Настройки на CS:GO за начинаещи

В този раздел ще намерите много полезни теми, свързани с CS GO

В темите можете да пишете единствено ако имате въпрос, свързан с конкретния урок!
User avatar
Gendov
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2012, 21:05

Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by Gendov »

Игрови Настройки (Game Settings):
-Отивате в Помощ и Настройки - Игрови Настройки (Ако сте с английски интерфейс- Help and Settings – Game Settings). Тук всичко зависи от вас и вашите предпочитания. Лично аз предпочитам мерника ми да е „ Класически статичен“ (Classic Static) и светлосин (ltblue).Идва ред на „Смяна на оръжието при взимане“ (Pick weapon on pickup). Предпочитам да е изключено. Следваща настройка е „ Затваряне на менюто след закупуване“ (Close Buy Menu After Purchase).Аз го оставям изключено,тъй като купувам още с мишката :D.Следваща важна настройка е „Включване на съобщенията от игровия инструктор“ (Enable Game Instructur Messeges). Излишна настройка, изключете я. И последната е „Включи конзолата за разработчици(~)“ (Enable Developer Conslose(~)).Това Ви позволява да отваряте конзолата по стандартния начин с (~), иначе казано с копчето под (Esc).
Image
Видео Настройки (Video Settings):
-За да стигнете до Видео Настройките преминете през следните менюта- Помощ и Настройки (Help and Settings) Видео Настройки (Video Settings).
Първата настройка е Яркостта(Brightness). Тя е по ваш избор, както я чувствате най-добре.Аз съм я оставил както си е(2.20). Следваща е „Цветовия Режим“ (Color Mode).Избирате между „Цветовия Режим“ на Вашия компютърен монитор или „Телевизор“ . Идва ред на „Игровата Дистанция“ (HUD Scale). Моя избор е 0.95. „Съотношение“ -то (Aspect Ratio). Най-добрия избор е 4:3. Следваща настройка е „Резолюция“ -та (Resolution), предпочитам да играя с 1024 х 768. Използвам я не само аз, а и почти всички професионални играчи. Играе се на тази резолюция тъй като вече FPS-то (Кадрите в секунда) не зависят от нея, а и картината е много по-ясна. „Режим на Екрана“ (Display Mode). Той трябва да е „Цял екран“ (Fullscreen). Настройката за „ Спестяване на Енергия за Лаптоп“ (Laptop Power Saving) я иключете,тъй като максималното Ви FPS ще бъде 60.
Image
Видео Разширени (Video Advenced):

-Най-важните настройки за Вашето преживяване в играта!
Тук може да изберете графиката на детайлите,както следва Много Ниско(Very Low)/Ниско (Low)/Високо (High)/Много Високо (Very High). Колкото по-високо е графика на детайлите Ви толкова по-ниско FPS ще имате.
Идва ред на настройките на, които не можете да избирате „ Много Ниско“ / „Ниско“ и т.н. Първата такава е „ Многоядреното Рендиране“ (Multisocore Rendering). Тази настройка позволява на CS:GO да използва всичките ядра на вашият процесор. Включете го, така играта ще върви по-гладко. Следваща е „ Режим на многоточково приглаждане“ (Multisampling Anti-Aliasing Mode). Аз съм го сложил на „Без“ (None). Ако имате по-добър процесор от Intel I5 може да увеличите точките на 2Х,4Х и т.н. „ Режим на Филтриране на Текстурите“ (Texture Filtering Mode). Съм го оставил на най-ниското - Биленеарно (Bilinear). Идва ред на „Изчакване за вертикално синхронизиране“ (Wait for Vertical Sync), ВИНАГИ изключвайте! И последна - „Неясност при Движение“ (Motion Blur), също изключвате.
Image
Rates:
Може би помните „Рейтовете“ от 1.6. Тук те се задават от сървара в който сте, иначе казано не ги пипайте.

Примерна машина на, която CS:GO ще върви прилично:
Процесор: i5
Графична карта: ATI Radeon HD 5000-7000
РАМ Памет: 4-6GB
Твърд Диск: 500+

Това е всичко от мен.Надявам се да съм Ви помогнал!
Ако имате някъкви въпроси относно темата чувствайте се свободни да ме попитате на лично съобщение.

Мир, Любов и Разбирателство!


\\Gendov
User avatar
byrgasbs - THE KING
Потребител
Потребител
Posts: 411
Joined: 19 Sep 2009, 13:55
Skype: real_mousee
CS Nick: TheMouse
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: RealMouse
Location: Бургас

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by byrgasbs - THE KING »

Така и така не разбрах защо си написал тази тема ? :D
Last edited by localhost on 27 Dec 2012, 15:56, edited 1 time in total.
Reason: Aз пък така и така не разбрах защо си написал коментара?
User avatar
Gendov
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2012, 21:05

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by Gendov »

byrgasbs - THE KING wrote:Така и така не разбрах защо си написал тази тема ? :D
За тези които искат да разберат как да си оправят играта, а не знаят коя настройка за какво се отнася.
User avatar
fuXdFace
Потребител
Потребител
Posts: 19
Joined: 05 Nov 2012, 21:01
Steam Community ID: fuxdface

