Книжка за кола

Дискусии, свързани с МПС.
Post Reply
User avatar
1MP4C7
Екип Заявки
Екип Заявки
Posts: 75
Joined: 02 Jun 2012, 17:27
CS Nick: 1MP4C7
Favorite version: CS: Global Offensive
Location: NL
Contact:

Книжка за кола

Post by 1MP4C7 »

Здравейте, не знам дали това е правилният раздел но искам да попитам дали има някакъв вариант да се купува книжката за кола ? Примерно аз съм взел изпита за курмуване и ако не мога да зема листовките има ли начин да купя книжката си за кола със пари ?
User avatar
DarKnesA
Потребител
Потребител
Posts: 85
Joined: 04 Jul 2013, 03:49
Skype: hds-bg.support
CS Nick: DarKneS
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: charmed47
Location: София
Contact:

Re: Книжка за кола

Post by DarKnesA »

Ако не успееш да си изкараш официалната книжка, събираш си 700 кинта, отиваш и на черния пазар се продават, до 5 минути ти изработват книжката. Но, внимавай да не те сбарат ушаците, защото ще си отлежиш :D
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Книжка за кола

Post by WonG »

Ма божеее... :heat:
1-во, как ще вземеш кормуването, без да си взел листовките? И 2-ро, защо мислиш за тия глупости?
После защо има толкова много ПТП-та и жертви по пътищата. И кооолко често ми се случва да се опитват да ми отнемат предимство и не само... всякакви нарушения срещам. За сега само настъпвам газта, за да ги сплаша тия наглеци, защото не искам да си съсипвам колата, ама зависи в какво настроение ме хванат и с коя кола. :) Нищо няма да ми коства да ги удрям, така както се опитват да ми отнемат предимството, а не ми и пука особено, стига да не съм с Аудито, защото нея не искам да я троша. Един такъв малоумник негоден ми донесе приличен доход от застраховка, защо пък не отново? Стига да не е опасно за останалите участници в движението, няма да им спестя на такива изроде малко проблеми. ;)
User avatar
1MP4C7
Екип Заявки
Екип Заявки
Posts: 75
Joined: 02 Jun 2012, 17:27
CS Nick: 1MP4C7
Favorite version: CS: Global Offensive
Location: NL
Contact:

Re: Книжка за кола

Post by 1MP4C7 »

Ами не знам защото постоянно изкарвам 60-62 точки и не мога повече.. А аз не съм отворил и една книга за да прочета знаците и т.н.
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Книжка за кола

Post by WonG »

Drem4y wrote:Ами не знам защото постоянно изкарвам 60-62 точки и не мога повече.. А аз не съм отворил и една книга за да прочета знаците и т.н.
Е вместо да изкарваш толкова без да си учил и да мислиш варианти със заобикаляне на закона, почни да учиш. Най-лесния вариант е да ходиш на ТЕОРИЯ. Ако автошколата, в която идеш не организира такива часове - прецакан си! В такъв случай ще трябва да бодеш глава в правилника и да четеш...
Когато знаеш правилата, даже ще са ти смешни тия ситуации, които ще виждаш по пътищата. Имам предвид ситуации, в които участват такива негодници с купени книжки.
Преди няколко дни се приближавам към едно кръстовище, на което по принцип има светофари, но този път не работеха. Под светофарите имаше знаци за предимство, но тоя, който беше пред мене, ония, който идваше отсреща и момичето, което идва отдясно спряха. И тримата спряха и не знаят кой е с предимство, а пътя по който бяхме аз, тоя пред мен и идващия отсреща е БЕЗ предимство(имаше знак СТОП), тоест момичето е с предимство, но иначе и тя чака и тия двамата чакат... най-накрая идващия отсреща тръгна, след което тоя пред мене и той тръгна, а пък момичето си чакаше, както тях двамата, така и мене, но като видя, че ще завивам надясно тръгна. Малоумни ситуации... и това не ми е първия случай, в който има такива идиоти на кръстовище с неработещи светофари. Те са научили един прост светофар и те това е. Знаци, пътна маркировка, регулировчик - за какво са им па тия неща? :mnmn?:
И чети внимателно, че аз съм бъркал някои неща от недочитане/недоумисляне. :heat:
Ето една, която направих сега.
http://i.imgur.com/jIfpnMK.png
http://i.imgur.com/hWZryKs.png
http://i.imgur.com/U3pGX2N.png
Тая грешка на 31-ви въпрос примерно е от недоумисляне. То пише до 90km/h, ама на мене в главата ми се върти над 90km/h(понеже с над 90km/h се поставя на 100 метра), но както и да е. 8)
Погледни обаче грешката на последния ми въпрос - колко малоумно е. Според мен самия сайт е в грешка, защото през деня може да се подават сигнали с ръце, ако не ти работят пътепоказателите, тоест може да се придвижиш до сервиз да ти ги оправят. Или би трябвало да има само 2 верни отговора или последното, което съм избрал("липсва или е повреден елемент за закрепване на джантата към главината на колелото") си е вярно, нищо, че е възможно да се кара без 1 болт.
Който има книжка ще ме подкрепи. :)

Edit:
Ахаха, отново не съм прочел като хората(относно 45 въпрос). :mrgreen: Сега обърнах внимание, понеже го мислих и мислих, защо ще ми дава верен отговор като грешка. :mrgreen: Значи така си е, както е маркирано, аз съм виновен, че съм мислил обратното на зададения въпрос.
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Книжка за кола

Post by shhnedo »

Drem4y wrote:Ами не знам защото постоянно изкарвам 60-62 точки и не мога повече.. А аз не съм отворил и една книга за да прочета знаците и т.н.
Сядаш си на *ъз* и четеш!!! Два пъти ми е драна лявата страна от някакъв идиот, нито един път виновникът не остана да каже "извинявай" и да подпишем протокола, повече такива по улиците не ми(ни) трябват! СЯДАШ И ЧЕТЕШ!!! Дори да не четеш абсолютно всичко, не запомняш ли поне грам-два от отговорите в листовките???? Че и имаш наглостта да питаш как се нарушава законът и, евентуално, как би могъл да отнемеш човешки живот!
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Книжка за кола

Post by WonG »

shhnedo wrote: Сядаш си на *ъз* и четеш!!! Два пъти ми е драна лявата страна от някакъв идиот, нито един път виновникът не остана да каже "извинявай" и да подпишем протокола, повече такива по улиците не ми(ни) трябват! СЯДАШ И ЧЕТЕШ!!! Дори да не четеш абсолютно всичко, не запомняш ли поне грам-два от отговорите в листовките???? Че и имаш наглостта да питаш как се нарушава законът и, евентуално, как би могъл да отнемеш човешки живот!
Точно така! Един такъв негодник ме удря, та сплеска предната кола, да не говорим колко пъти съм предотвратил ПТП-та с такива идиоти.
Post Reply

Return to “Авто-мото”