Мнения за BMW E46

Дискусии, свързани с МПС.
User avatar
denitos
Потребител
Потребител
Posts: 123
Joined: 08 Jan 2011, 14:11
Skype: deni2294
CS Nick: denitos
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: denitos
Location: Rotterdam, Netherlands
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by denitos »

Толкова много марки, ти на гоуфу и на „баварката“ се спря :mrgreen:
Препоръчвам ти направо една готова импреза sti, импорт естествено (ама гледай сам да я вкараш, че да си сигурен) и си гледай кефа. Здрави, бързи, красиви, и класика в жанра, к'во повече би искал? Ако пък си мераклия си вземи някое друго audi s-line, тураш един интеркулер на бронята отпред, един маслен кулер, режеш прожините, черни стъкла и жули асфалта! Сега без майтап, аз бих си импортнал impreza-та, или някоя друга супричка и кеф! :D
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

denitos wrote:тураш един интеркулер на бронята отпред, един маслен кулер
А това пък от къде го измисли и знаш ли за какво се прави подобна интервенция? :bigsmile:
User avatar
denitos
Потребител
Потребител
Posts: 123
Joined: 08 Jan 2011, 14:11
Skype: deni2294
CS Nick: denitos
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: denitos
Location: Rotterdam, Netherlands
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by denitos »

GOTT MIT UNS wrote:
denitos wrote:тураш един интеркулер на бронята отпред, един маслен кулер
А това пък от къде го измисли и знаш ли за какво се прави подобна интервенция? :bigsmile:
Интеркулера се слага за да охлажда компреснатия въздъх от турбото. Попринцип интеркулера седи между турбото и двигателя, но това за което говорех беше това - http://www.speedhunters.com/wp-content/ ... db_274.jpg
А масления кулер мисля, че е ясно. Охлажда маслото, и е нужно (според мен) само ако изтезаваш колата, или караш с некачествено масло.
По принцип гледам да не говоря без да знам, но ако мислиш, че съм пропуснал нещо, кажи.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

Всяка от "новите" коли се прави с добро охлаждане и подобна интервенция е напълно не нужна дори да е "чипосана" или ремапната. Слагането на нов интеркулер... защо без да сменяш турбото? Инжинерите са го изчислили и са сложили такъв интеркулер, който е с подходящ капацитет да охлади нагнетеният от турбината въздух. Термодинамика и елементарна физика. Виж има и коли, които нямат и интеркулер, а са само с турбо.
И защо подяволите да кара с кофти масло?
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Мнения за BMW E46

Post by Silverlight »

Това за което говорите се нарича "челен кулер" може да потърсите информация в гугъл. :flowers:
User avatar
denitos
Потребител
Потребител
Posts: 123
Joined: 08 Jan 2011, 14:11
Skype: deni2294
CS Nick: denitos
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: denitos
Location: Rotterdam, Netherlands
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by denitos »

GOTT MIT UNS wrote:Всяка от "новите" коли се прави с добро охлаждане и подобна интервенция е напълно не нужна дори да е "чипосана" или ремапната. Слагането на нов интеркулер... защо без да сменяш турбото? Инжинерите са го изчислили и са сложили такъв интеркулер, който е с подходящ капацитет да охлади нагнетеният от турбината въздух. Термодинамика и елементарна физика. Виж има и коли, които нямат и интеркулер, а са само с турбо.
И защо подяволите да кара с кофти масло?
Не, че трябва да кара със скапано масло, просто освен ако я напъва ИЛИ кара с кофти масло няма да има смисъл. Аз на майтап го казах, то стана една... Както и да е, отклонихме се доста от темата. Автора, някакво решение взе ли?
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by WonG »

Моя съвет е кола от България да НЕ взимаш!
Всички знаем какви са българските пътища. Българите карат, картат по тия разибити пътища, разбият колата и после решават да я продават.
Никога до сега не сме купували кола карана в България. Последно като взимахме буса(ford transit нещо си) беше докаран на ход в България точно 2 дни преди да го вземем.
User avatar
PlamenStanilov
Потребител
Потребител
Posts: 17
Joined: 21 Jun 2015, 23:06

Re: Мнения за BMW E46

Post by PlamenStanilov »

Според мен най-читавото бмв е Е46 , От 8 години живея с нея и не ни е предавала :)
User avatar
denitos
Потребител
Потребител
Posts: 123
Joined: 08 Jan 2011, 14:11
Skype: deni2294
CS Nick: denitos
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: denitos
Location: Rotterdam, Netherlands
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by denitos »

WonG wrote:Моя съвет е кола от България да НЕ взимаш!
Всички знаем какви са българските пътища. Българите карат, картат по тия разибити пътища, разбият колата и после решават да я продават.
Никога до сега не сме купували кола карана в България. Последно като взимахме буса(ford transit нещо си) беше докаран на ход в България точно 2 дни преди да го вземем.
Съгласен съм. В България колите се карат докато се движат, и после само се припалват и се продават уж работещи. Като си бях в България един „мъж“ ми вика - няма кола, на която да не трябва да се долива масло :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: викам - да, щото карате таралясници.. - Не, не, така е, няма как да ме убедиш, ми вика. Викам - добре, щом казваш :bigsmile:
Цял живот кара няк'ва каруца и вече монтьор :bigsmile:
Добре, че баща ми и приятеля на майка ми са монтьори, че кой знае, сигурно щях да си купувам коли, които харчат масло! Та все пак гледай колко, къде и как е карана, че съкатлъци има навсякъде.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

Кола от България, ако си вземе някой, то той трябва да е подготвен да даде бая пари за поддръжка. Малка част от хората тук се грижат за колите си, повечето само си я карат и не им пука ни най-малко к'во става под капака, и дали нещо има нужда от смяна.
User avatar
bachkata
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 02 Feb 2015, 22:56
CS Nick: bachkata
Favorite version: CS: 1.6
Contact:

Re: Мнения за BMW E46

Post by bachkata »

не е само в бг това с това се занимавам горе долу купувам и препродавам ефтини колички нов внос за някои лев,всички коли идват стегнати докато не ги покараш 2 3 хил.км в бг и се почва,да не споменавам италиянките които никога не са виждали масло различно от заводското,а от някои др страни идват изгнили к
Post Reply

Return to “Авто-мото”