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by fuXdFace »

Ако може да ми обясниш защо ВИНАГИ да изключваме тези двете- Motion Blur, Wait for Vertical Sync. Защото аз не забелязвам никаква разлика освен че ми лаге "повече" :oops: ако е само за това :roll:
Иначе темата не е напразно някои не ги значт повечето работи. :o
User avatar
Gendov
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 19 Nov 2012, 21:05

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by Gendov »

fuXdFace wrote:Ако може да ми обясниш защо ВИНАГИ да изключваме тези двете- Motion Blur, Wait for Vertical Sync. Защото аз не забелязвам никаква разлика освен че ми лаге "повече" :oops: ако е само за това :roll:
Иначе темата не е напразно някои не ги значт повечето работи. :o
Разликата не е голяма, но я има.
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by Xen »

Gendov не обясни значението им, затова аз ще се опитам да ти помогна поне доколкото на мен са ми ясни.

Motion Blur — като си мърдаш мишката твърде бързо ти се размазва един вид погледа в играта, както и би станало в реалността, ако си клатиш главата много бързо наляво-надясно.
Wait for Vertical Sync — вертикалното опресняване ще рече да нямаш накъсвания на картината в играта или иначе казано ето това ще ти направи впечатление при изключено вертикално опресняване. Когато е включено сваля кадрите в секунда, за да успее да поправи подобни ситуации в картината на играта ти.

Това са изцяло мои наблюдения върху двете неща и не гарантирам на 100% за тяхната достоверност и изчерпателност. Попитай чичко Google за подробности, ако се интересуваш ;).
User avatar
DopeBoy
V.I.P
V.I.P
Posts: 230
Joined: 15 Apr 2011, 19:58
Location: Софиянче

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by DopeBoy »

Мисля, че темата ще е полезна за начинаещите, затова я закачам.
User avatar
554lyfe
Потребител
Потребител
Posts: 179
Joined: 26 Sep 2011, 19:59
Location: bs

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by 554lyfe »

Детайлите на модела ги оставете на Medium, защото така се виждат по-добре играчите и повечето про играчи играят всичко на минимално само тази настройка на medium/high.
User avatar
d3agle
Форумен терорист
Форумен терорист
Posts: 1270
Joined: 21 Nov 2011, 17:36
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: rozovecadolnabg

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by d3agle »

Промених си настройката "Режим за филтриране на текстурите" и замина всичко.. някви идеи как да си оправя играта? Като я пусна да зарежда карта и се минимизира и трябва после на ново да я пускам... помощ!
User avatar
Dralexus
Потребител
Потребител
Posts: 88
Joined: 23 Sep 2012, 10:38
CS Nick: Dralexus
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: dralexus
Location: London
Contact:

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by Dralexus »

Хубава тема като за хора които не знаят какво да правят с собствените си настройки което е доста смешно честно казано. :reve:
User avatar
kolkostemismeshni
1g
Posts: 81
Joined: 20 Aug 2013, 17:24
Skype: aaa/
CS Nick: buriqta v dushata ti
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: complexgobulgaria

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by kolkostemismeshni »

А на пример, ако човекът е с 2гб РАМ, какви трябва да са настройките ? Смисл, за да му върви играта ?
User avatar
koiazliwe
Потребител
Потребител
Posts: 228
Joined: 28 Jun 2009, 20:06
Skype: koiazliwe
CS Nick: index
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: 76561197995192416

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by koiazliwe »

Някой знае ли как да оправя това,че като сваля графиката на "ниски" детайли и като изляза и пак вляза и всичко е на "Много високи" предполагам играта взема Индексираната оценка в Windows 7 и от там вижда,че имам мощна видекарта,но при Много високи детайли когато има много хора "врагове най-често" около мене и много бавно се обръщам.Дадох на файлът cfg ReadOnly обаче пак някой път се променя само.
User avatar
rusha
Потребител
Потребител
Posts: 82
Joined: 02 Aug 2011, 15:33
Skype: freestyle2434
CS Nick: hOuR ;]]
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: hour535

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by rusha »

Бихте ли ми обяснили каква роля играе харда на играта?300 гб хард добре ли е?И ако другите ми части са г/д добри а харда е 300гб фпсто добре ли ще е?
User avatar
EngineCrew
Потребител
Потребител
Posts: 133
Joined: 23 Aug 2011, 23:04
CS Nick: EngineCrew
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: enginecrew

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by EngineCrew »

rusha wrote:Бихте ли ми обяснили каква роля играе харда на играта?300 гб хард добре ли е?И ако другите ми части са г/д добри а харда е 300гб фпсто добре ли ще е?
Хард диска не играе голямо значение, препоръчително е честотата на диска да е 7200 оборота в секунда вместо 5400.Но по важно е рам, процесор, видеокарта.
User avatar
wtffmagic
Supreme Master First Class
Supreme Master First Class
Posts: 549
Joined: 14 Dec 2013, 11:38
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: wtffmagicc

Re: Настройки на CS:GO за начинаещи

Post by wtffmagic »

При fps_max и fps_max_menu (за менюто) го правете на 0 за да ви е real framerate-a!
Post Reply

Return to “Уроци”