Оптимално търсене - Google.com

Обсъждания по неща, свързани с интернет пространството...
User avatar
decoo
Потребител
Потребител
Posts: 212
Joined: 25 Feb 2008, 09:47
Location: Горна Оряховица
Contact:

Оптимално търсене - Google.com

Post by decoo »

Много от вас, немогат да използват търсачката на Google.com и съм правил забележка на не един, да използват Google и т.н. Безсмислените теми си продължават и това ме наведи на мисълта, че една тема няма да е излишна. От доста време на сам използвам Кавичките и това наистина помага.

1. Кавичките - Заграждайте с кавички думите, които вървят заедно. Ако напишете "amxmodx", ще получите точно това. Ако напишете amxmodx, ще получите информация за цялата игра.

2. Събиране - Често, много от търсачките игнорират думи или знаци, които се срещат често, защо? Това прави търсенето непрецизно. Ако сложите "+" пред дадена дума, тя със сигурност ще присъства.
Пример: "amxmodx +booster", тогава Търсачката няма да прискочи "booster", както би направила без знака "+".

3. Изваждане - минус (-), поставено пред някоя дума, изолира всички сайтове, които я съдържат. Ако търсите информация за Ботев като историческа фигура, е добре да напишете "Ботев -футбол"

4. Учител по правопис - Забелязвали ли сте, че като напишете някой дума грешно, той ви изважда правилната. Не се доверявайте прекалено много. Google показва правописа на думи, които могат да бъдат намерени в речниците.

5. История на интернет - Преди няколко години фирмата купи форумите на Usenet, а с това и години с онлайн-дискусии. Ако искате да учавствате в глобален форум или да се върнете назад във времето - http://groups.google.com

6. Намиране в текста - С командата "intext:" търсите в текста, като прескачате Заглавията.

7. Търсене в заглавието - "intitle:" е обратното на "intext:" търсите само в заглавията на страниците. Полезно е, ако търсите новини в архив на вестник, примерно.

8. Кой ви търси - С командата "link:" можете да видите кои страници са сложили линкове към вашата Уеб страница или някоя друга, която ви интересува..

9. Калкулатор - Google е точен калкулатор от типа, които имат функции с логаритми, синуси и всичкии елементи, които се моля да не ме срещат често във всекидневието. Напишете уравнение "12*6416-7+120=" и вижте резултата. При мен излезе 77 105.

10. Речник - Като напишете "define:" и след това непозната думи или акроним. Примерно: CPU, RAM и т.н. Търсачката ще претърси целия Интернет и ще извади пред вас няколко обяснения за това, което сте въвели.

11. Новинарска агенция - http://news.google.com индексира постоянно над 5400 новинарски сайта за събития от целия свят. Идеален начин да се ориентирате новините.

12. Лаборатория с иновации - На http://labs.google.com ще видите работните версии на бъдещите проекти, върху които работят софтуерните инженери от Google. Дават дори да си поиграете с тях.

13. Главен герой в книга - Има хиляди начини да "хакнете" Google или да го използвате за собствени, различни от търсенето, цели. Издателство O'Reilly например издаде книгата "Google Hacks", в която главният герой е Google. Изданието вече е бестселър.

14. Преводач - Вече можете да превеждате страници с помоща на Google. Е, преводът е машинен, но все пак разбираем. За превод на текст използвайте - http://translate.google.com/, http://www.freetranslation.com/, http://babelfish.yahoo.com/ и т.н.

