Как да задобреем в WC3 сървър

В този раздел ще намерите много полезни теми, свързани с CS 1.6

В темите можете да пишете единствено ако имате въпрос, свързан с конкретния урок!
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Как да задобреем в WC3 сървър

Post by lamer4e7o »

Здравейте! Това е първият мой урок, в който ще ви запозная по-подробно с расите, уменията и всичко останало с WarCraft3 мода. Да предупредя, че урокът е лично писан от мен и не съм го копирал от никъде! :)

Да започваме.

1.Раси, HUD, команди, etc.
Като за начало се запознайте с расите, менютата, командите и т.н. Лесно може да ги научите от тук.

2.Как се играе?
Доста хора ме питат как се играе този мод. Еми отговорът е: съвсем елементарно. Модът се играе с четири (4) основни раси (Undead Scourge, Human Alliance, Orcish Horde и Night Elf of Kalimdore) и с четирима (4) герои (Blood Mage, Shadow Hunter, Warden, и Crypt Lord). Разлика между раса и герой има! Тя е, че расите имат три основни скила (магии) и един ултимейтскил. А героите имат три основни скила, един ултимейтскил, плюс един бонусскил. Ултимейтскилът се въвежда ръчно при повечето раси. Изключение прави Undead-ът. Как да активираме Ultimate-скил-а? Просто си бинд-нете копче. Пишете в конзолата примерно „bind n ultimate“ и така с „n“ ще пускате вашия ултимейт.

3.Shopmenu и инфо за расите:
В мода същестуват и две Шопменюта (shopmenu shopmenu2), от които може да си вземате най-различни неща (погледнете първия урок, там пише нещата на български, линкът е по-горе). Надявам се, че ви стана долу-горе ясно относно расите и героите. Да продължаваме нататък. Какво да правим, като влезем в такъв сървър? Като за начало си избирате раса/герой и започвате войната/битката. Няма нищо особено. Важната подробност е, че расите/героите се развиват до десети (10) левел (level). Колкото повече си вдигате XP-то (експириънса), толкова повече расата ви става по-силна. Когато убиете даден играч, вдигате известно количество XP, но може да си вдигнете и по друг начин. Влизате в shopmenu (пишете в чата /shopmenu) и избирате деветия айтъм — „tome“. Така ви се дава допълнително експириънс. Цената, ако не се лъжа, беше близо до 4000$. Нататък — изберете расата/героя, който ви допада най-много на вас. В смисъл такъв, не да гледате този и онзи с каква раса играят и вие да сте със същата… Няма смисъл!

Warden
Съветвам ви да не използвате много-много расата Warden. Защо? Еми защото warden-а има „Mole“, това му е първото умение, което през няколко рунда го преражда в базата на противника. (Естествено, зависи и това, на кой левел ви е първото умение). Сигурно сте си казали: „Ооо, супер, ще ходя всеки рунд в тяхната база и ще ги мажа!“… Да, ама не! Да не забравяме, че ако играте в сървър с respawn, който бива убит, се възражда наново. Най-много да вземете даден играч един, два пъти, повече не… Пък и ако в сървъра има плъгина Spawn Protection, сте обречени на гибел. Препоръчвам ви, ако цъкате с Warden, и ако играете без respawn, когато ви даде „mole“, да не почвате стрелбата веднага. Ще изчакате противниците Ви да се разделят на групи и Вие отидете при тази група, при която е c4, така съперниците ви нямат шанс да вземат рунда. А ако веднага ви разберат, че сте „mole“, почвате да ги стреляте, защото нямате друг избор. Стремете се да вземете повече противници, а ако умрете, ще бъде перфектно, ако има един Blood Mage от вашия отбор, който може да ви възроди, и така да продължите битката. Съветвам ви, когато почнете Warden-а, отначало да вдигате първо „Blink“-а и/или „Mole“-а. „Blink“-ът е доста полезен, защото неутрализира ultimate-умението на противника, а „mole“-ът вече знаете какво прави.

