CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

100 Kila feat. Dj Diamondz - Аз съм 6 [official H D Video]

Споделете какъв стил харесвате, кой ви е любимия изпълнител и т.н.

Re: 100 Kila feat. Dj Diamondz - Аз съм 6 [official H D Vide

Мнениеот lamer4e7o » 13 Дек 2012, 22:29

Flare написа:Рап-а е съставен от точно такива думички. Това е музика направена от негрите в гетата, какво може друго да очакваш?! Това, че не можеш да го приемеш не значи, че можеш да го промениш.

http://www.batesasho.com/#content/lyrix - 18 песен, защо си мисля, че също има доста вулгарни думички. (И 73-та е много хубава. Виж и тази песен - Бате Сашо - Сгъвай, сипи. Виж и текста.

Преди да почнеш да коментираш "комерсиалните пичове" виж своите "идоли" що за стока са. :)

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%BF - ето тук може да видиш къде е измислен рап-а и се замисли преди да пишеш.

Не ме интересува от какво е съставен рапът, важното е да има смисъл, а в неговите песни определено липсва. И в случая не говорим за чуждестранния рап, а за българския (ако това въобще може да се нарече „рап“…).

И много грешен ход направи, че даде пример с песни точно на Бате Сашо. Но нека и тук да се аргументирам:

Казваш 73-та песен — окей, да приемем, че е с цинизми и няма смисъл в нея (което наистина донякъде е така…), но да ти кажа ли откога Бате Сашо се занимава с музика? Много отдавна и това е една от първите му песни, които някога е правил — дори и гласът му в песента е някакъв смешен. Тоест това е било в старите времена изобщо на неговата кариера…

Сега 18-та песен каза, така ли? Хм, не мога да приема, че в песента няма смисъл — за цинизми, може би има, да, но и смисълът не се губи. Песента му е от миналогодишния му албум и другото ѝ име, освен „f*ck You“, се казва и „Рап уроци 3“, ненапразно в части от текста има строфи като: „За рап не ставате - спрете да дерзаете! Почнете да бозаете, успех не ще познаете!“. Може да има тук-таме някоя неприлична дума, но определено има смисъл в песента, но явно не си се загледал в текста и по-точно в някои метафорични строфи.

За песента „Сгъвай — сипи“ важи същото, което казах по-горе за 73-та песен — песента е стара и е нормално в нея да се пее за простотии. Просто човекът, докато намери „правилния път“ както се казва, е започнал с тези песнички, един вид да тества…

И за последно: Моят „идол“ (както го наричаш) си е много добре и ще продължавам да го слушам! А защо наричам 100 Кила комерсиален ли? Хех, ами, ако знаеш значението на думата „комерсиален“, ще ме разбереш, но явно не го знаеш и сега ще се наложи да ти обяснявам… Първо, 100 Кила (както и Криско), правят песните си единствено за забавление на публиката, използват по 100 спонсора и неведнъж съм виждал Криско в някакви реклами по телевизора (от които ми се гади, да си призная), отделно и като влезнеш в страничката на Криско във Facebook, виждаш само как си е напоствал някаква програмка за това кога и къде има участие и в кой клуб ще се раздава… Това всичкото е с цел пари — няма как да не е комерсиално. Рекламите, ежедневните участия и спонсорите, всичко това му носи пари в задника. За 100 Кила е същата работа. Барчета-марчета, София-Варна и т.н. и т.н. И сега ще ти кажа и къде разликата между тях и Бате Сашо. Самият той (Сашо) си изкарва парите с много труд, мегаистински клипове (в които няма треви и голи к*чки) и правене на АЛБУМИ! Аз не съм виждал Криско или 100 Кила наскоро да са издавали албум или нещо подобно. Просто те си правят клиповете + песните, бутат си парите и това е. А народът нека им слуша малоумщините. Не светя на Бате Сашо, но предполагам, че не участва всеки ден в някакви купончета, в които прибира солидна сума пари, нито пък съм го виждал в някакъв бар с трева и к*чка в скута му… Не мисля и че ще го видя. Човекът си прави албумчетата, радва си феновете (колкото и малко да са те), и от там си изкарва парите — сега разбра ли ме? Бате Сашо си изкарва парите от труда, който прави, при това честния труд! Тия 17-18 трака, които има в албумите му, да не мислиш, че аз съм ги правил и записвал? Не! Той си ги е правил в собственото студио със собствените инструменти. Ето това се нарича труд! Ако на това наричаш комерс, аз ще се хвърля през терасата. Дано съм обяснил подробно как стоят нещата относно комерсиала и кой какъв е. А ако случайно нещо не ти е ясно, може да изгледаш и епизода в „Close Up“, когато Бате Са участва — има го във Vbox7, както и в YouTube (ако не се лъжа), както и епизода, когато гостува на Люба Кулезич (отново го има в Youtube).

P.S.: И да ти кажа само, че доста хора (при това и приятели) са ми казвали: „Абе, остави го тоя, той пее само за проблемите на държавата“ и т.н. и са се опитвали да ми промият мозъка… На този начин на разсъждение мога само да се изсмея! Тези неща, ако не се отразяват в музиката, тогава къде? Във вестниците? Бате Са да не е някакъв редактор или нещо подобно? И за финал: Пускал съм някои от песните му на възрастни хора (които са над 30+ годинки) и хората са ми казвали: „Да, наистина пее за смислени неща!“ или пък „Да, наистина има смисъл!“. Има смисъл, при това голям! Има смисъл да се бориш, а не да загърбиш проблемите, да отидеш в някое барче, да се напиеш и напушиш и да си кажеш: „Абе, майната му, да се оправят всички!“. Не се прави така. :)
lamer4e7o

Deactivated account

[ Профил в сайта ]

Мнениеот BonevB » 13 Дек 2012, 22:50

Интересното е, че и тримата в миналото/настоящето са издавали песни с помощта на една и съща продуцентска компания. Бате Сашо има сайт ама там има само албума му, който се продава. Замислял ли си се, че просто не е добър рапър и затова не е "комерсиален" и просто не му се получава така както на Криско и 100 Кила.