__________
Забележка: Както виждате, не съм копирал темата от никъде! Всичко написано в темата, не е само моя мисъл. От доста време се канех да направя нещо такова за тези, които все са недоволни от Търсачката и ето. :)
User avatar
eXtReMe ZoNe
eXtReMe ZoNe
eXtReMe ZoNe
Posts: 250
Joined: 19 Dec 2007, 18:05
CS Nick: eXtReMe ZoNe
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: extremezoneftw

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by eXtReMe ZoNe »

Много добър сайт, браво Dec0! :o
Аз съм много доволен от Google и когато искам нещо в повечето случай си го намирам, но някой път както се казва не можеш да го намериш и в миши дупка... :sarcastic_hand:
User avatar
localhost
V.I.P
V.I.P
Posts: 424
Joined: 07 May 2008, 20:59
Favorite version: CS: 1.6
Location: /usr/

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by localhost »

Страхотен урок.Много ми хареса.И най-хубавото е,че обясненията не са дървени.. :mrgreen:
User avatar
BloodLine_
Потребител
Потребител
Posts: 721
Joined: 21 May 2008, 11:07
CS Nick: FPS :(
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: SlavchoS
Location: Във форума and United States of America
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by BloodLine_ »

Това за кавичиките, си нямах и ни най-малка прдестава...
User avatar
fingerpaint
Потребител
Потребител
Posts: 159
Joined: 30 Aug 2008, 01:47

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by fingerpaint »

Браво,много послезна тема.
User avatar
rogue
V.I.P
V.I.P
Posts: 371
Joined: 06 Feb 2009, 11:17
Favorite version: CS: 1.6
Location: София
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by rogue »

CaTaHaTa wrote:Това за кавичиките, си нямах и ни най-малка прдестава...
User avatar
DRiV3R
Потребител
Потребител
Posts: 8
Joined: 27 Jun 2009, 09:01
Location: Liberty City

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by DRiV3R »

Тая тема не е за тук. Какво прави в програмиране и дизайн?
User avatar
jasensym
V.I.P
V.I.P
Posts: 210
Joined: 26 Mar 2009, 19:30
Location: София
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by jasensym »

DRiV3R wrote:Тая тема не е за тук. Какво прави в програмиране и дизайн?
Където е преценил модератора там ще е.

Ти не си никакъв,за да правиш забележки на модератор.
User avatar
DRiV3R
Потребител
Потребител
Posts: 8
Joined: 27 Jun 2009, 09:01
Location: Liberty City

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by DRiV3R »

Темата трябва да е в Интернет. И защо да не направя забележка на модератор? Тои нещо повече ли е от мен след като има права?
User avatar
jasensym
V.I.P
V.I.P
Posts: 210
Joined: 26 Mar 2009, 19:30
Location: София
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by jasensym »

DRiV3R wrote:Темата трябва да е в Интернет. И защо да не направя забележка на модератор? Тои нещо повече ли е от мен след като има права?
Не,не е нищо повече,но е доказан сред потребителите на форума.И ако той прецени ще си я измести в Интернет.
User avatar
iVoka
CS-bg.info Admin
CS-bg.info Admin
Posts: 1317
Joined: 29 Jun 2007, 12:21
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: ivobg92
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by iVoka »

Предполагам че е станала грешка, наистина и на мен раздел Интернет ми се струва по-правилен.
User avatar
decoo
Потребител
Потребител
Posts: 212
Joined: 25 Feb 2008, 09:47
Location: Горна Оряховица
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by decoo »

Да, станала е грешка - човешко е. И все пак се извинявам за неодобството. Благодаря на потребителя, който обърна внимание на темата и ми направи тази забележка.
User avatar
Bai Shushul
Потребител
Потребител
Posts: 981
Joined: 28 Jul 2008, 01:22

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by Bai Shushul »

jasensym, като никовете са ни в синьо, това не ни прави със синя кръв...
User avatar
IronMaideN
Me†aL
Me†aL
Posts: 4
Joined: 28 Aug 2009, 20:57
Skype: metal_freddy.allex
Location: Търговище
Contact:

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by IronMaideN »

axaxaxaxAXAXaxxa да точно така като гледаш ника ми с какава кръв мислиш че съм ^^
User avatar
TheOnLy
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 514
Joined: 30 Mar 2009, 14:35
Steam Community ID: 34490057
Location: Карлово

Re: Оптимално търсене - Google.com

Post by TheOnLy »

TheWiLL wrote:Браво,много послезна тема.
Post Reply

Return to “Уеб сайтове и Интернет”