[УРОК] Как да работим с PayPal.

Обсъждания по неща, свързани с интернет пространството...
Post Reply
User avatar
CityLife
V.I.P
V.I.P
Posts: 842
Joined: 26 Mar 2013, 13:54
Steam Community ID: kajikvostanae60
Location: ВАИ Холдинг.

[УРОК] Как да работим с PayPal.

Post by CityLife »

Всички във форума питат и се интересуват от PayPal, тъй като стана модерно да се използва или праща пари. Та', PayPal се използва в целия свят, защото е лесно, бързо и сигурно.

Нека започнем с регистрацията. Как може да се регистрираме в PayPal ?

1. Цъкате на "Sign up".
2. Избирате "Personal Account" (автоматично е) или "Business Account" за бизнес цели.
Пример: Цък.
3. Избирате държавата, Имейла Ви и паролата*.
* - Паролата трябва да Ви е минимум 8 символи и трябва да съдържа поне 1 число.
4. Излиза Ви по-голям "прозорец", където трябва да попълнете имената Ви, дата на раждане, националност, адрес, пощенски код, град и телефонен номер.
Пример: Цък.

Готови сте с регистрацията, но не всичко приключва тука. Сега следва да регистрирате Вашата карта* в системата им, което е лесна работа. 8)

* - Картите, които можете да регистрирате в PayPal са:
  • Visa
  • Visa Electron
  • MasterCard
  • American Expres
  • Discovoer
Попълвате информацията за Вашата карта, точно и внимателно. След като го направите, вече ще Ви прехвърли към направеният от вас акаунт.
Остана само да потвърдите самата карта.

Как да го направим ? Лесно.

1. Отивате на "My account"
2. Цъкнете върху "Get verified" (при Вас ще е: "Status: Unverified. Get verified)
Уверете се, че имате ~ 2€ в картата (1.50€ ако трябва да бъдем точни, но за всеки случай е хубаво да има 2€ в картата). Тези 1,50€ ще отидат за следващите стъпки - PayPal Code. Него ще го откриете в своето месечно извлечение или отчета за всички плащания с вашата карта в банката.

След всичко това остана само едно потвърждение - "Confirm email address".
Отивате във Вашия имейл и потвърждавате и вече сте готови да използвате PayPal.


Q: Как да изпращаме пари ?
A: Отивате на "Send Payment", попълвате имейла на получателя, сумата, както и валутата и избирате няколко опции. Потвърждавате и цъкате "Send Money."

Q: Не знам как да прехвърля парите от PayPal към личната си сметка ?
A: Лесна работа е. "My Account" -> "Withdraw" -> "Withdraw Funds to your Card". Обикновено отнема до 2-3 дена докато се прехвърлят парите към личната Ви сметка. :)

Q: Не ми остава много време до изтичането на кредитната/дебитната ми карта. Какво да правя после ?
A: No stress. "Profile" -> "Add/Edit Credit Card", избирате дадената карта и я променяте като цъкнете на "Edit".

Ако имате други въпроси/проблеми, сте "добре дошли" да се обърнете тука в темата. :o 8)
Last edited by sLaughtereD- on 11 Dec 2016, 19:21, edited 1 time in total.
Reason: Закачам темата!
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: [УРОК] Как да работим с PayPal.

Post by NikolayDONG »

Имам един по скоро eBay въпрос, но е във връзка с PP, тъй като чак сега му обръщам внимание. :mrgreen:

Правя пробен опит да закупя някакъв артикул чрез PP, но сега обърнах внимание, че ми показа следния баланс:

PayPal Balance: USD 2.24
MasterCard лого - X-3886 (последните цифри на картата ми) и някакъв баланс от: BGN 8.34

въпросът ми е откъде идват тези 8.34? По едно време се изплаших и грабнах телефона да видя мобилното банкиране, понеже помислих, че са ми дръпнали парите, но не - сумата на картата е различна и се чудя откъде идва този баланс?
User avatar
erichtmarz
Потребител
Потребител
Posts: 5
Joined: 20 Jan 2017, 15:58

Re: [УРОК] Как да работим с PayPal.

Post by erichtmarz »

Само да допълня нещо към темата.Оказа се ,че ако ползвате MasterCard не можете да си теглите пари от PP към картата.Трябва да е VISA.
User avatar
NikolayDONG
V.I.P
V.I.P
Posts: 839
Joined: 14 Jan 2010, 20:31
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: lastsummerbg

Re: [УРОК] Как да работим с PayPal.

Post by NikolayDONG »

Това не е ли глупаво?
Искам да добавя пари в PP профила си, посредством дебитната си карта, но като отида в страницата UniCredit банка в падащото меню няма? Какво следва?
User avatar
The Shock
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 151
Joined: 04 Jun 2015, 15:02
CS Nick: titulqra
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: [УРОК] Как да работим с PayPal.

Post by The Shock »

После тези 1.50€ ще се върнат ли в картата?
Post Reply

Return to “Уеб сайтове и Интернет”