Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

За индивидуални проблеми и въпроси около играта.
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by NikolayDONG »

Здравейте!
Тъй като засякох няколко теми във форума, че има доста потребители, които се оплакват от клиента им, било то с играта или с неуспешната идентификация на администратор и др. теми подобни. Реших да споделя с вас моя CS Edition /не е мой, но го чувствам като такъв… (:/, с този едишън играя от както се помня, от както осъзнавам, че аз съм поредният привърженик и маниак на CS 1.5/1.6. Досега с този едишън не съм срещал проблеми, пък ако случайно някой се натъкне на такива, да се чувства свободен и да сподели проблема си. Аз и колеги, пък и потребителите (ако желаят) може да се опитаме да разрешим проблема/ите ви с каквото можем. Споделям DOX.bg линк, а в по-долни редове ще споделя настройките (тези, които помня в този късен час) за по-приятна и недосегаем лаг (latency).

DOX.bg /кликни върху надписа на DOX, за да започне изтеглянето/

След като изтеглите инсталатора и го стартирате, препоръчително е да сложите тикчето върху Low Quality, защото по този начин моделите на играта са оригиналните, а при High Quality са модели, които дразнят моето око. Но това е просто препоръчително, това е моят стил на игра, пък всеки си има вкус, нали така? Решението си е ваше, ако желаете може да се пробвате с две инсталации, едната на High Quality, другата на Low Qualitiy.
Ще се свалят препоръчителните файлове за добра игра, има лек избор от MAP-ове, но предимството на този едишън е /не знам другите дали имат този плюс, понеже както споменах - играя с този едишън цял живот, от друга страна и със стийма, но това е друг въпрос, говорим за едишъните (:/, че има инсталирани BOT-ове.

След като приключите инсталацията и стартирате клиента, ще забележите, че наистина в този едишън няма разлика с Non-Steam и Steam клиента /тези, които имат легално копие/.

Направете си една тренировка с BOT-овете и отворете конзолата /time for configuration/
Аз обикновено, след като инсталирам едишъна, въвеждам следните команди:

rate 25000 /не си спомням, дали си беше така по default на този едишън, но за сигурност въведете командата/;
fps_max 101 /за това съм сигурен, че fps-то по default беше 70, или 79. Направете го така, както го направих аз, за да влизат куршумите по-добре. Ако случайно не влизат, значи FPS-то на сървъра е прекалено ниско (възможности: слаба машина, слаба свързаност, пълен сървър, повечето чужденци, детинска модификаторска подготовка и други възможно причини)/;
net_graph 3 /За тези, които не знаят за какво служи тази команда — тази команда показва с какво FPS играете, ако настроите fps_max както аз съм го описал в по-горните редове, fps-то не би трябвало да ви се снижава под 99.9. Ако сте маниаци на тежките модификации (все така наречените „модове“), като например Zombie модификациите, имайте в предвид, че ако играете в слабо известен сървър [малко играчи] fps-то ще ви бъде средно 40-50, в зависимост от това вече как е пригодена модификацията на сървъра, и както споменах отново в по-горните изречения, вече в отново в зависимост от това, дали машината е слаба, свързаността също etc.… Пък ако играете в добре развити сървъри, които са с по 15-20-25-30 играча, имайте в предвид, че ще играете с много лошо fps, аз играя с 15-20. Видео картата ми не е много добра, 512MB ATI, за другите производителности и по-добра тактова честота не мога да говоря, тъй като не съм пробвал играта си в такива сървъри с такива видеота./;
net_graphpos 2 /Позицията на показването на fps-то. При 2, е центриран. Според мен на 2 е най-хубаво, защото, ако е 1 или 3 (не си спомням дали 1 беше ляво, или дясно…) пречи да се гледат колко пари имаме, или колко оставащи патрони, etc.… Отново, всичко това е по мой вкус. Ако на вас не ви хареса, преспокойно може да вложите корекции./;
hud_fastswitch 1 /Fast switch мисля, че ви подсказва за какво служи тази команда. Чрез тази команда, когато натискате копчетата 1, 2, 3, 4 etc. за смяна на weapons/item-ите, вие няма да трябва да прецъквате с мишката, за да потвърдите исканото оръжие или item./;
cl_dynamiccrosshair 0 /С тази команда, когато скачате мерникът ви ще си стои в размера, в който сте го нагласили (Small, Medium, Large)/;