Blood Mage
Това е също една от любимите ми раси. Доста полезни умения има тя. Първото и умение е да възроди (respawn) първия ваш съотборник, който умре в битка. Страхотен скил за сървър без respawn! Второто му умение е да краде пари от противника — също доста добро умение, особено ако е в сървър без respawn. С всеки хит (удар) върху противника вие му вземате даден брой пари в зависимост от това, колко има. Така, ако 2-3 врътки го убивате, най-накрая ще остане без пукната пара. И третото умение специално за мен не е много добро, но и то става. В зависимост от мода умението е или да слапне противника, или да го прати в друго измерение. В смисъл такъв, когато даден противник ви стреля (примерно в гръб), той попада в едно като черно кълбо и екранът му става черен за няколко секунди (все едно е blind-нат). Като цяло добра раса и доста хора я предпочитат за игра. Отначало вдигайте „Siphon Mana“, за да може да имате парички, а след това и „Banish“-а, според мен, но както си решите.

Undead и Night Elf
Расите Undead и Night Elf са много добри раси според мен. Защо? Както всички знаят (някои може би не), Undead-ът е известен с това, че едното му умение е да върви бързо, а като вървиш бързо, можеш да направиш страхотен ръш, дори и съотборниците ти да те „подгонят“, бързо можеш да се измъкнеш, а с „Vampiric Aura“-та на Undead, бързо можеш да си възвърнеш кръвта. За елфа нямам какво да кажа… Това е просто ходещата машина. Станете ли десети левел с Елф, трудно ще бъдете убити, естествно, ако знаете какво да правите и какви айтъми да купите от shopmenu-то. Тази раса е идиална за хора, които предпочитат да играя със снайпери (пък и не само). Благодарение на ултимейта му вие ще можете да хванете в капан вашия противник и със снайпера бързо да го довършите, няма значение какъв ще е той. Скиловете са му страхотни, а с помощта на 1-2 айтъма от shopmenu-то („mask of death“ ви съветвам да си купувате, защото той е най-подходящ за тази раса) ще сте голяма трудност за противника. Чудесни раси за сървъри както с respawn, така и без. Лично аз играя доста често с Елфа. На Елфа вдигайте отначало „Evasion“ и „Trueshot Aura“, а за най-накрая оставете “Thorns Aura“-та. На Undead-a отначало качете „Vampiric Aura“-та и „Unholy Aura“-та, за да може да бягате бързо още докато сте малък левел и да си възвръщате кръвта.

Orc и Human
Съветвам ви по-рядко да използвате расите Orc и Human. За Orc-а могат да се кажат доста неща, както добри, така и лоши. За някои тази раса е супер, за други не… Лично аз не виждам нищо хубаво в нея освен първото ѝ умение — да си възвърнеш оръжията/екипировката, след като умреш. Другите ѝ умения за мен са „боза“. Както всички знаете, Орк-ът прави страхотен демидж (взема много кръв) и гранатите му са доста по-силни от обикновените гранати. Сигурно си казвате: „Ухаа, с тази раса ще мажа всичко наред!“… Да, ама не! Защо? Както казах, от една страна е хубава расата, но от друга не… Лично аз не искам да умирам от един хит на USP или пък гранатата да падне на 10 метра от мен и пак да ме вземе, плюс ултимейта му (светкавица, която удря наблизо всички противници) оркът става една от най-мразените раси в играта. Същото се отнася и за Human-а. Лично аз наричам играчите с Human „ножари“, защото всеки гледа да си вдигне първия скил — невидимостта, и да клекне в някой ъгъл с ножа… Лично аз много я мразя тази раса. Въпреки това Human-ът е подходящ за хора, които обичат да се кашират, да пазят c4 и т.н. Както казах, качете си отначало „Invisibility“-то и после „Bash“-а, за да може да се виждате трудно още като сте малък левел. С Orc ако играете, ви съветвам да си качите отначало „Critical Grenade“ и „Equipment Reincarnation“ — така всеки рунд ще ви възвръща оръжията, а ако сте си взели и граната, ще бъде перфектно, защото второто му умение прави гранатите доста по-силни от обикновените. Както споменах по-горе, и дори гранатата, ако падне на 5 метра от даден противник/противници, ще ги вземете, дори ако са на 100 кръв, но зависи и кой level сте вдигнали на умението („Critical Grenade“).