Красноречиво е, че 100 Кила и Криско са много по-добри рапъри от Бате Саши, защо ли? Гледаемоста на клиповете им във Vbox7 и Youtube е много по-голяма от тази на Бате Сашо.

Факт е - него никъде не го канят да пее докато Криско и 100 Кила, канят ги и изкарват много стабилни пари. Ако си мислиш, че Бате Сашо не иска да е "комерсиален" тип и да печели много пари, и че не го интересува само как да го гледат повече хора, грешиш. Всеки иска да е известен малко или много.

100 кила се очаква да направи дует с американски рапър (такова интервю четох), но не е казано конкретно с кого.
BonevB

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот lamer4e7o » 13 Дек 2012, 23:03

Честно казано не знам каква е тази компания, ако имаш аргумент по случая, ще те помоля да го предоставиш, защото честно казано не съм чувал за такова нещо (не казвам, че не е възможно).

Не знам защо замеси тук и сайта на човека, който според мен си е спретнат стабилно — има графа с текстове на песните му, има и графа за самите песни, както и графа за контакти и такава за негови бийтове.

Не му се получавало както на Криско и 100 Кила… Леле, майко! Нали ти казах да погледнеш гостуването му в предаването „На Среща“ с Люба Кулезич? Погледни го, моля те, там ще намериш отговори на повечето въпроси, защото в случая аз ставам като един вид посредник… Какво искаш да му се получи? Защо човекът да става като тях? Има си всичко, от което се нуждае — изкарва си парите с труд и т.н. Не мисля, че му трябват голи момиченца, като си има сериозна приятелка. И това за гледаемостта в сайтовете няма никакво значение, въпреки че и някои песни на Са са с доста гледания. За мен това не е фактор, който показва кой е по-добър от еди-кой си.

Flare написа:Факт е - него никъде не го канят да пее докато Криско и 100 Кила, канят ги и изкарват много стабилни пари. Ако си мислиш, че Бате Сашо не иска да е "комерсиален" тип и да печели много пари, и че не го интересува само как да го гледат повече хора, грешиш. Всеки иска да е известен малко или много

Както казах по-горе, не му светя и не знам къде го канят, но точно това, което ти каза в този абзац (и това, което споменах в миналия си пост), се нарича комерс. Да печелел много пари… Че той си печели, бре, момко, но както казах с труд в студито и записване на песнички, не „работи с компютър“, както прави Криско. И все пак човекът не е паднал на някое ниско ниво, че да започне да прави подобни песни, само и само, за да бъде известен. Предполагам си е що-годе известен и сега, макар и тия двамата да промиват обилно мозъците на хората, които слушат българска музика.
lamer4e7o

Deactivated account

[ Профил в сайта ]

Мнениеот Gooner » 14 Дек 2012, 11:47

Говорите за неща за които дори си нямате и най-малка представа.Не ми се пише инъче бих ви дал малко яснота как стоят нещата.
Gooner

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот lamer4e7o » 14 Дек 2012, 14:45

Лично аз знам как стоят нещата и никога не бих говорил подобни неща, без да знам. Подкрепих мненията си с доказателства и това е моята теза. Всеки си има мнение.
lamer4e7o

Deactivated account

[ Профил в сайта ]

Мнениеот HollandER . » 14 Дек 2012, 15:07

Готина е песничката, свежа става за купончета и т.н.. Само дето пак е поредната безсмислена.
HollandER .

Аватар
Модератор
Модератор

[ Профил в сайта ]

Мнениеот KoKuwe » 15 Дек 2012, 00:58

Браво на килата.Избухна.:Д Предтавяте ли си :Д Лятото щяха да правят нова песен Килата,Фо,Димчо и Големия,но уви само диско са го карали.

Иначе браво на Килата. Микса е направен добре Браво на Големия. Ъп за песента. Ама е малко стара . :Д
KoKuwe

Аватар
CsSoFiA
CsSoFiA

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Un1v3rSaL » 26 Дек 2012, 02:35

Супер песен и като каза един потребител боли ме и така нататака :)
Un1v3rSaL

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Мнениеот enjo_95 » 27 Дек 2012, 18:02

Тази песен е много яка как няма да те грабне :D ... това е може би хит много яка песен :o
enjo_95

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот GordLevskarZavinagi » 03 Яну 2013, 08:53

Kilata пак полудява. Супер песен.
GordLevskarZavinagi

Аватар
V.I.P.
V.I.P.

[ Профил в сайта ]

Мнениеот ThE_MeGa_Pr0 » 04 Яну 2013, 21:46

Пуу килата да го и** !!! САМО КРИСКО и БАТЕ САШО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Сорри , че мнението ми е такова , но не се сдържах !!! :oops:
Последна промяна Sentence. на 04 Яну 2013, 21:58, променена общо 1 път
Причина: Сори, че ти смалих мнението, ама такива са правилата. :)
ThE_MeGa_Pr0

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Предишна

Назад към Музика