За момента с това намирам този едишън по-добър от останалите.
ВАЖНО:
Темата е написана от мен, специално за CS-bg.info и CS-ESCOM.ORG, и забранявам копирането на съдържанието на темата без мое позволение! Ако ще копирате темата, желая в последните редове на темата да се сложи:
Автор и източник: NikolayDONG (a.k.a breaking dawN) :: http://www.CS-bg.info | http://www.CS-ESCOM.org
Ако убегнете изискването ми, ще търся начини, да се свържа със собственика на всеки един форум/сайт, в който е поставена копираната от вас /в случая тази/ тема, за отстраняването ѝ от форумното пространство на собственика, към който ще се обърна!
Last edited by NikolayDONG on 18 Aug 2013, 12:05, edited 2 times in total.
User avatar
d3agle
Форумен терорист
Форумен терорист
Posts: 1270
Joined: 21 Nov 2011, 17:36
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: rozovecadolnabg

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by d3agle »

Само дето линка не бачка. :D
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by NikolayDONG »

Благодаря за сигнала. Коригирах линка, сега всичко е шест. :)
User avatar
cgozzie
Потребител
Потребител
Posts: 7
Joined: 14 Mar 2010, 00:43
Skype: dragon0175
CS Nick: cgozzie
Favorite version: other
Location: гр.Варна
Contact:

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by cgozzie »

С рекламите на друго място.
Last edited by NikolayDONG on 06 Sep 2013, 14:21, edited 1 time in total.
Reason: breaking dawN a.k.a NikolayDONG. :) Две предупреждения!
User avatar
cool story
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 25 Jan 2014, 18:14

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by cool story »

Здравейте! Преди около месец си взех нов комп и минах на win 7 ultimate 64 bit. От тогава насам имам проблеми.
Играчът си върви нормално и изведнъж почва леко да сече...Имам 100 fps, нямам loss и choke, но имам много in (не знам за какво е)-70-200(между толкова варира), пинг-не повече от 15. Използвам:rate 25000, cl_updaterate 101, cl_cmdrate 101, cl_cmdbackup 2, cl_developer 1/0(все един и същ е резултата), fps_max 101, cl_lw 1, cl_dynamiccrosshair 0...

Ето и характеристиките на PC-то:
Процесор:АМД(4-ядрен, 3.40GHz)
Видео карта(Nvidia Ge Force GTX 650, GDDR5-2GB, 128 bit шина)
РАМ:4ГБ(1600MHz)
Захранване:някакво си...500W.
OC:Windows 7 Ultimate 64 bit

Четох една тема на ивока, обаче тя беше за двуядрените на АМД...
Тази тема пробвах>>> http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1896704 - пак не стана.
Ето ми и настройките на видеото: http://dox.bg/files/dw?a=2178346933 и http://dox.bg/files/dw?a=adddd3f7d2
Пробвах ви цс-а, но намяше ефект...при steam същото положение. Не знам, направо съм отчаян, а не ми се минава на XP (ако изобщо от това е проблема), защото до колкото знам той не поддържа DirectX 11, а на ми трябва за някои игри.
User avatar
Dragonspower
Потребител
Потребител
Posts: 402
Joined: 14 Aug 2013, 14:46

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by Dragonspower »

Благодаря ти, че реши да споделиш CS-а с който играеш, смъкнах го - добре е, нямам лоши впечатления, шрифтовете на тези надписи ме кефят:
http://prikachi.com/images/607/7025607y.png
Препоръчвам ви го!
------------------------------------------------------------------------------------
Сега, искам да споделя един гаден проблем, когато някой ме цепи ми се затъмнява играта, ето вижте демото, 3 минути е:
http://dox.bg/files/dw?a=80cefc060d
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by NikolayDONG »

Cashflow wrote:Благодаря ти, че реши да споделиш CS-а с който играеш, смъкнах го - добре е, нямам лоши впечатления, шрифтовете на тези надписи ме кефят:
http://prikachi.com/images/607/7025607y.png
Препоръчвам ви го!
------------------------------------------------------------------------------------
Сега, искам да споделя един гаден проблем, когато някой ме цепи ми се затъмнява играта, ето вижте демото, 3 минути е:
http://dox.bg/files/dw?a=80cefc060d
Нямам инсталиран CS и не мога да прегледам демото в момента. Иначе, ти послуша ли ме относно преди процеса на инсталация да се отметне на "Low Quality", а не на "High Quality", понеже картината, която виждам е от тази с високото качество. Също така, за да се получава този бъг, най-вероятно играеш на малка резолюция.
User avatar
d0naud
Потребител
Потребител
Posts: 52
Joined: 23 Mar 2014, 18:00
Skype: Ползвайте ЛС!
CS Nick: don.FIGARO
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: d0naud
Location: В. Търново
Contact:

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by d0naud »

Здравейте! Имам проблем с този "CS" :reve: и той е че щом го инсталирах както беше обяснено по горе. Всичко мина успешно но щом пуснах "CS-a" ми иписва този Error. "Could not launch game. Only one instance of this game can be run at a time. Ако можете да ми помогнете ще ви бъда много благодарен! :) :coffee1: пращайте ми съобщения на ЛС или тук а може и на skype: zaz0_2013 Благодаря предварително!

-- 28 Мар 2014, 18:16 --

Охх много се извинявам грешката е моя... Оправих го но преди да се сетя какъв е проблема пробвах да стартирам всички налични "CS-и" при което ми даваше Error , Error и пак Error докато не натиснах alt + tab и не видях че съм пуснал вече друг "CS". Може да си кажете какъв глупак с извинение не виждали че е пуснал "CS" долу в старт лентата! -Ползвам програма която ми ги скрива казва се: "RocketDock".. Пак се извинявам вече всичко е наред. :dcygpd: :.:oops:.:
User avatar
Nuffy123
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2014, 11:30

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by Nuffy123 »

Здравей,инсталирах си поне 5 цс и ми излиза проблема:The instructions at 0x referenced memory at 0x.The memory could not be ''read''. Някакви идеи как да го оправя?? На Windows xp съм.
User avatar
Rozoveca_OLD
V.I.P
V.I.P
Posts: 258
Joined: 19 Feb 2014, 22:09
Favorite version: CS: 1.6
Location: на йоручкото

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by Rozoveca_OLD »

Nuffy123 wrote:Здравей,инсталирах си поне 5 цс и ми излиза проблема:The instructions at 0x referenced memory at 0x.The memory could not be ''read''. Някакви идеи как да го оправя?? На Windows xp съм.
Виж тези теми -
https://support.steampowered.com/kb_art ... -uohk-5653
http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... d7e93fa5d1
User avatar
bossaasenov
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 03 Sep 2014, 20:21

CS 1.6 Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by bossaasenov »

хора имам нужда от помощ. значи исках да си стартирам цс 1.6 със опенгл мод и ми се запамети и сега като стартирам цс влиза и черен екран и излиза от играта.. пробвах всичко като деинсталирах цс и наново инсталирах но не бачка и сега никога няма да мога да цъкам цс.. моля ви помогнете мии :new_puppy_dog_eyes: :cry:
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by NikolayDONG »

Мм, не знам дали е възможно от това, но пробвал ли си да ъпдейтнеш и/или да инсталираш драйверите на видео картата?
User avatar
rlfem123
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 18 Apr 2013, 07:51

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by rlfem123 »

Добър вечер на всички . Имам една молба към потребителите ,администраторите , който и да е било . ПРобвах поне 100 цс-а , но когато го инстална и натисна иконата за да вляза вътре ми се изкючва . Операционната система на компютъра е windows 7 regal buisness edition (64 bitov).
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by NikolayDONG »

rlfem123 wrote:Добър вечер на всички . Имам една молба към потребителите ,администраторите , който и да е било . ПРобвах поне 100 цс-а , но когато го инстална и натисна иконата за да вляза вътре ми се изкючва . Операционната система на компютъра е windows 7 regal buisness edition (64 bitov).
Десен бутон върху иконката > Свойства > Съвместимост > „Стартирай тази програма в режим на съвместимост с:Windows XP (Service Pack 2) или Service pack 3.
User avatar
SeNsAtIoN-
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 29 Dec 2014, 21:37

Re: Често срещани проблеми с CS клиента - пробвайте това! (:

Post by SeNsAtIoN- »

Здравейте! Значи след като изтеглих цс-а нямаше никакви проблеми, но след като се къннектна към някой сървър започва да ми тегли файловете и по средата спира, след това ме изхвърля от цс-а и така опитах няколко пъти, но същото стана. :(
Post Reply

Return to “Помощ и въпроси за играта”