за боксуване и тн) Това bmw само ходихме да го бутаме !
Предлагам ти да се замислиш зимата какво ще я правиш тази кола. Предлагам ти да поразгледаш малко 4х4 - http://www.cars.bg/c1293020 , http://www.cars.bg/c1241604 , http://www.cars.bg/c1287162 , http://www.cars.bg/c1234381
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Еми като цяло си прав, че донякъде ще прави проблеми. Но аз ценя колите със задно задвижване понеже преобладава презавиването. Иначе, голфа си е евтин наистина. Все пак Silverlight е собственик на BMW и искам да му чуя мнението.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

До колко пари би дал за кола? Задължително ли е за теб да караш bmw или golf?
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Independent. wrote:До колко пари би дал за кола? Задължително ли е за теб да караш bmw или golf?
Няколко хилки. И не, не е задължително. Просто тези два модела ме привличат най-вече.
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Мнения за BMW E46

Post by Silverlight »

330ci e уникална кола с доста прилично вървене, здрава, НЕИКОНОМИЧНА и ИМА скъпа поддръжка. Тази, която си я дал за пример от mobile.bg е пълна гробница и не заслужава тези пари. Това, че можеш да си намериш БМВ за 1000 евро е пълна глупост дори и да успееш да намериш за тези пари то няма да става за каране. Ако държиш точно на този двигател 330ci си приготви поне 10к лв, 9к за колата и 1к за обслужване масла, филтри и тем подобни глупости. Но пък точно 330ci е много много над Голфовата четворка, но ти си знаеш, всичко зависи от това с какъв бюджет разполагаш. :mrgreen:


BMW FOREVER ::inlove::
User avatar
thedonmakaveli
Потребител
Потребител
Posts: 290
Joined: 29 Apr 2011, 09:02
Steam Community ID: intercoolerbg
Location: Варна

Re: Мнения за BMW E46

Post by thedonmakaveli »

Silverlight wrote:330ci e уникална кола с доста прилично вървене, здрава, НЕИКОНОМИЧНА и ИМА скъпа поддръжка. Тази, която си я дал за пример от mobile.bg е пълна гробница и не заслужава тези пари. Това, че можеш да си намериш БМВ за 1000 евро е пълна глупост дори и да успееш да намериш за тези пари то няма да става за каране. Ако държиш точно на този двигател 330ci си приготви поне 10к лв, 9к за колата и 1к за обслужване масла, филтри и тем подобни глупости. Но пък точно 330ci е много много над Голфовата четворка, но ти си знаеш, всичко зависи от това с какъв бюджет разполагаш. :mrgreen:


BMW FOREVER ::inlove::
Защо реши, че тази 330ci е много над голфа ?
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Silverlight wrote:330ci e уникална кола с доста прилично вървене, здрава, НЕИКОНОМИЧНА и ИМА скъпа поддръжка. Тази, която си я дал за пример от mobile.bg е пълна гробница и не заслужава тези пари. Това, че можеш да си намериш БМВ за 1000 евро е пълна глупост дори и да успееш да намериш за тези пари то няма да става за каране. Ако държиш точно на този двигател 330ci си приготви поне 10к лв, 9к за колата и 1к за обслужване масла, филтри и тем подобни глупости. Но пък точно 330ci е много много над Голфовата четворка, но ти си знаеш, всичко зависи от това с какъв бюджет разполагаш. :mrgreen:


BMW FOREVER ::inlove::

Казаха ми, че градско горяла 13/100, извънградско 7/100. Това е прекалено много, а и както ти казваш - скъпа поддръжка. Иначе и 320 не са зле, даже на външен вид повече все едно ми допадат. И ето - Autoscout24.
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Мнения за BMW E46

Post by Silverlight »

И аз харесвам е36-ките частите им са евтини и лесно се намират. Един приятел си купи 318is бяла с 18-ки джанти и шпер много му се кефеше, но имаше проблеми с документацията и не можа да го прехвърли на свое име и затова го продаде. Сега си купи Голф 3 и като се срещнем все ми разправя, как е било хубаво с БМВ-то на завоите и колко му е било забавно през зимата...
http://www.cars.bg/c1304974 - ето ти една, която ми харесва има малко работа за оправяне, но като за тези пари е много добра!
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мнения за BMW E46

Post by Barry Allen »

Цялата история с тея БМВ-та е една гъзария. Да не говориме какъв разход правят. Само на тези 2 марки ли искаш да е колата или може и други предложения да дадем?
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Axemption wrote:Цялата история с тея БМВ-та е една гъзария. Да не говориме какъв разход правят. Само на тези 2 марки ли искаш да е колата или може и други предложения да дадем?
По-горе съм споменал, че не е задължително, но те ми допадат най-вече.
М/у, Silver, хич не ми допадна бавареца, който ми предлагаш. Някак си доста селски прилича. Сега ще ти кажа какво по-скоро не ми допадна. С четири/5 врати е. Спортен волан, който не ми харесва никак. То като цяло по-малките волани повече ми допадат. Предницата и най-вече фаровете. Ще иска нова боя, отвътре е зле, но пък иначе за тази цена е що-годе добре. Пък иначе по-старите модели 318 и т.н., са толкова някъде и те - 2,000, 3,000 хиляди. Като цяло 320d 2002 не е никак, ама никак зле на външен вид. Ти какъв модел имаш?
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мнения за BMW E46

Post by Barry Allen »

Mitsubishi galant? Возил съм в такова, вози приятно и разхода му е нисък.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

@Wakaflocka, другаря @Silverlight кара BMW 330, ако не го е сменил вече, но се съмнявам. Ако искаш виж ей таз' 330-ка - http://www.cars.bg/c1297464 А иначе аз лично за 320-ката, която @Silverlight е дал не бих дал 2-3 хилки, '94-та година е, кой знае колко работи има да се прави по такава кола.. А и бая често засичам само цигани да карат такова BMW, а пък има и няк'ви дето и тунинг му правят в стил цигания, майко.. Бях попаднал на едни на пътя за София циганета с 320-ка, беше боядисано в оранжев цвят, а вратите бяха бели и отвътре се чуваше мазна чалга :mrgreen: Отклоних се малко, извинявам се. Та, 320-ка след 2001г. поне да е, тея старите може да си вървят, но са стари. Все едно да си купиш кон дето е на 20 години - той ще е жив, но ще го мързи да влачи каруцата. Същата работа е и с колата. Ако си вземеш стара кола поне 1-2 хилки ще ти отидат веднага само да я оправиш и да изглежда в горе-долу добър вид, но все пак при нас българите с тези заплати всичко опира до пари. И като за финал - Погледни 325 и 330, ако искаш.
http://www.cars.bg/c1288501
http://www.cars.bg/c1238795
Post Reply

Return to “Авто-мото”