Shadow Hunter
Уменията му са долу-горе добри. „Hex“-ът (второто му умение) помага доста в сървъри без respawn, защото забавя противниците ви и те стават лесна плячка за вас, плюс това неутрализира част от уменията на противника, върху който стреляте. За тези, които не знаят какъв му е ултимейтът, той прави играча неуязвим за 2-3 секунди (зависи как е настроено), също така е един добър ултимейт, с който може да вземете доста противници, ако ще ръшите. Бонусскилът му е да изпуска вълна, подобна на ultimate на Undead, т.е., когато някой ви стреля (повечето случай в гръб), около вашия герой се появява едно голямо бяло нещо като вълна и взема кръв на противника, който ви стреля. Лично аз не използвам тази раса много-много, но виждам, че доста хора играят с нея, дори и в сървър без respawn. Отначало вдигнете „Healing Wave“ и „Hex“. Така, като сте малък level, ще правите доста фрагове благодарение на „Hex“-а, също така ще увеличавате кръвта на вас и на вашите противници, естествено, на тези, които са близко до вас.

Crypt Lord
Не подценявайте и расата Crypt Lord. Лично на мен тя е една от любимите ми раси, защото прави много демиж в битка с противника („падащите човечета“, „огненото кълбо“), дори първото му умение за мен е едно от най-добрите в играта — да разклати мерника на противника или да го метне във въздуха (amx_slap). Казвам „или“, защото на всеки мод е различно. Доколкото съм забелязал, в повечето сървъри умението „Impale“ е да slap-не противника, затова ви съветвам отначало да си вдигнете него и „Carrion Beetles“ — така ще бъдете доста силен герой, а вашите противници ще летят във въздуха благодарение на „Impale“-а.

4.Final Tips
Друго какво мога да ви кажа… За мен най-добрите раси са Night Elf, Undead и Crypt Lord (както разбрахте вече). Еми това беше от мен. Разясних ви най-важните неща, които ще ви помогнат да задобреете. Надявам се да съм ви помогнал. С малко труд и скилове може да станете и професионалист на този мод. И помнете — без игра с хакове! Те развалят играта на какъвто и да било мод! Ваш доброжелател — lamer4e7o! :tongue:

П.С.: Забранявам урокът да се копира от когото и да било! Искайте ми разрешението, ако ще го копирате някъде!
Help by: ARAB MONEY A.K.A xwardeN. :)
Last edited by lamer4e7o on 14 Feb 2012, 16:42, edited 10 times in total.
Reason: Пролетно почистване на форума: Редактирано!
User avatar
iPro
Потребител
Потребител
Posts: 115
Joined: 08 Jun 2010, 18:46

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by iPro »

lamer4eee ;d Прочетох го първо в другия сайт дето го постна .. Браво за труда, който си положил, за да помогнеш на начинаещите в wc3 :o :o
User avatar
PreesKhays
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2009, 18:22

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by PreesKhays »

искам само да ви попитам как познавате когато някой е в mole плс кажете
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by lamer4e7o »

PreesKhays wrote:искам само да ви попитам как познавате когато някой е в mole плс кажете
Гледай в долния ляв ъгъл на монитора. Ако пише "Enemy - ника", значи е противника. Бие на очи просто, нищо, че скина е същия като този на твоят отбор. :wink:
User avatar
PreesKhays
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2009, 18:22

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by PreesKhays »

lamer4e7o wrote:
PreesKhays wrote:искам само да ви попитам как познавате когато някой е в mole плс кажете
Гледай в долния ляв ъгъл на монитора. Ако пише "Enemy - ника", значи е противника. Бие на очи просто, нищо, че скина е същия като този на твоят отбор. :wink:


аха мерси мн
User avatar
Delta
Banned
Banned
Posts: 192
Joined: 14 Feb 2008, 11:25
Favorite version: CS: 1.6
Location: Далеч от четиримата келеши, вилнеещи из форума.

