Проблем с FPS

За въпроси относно играта и сървърите за нея.
Post Reply
User avatar
narfff
Потребител
Потребител
Posts: 12
Joined: 03 Feb 2016, 00:40
Favorite version: CS: Global Offensive
Location: Берлин, Германия

Проблем с FPS

Post by narfff »

Здравейте на всички,
от известно време, като че ли дори от последния ъпдейт на CS:GO, имам проблем с FPS. Компютърът ми е със следните параметри:
12 GB DDR3
i7-3630QM 2.4 GHz
GeForce 740M

Играя на 4:3 с резолюция 1280х960. До преди да се получи този проблем, имах около 150-190 FPS. Като започна да играя в момента в началото върви добре, но след известно време пада на около 70-110, като рядко минава 100. Всички настройки на видеото са на минимум. Четох, че повечето след като преминат на Уин10 им се подобрява, затова и аз ъпгрейднах вчера, но резултат няма. Започвам да си мисля, да не би да загрява видео картата и затова да ми пада FPS? Има ли някакъв начин, по който да видя каква е оптималната температура на работа и колко градуса стои след 1 час игра, примерно?

ПП: Купих си втори акаунт, но не си спомням дали точно от тогава се появи този проблем или малко преди това.
Last edited by CityLife on 30 Jun 2016, 17:55, edited 1 time in total.
Reason: Коригиран раздел!
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Проблем с FPS

Post by shhnedo »

narfff wrote:ПП: Купих си втори акаунт, но не си спомням дали точно от тогава се появи този проблем или малко преди това.
Ей тва не бях го чувал. :bigsmile: :bigsmile:

Лаптопът ти загрява и кадрите ти падат. Няма нищо нередно в тва. Решението е почистване и смяна на термопастата.

Няма такова нещо като "оптимална температура" в тази сфера. Колкото по-ниска е температурата на каквото и да било, толкова по-добре.
Това "настройки на видео картата на максимум" не знам какво точно трябва да значи, но, ако става дума за овърклок или нещо напрягащо графичния чип, веднага ги върни към фабричните. Грешка в бързината. :bigsmile:
User avatar
narfff
Потребител
Потребител
Posts: 12
Joined: 03 Feb 2016, 00:40
Favorite version: CS: Global Offensive
Location: Берлин, Германия

Re: Проблем с FPS

Post by narfff »

shhnedo wrote:
narfff wrote:ПП: Купих си втори акаунт, но не си спомням дали точно от тогава се появи този проблем или малко преди това.
Ей тва не бях го чувал. :bigsmile: :bigsmile:

Лаптопът ти загрява и кадрите ти падат. Няма нищо нередно в тва. Решението е почистване и смяна на термопастата.

Няма такова нещо като "оптимална температура" в тази сфера. Колкото по-ниска е температурата на каквото и да било, толкова по-добре.
Това "настройки на видео картата на максимум" не знам какво точно трябва да значи, но, ако става дума за овърклок или нещо напрягащо графичния чип, веднага ги върни към фабричните.
Не съм писал никъде, че са на максимум - напротив, всичко е на Low.
Ще го занеса някъде да го почистят тогава, за да видя има ли резултат. :)
Post Reply

Return to “Помощ и въпроси за CSGO”