Проблем с фпс

За въпроси относно играта и сървърите за нея.
Post Reply
User avatar
blacksoull
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 17 Nov 2015, 14:33

Проблем с фпс

Post by blacksoull »

Здравейте лаптопа ми е на 15 дена 4 гб видео като е с видео карти едната е интел , която не използвам в игра и другата нвидиа която използвам като играя

процесор : Intel core i5-4210U CPU @ 1.70 GHz 2.40 GHz
ram : 6gb

има ли вероятност да си го вдигна смисъл играя с 100 фпс , което не е нормално за нов комп !
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Проблем с фпс

Post by shhnedo »

Преди всичко, "вдигни" си грамотността!
blacksoull wrote:има ли вероятност да си го вдигна смисъл играя с 100 фпс , което не е нормално за нов комп !
Помисли си какъв е смисълът в така изглеждащото ти изречение.

Иначе, поредният заблуден от цифри. Тия 4GB на това видео, каквото и да е то, понеже не го споменаваш, ВЪОБЩЕ НЕ ВЛИЯЯТ на кадрите! Ама грам роля нямат. След като лаптопът ти е нов, ще предположа, че е чист. Т.е. би трябвало да смогнеш 60fps и даже отгоре. След като лаптопът загрее, оттърване няма - кадрите падат. Освен да си инсталираш на чисто последния драйвър за nvidia-та и да си поиграеш с настройките на драйвъра/играта, друго не можеш да направиш.
User avatar
The Shock
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 151
Joined: 04 Jun 2015, 15:02
CS Nick: titulqra
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: Проблем с фпс

Post by The Shock »

shhnedo wrote:Преди всичко, "вдигни" си грамотността!
blacksoull wrote:има ли вероятност да си го вдигна смисъл играя с 100 фпс , което не е нормално за нов комп !
Помисли си какъв е смисълът в така изглеждащото ти изречение.

Иначе, поредният заблуден от цифри. Тия 4GB на това видео, каквото и да е то, понеже не го споменаваш, ВЪОБЩЕ НЕ ВЛИЯЯТ на кадрите! Ама грам роля нямат. След като лаптопът ти е нов, ще предположа, че е чист. Т.е. би трябвало да смогнеш 60fps и даже отгоре. След като лаптопът загрее, оттърване няма - кадрите падат. Освен да си инсталираш на чисто последния драйвър за nvidia-та и да си поиграеш с настройките на драйвъра/играта, друго не можеш да направиш.
Аз го разбрах по друг начин. Мисля, че има предвид, че играе със 100 фпс, но иска още повече. Ако е така, не мисля, че ти е нужно повече, ако монитора ти е 60 Hz
Под израза
blacksoull wrote:смисъл играя с 100 фпс , което не е нормално за нов комп !
, разбирам че играеш със 100 фпс и мислиш, че не е нормално за нов комп. Ми то, ако видео картата, не е някоя добра, дори и нов да ти е компютъра, не можеш да очакваш повече. Дай модела на картата, за да видим имаш ли проблем.
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Проблем с фпс

Post by shhnedo »

Ами грешно разбираш.
blacksoull wrote:има ли вероятност да си го вдигна смисъл играя с 100 фпс , което не е нормално за нов комп !
Първо, това "изречение" е написано объркващо. Второ, след 5 часа размисъл върху подчиненото след "," лъсва масовата заблуда, че нов компютър, какъвто и да е той, трябва да играе всичко без проблеми.
Аз дадох отговор за общия случай. Въобще не ме е грижа кой с колко играе, понеже всеки е частен случай сам по себе си. Още повече, че авторът е на лаптоп, както всички заблудени/болни геймъри, които без компютър под ръка не могат. Лаптопите са ОБРЕЧЕНИ да се излагат в игрите(говорим за по-взискателните). Не може да си купиш лаптоп за <1000 лева, да му пуснеш CS GO и след 30 минути да се чудиш защо fps-ът пада. Ми тоя корпус пече, пече и няма накъде. Восока температура = ниски кадри. Още повече като се почне с тия антивирусни и кой знае какви още глупости.
Тук в тая тема се пита "ко да прая че да не ми лаги", дори да не е написано директно. Тук не може да става въпрос за "как да дигна 100fps и нагоре", дори да не съм го казал директно. Видите ли въпрос за fps и лаптоп, особено с такива характеристики, моментално трябва да отпадне представата за ПРОДЪЛЖИТЕЛНА гладка игра.
Post Reply

Return to “Помощ и въпроси за CSGO”