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by Delta »

Расите "орк" и "хюмън" са мразени, защото просто играчите не знаят как да им се опънат...така че спокойно си цъкайте с тях, щом са включени в мода, значи не са забранени!
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by lamer4e7o »

Delta wrote:Расите "орк" и "хюмън" са мразени, защото просто играчите не знаят как да им се опънат...така че спокойно си цъкайте с тях, щом са включени в мода, значи не са забранени!
Не са, но както казах е гадно да те вземат с един хит от usp или гранатата да падне на 10 метра от теб и пак да умреш.. Става дума за orc-а. :wink:
User avatar
Delta
Banned
Banned
Posts: 192
Joined: 14 Feb 2008, 11:25
Favorite version: CS: 1.6
Location: Далеч от четиримата келеши, вилнеещи из форума.

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by Delta »

Разбрах за какво става дума, но пак ще се повторя:
Щом расата е включена в мода, значи може да се използва!
Наистина е гадно да се умира така и аз играя war3, и аз не обичам да ме убиват с гранати (critical grenade на 3 lvl lol), но нали за това са расите. Просто, като видя червена опашка и бягам далеч (понякога с bhop :mrgreen: ). А Critical Strike не се пада много често, дори да го имаш на 3, така че той не е проблем, особено ако си Night Elf (Evasion-a).
User avatar
uNi7eK
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 29 Jan 2010, 12:45
Skype: sonibg12
CS Nick: nL. epic.
Favorite version: CS: 1.6

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by uNi7eK »

Как мога да позная кога аз съм в моле?
User avatar
kabel
Дърт Потребител
Дърт Потребител
Posts: 847
Joined: 12 Sep 2007, 05:34
Location: '80 / '90-те

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by kabel »

uNi7eK wrote:Как мога да позная кога аз съм в моле?
Когато се spawn-неш в противниковата база...

Урокът е що-годе добър, но не са описани плюсовете и минусите на всички раси/герои. Всеки играч трябва да си изгради мнение за дадените раса/герои, спрямо неговият стил на игра(било то Absolute rush, camp или support). Не съм съгласен за следните неща от урока:
Сигурно сте си казали - "оо супер, ще ходя всеки рунд в тяхната база и ще ги мажа!".. Да, ама не! Да не забравяме, че ако играте в сървър с раси (wc3) и респаун (respawn), какъвто е нашият сървър, който бива убит се възражда наново. Най-много да вземете даден играч един, два пъти, повече не..
Да не забравяме, че докато си mole, изглеждаш досущ като противника и не е нужно веднага да почнеш да стреляш, щом видиш неприятел, понеже може да не е сам. Ако се играе в сървър без respawn, никога (ама никога) не се започва стрелба по противниците, щом изтече freezetime. Умният играч ще изчака да се разпръснат по групи (понеже teamplay липсва с такива сървъри, а ако имаше всички щяха да играят Blood Mage(хората, които знаят уменията му, знаят и за какво говоря)), ще се нареди най-отзад и ще убие едната група. Другите няма да им дойде на ум, че някой е бил mole, понеже ще си кажат : "- Абе, ако имаше mole в базата, той веднага щеше да почне да ни избива!" - Да, ама не!
За най-слаб герой в играта аз смятам, че е Shadow Hunter. Уменията му не са много добри, само ултимейта му е долу-горе добър, но и той не помага доста.
С това твърдение също съм несъгласен. Ако има сървър с работещ hex на Shadow hunter - всичко гине. Да не говорим за пасивният му skill, който изпуска вълна (подобна на ultimate-a на undead) и вкарва що-годе добър damage (да не говорим, че в голяма битка, се пуска доста често). Умението му Serpent Wards(ако не се лъжа, това му беше името) е най-небалансираното в цялата игра. Ако има възможност да се заложи бомба и ако сте терорист, залагате 3 ward-a върху бомбата и се скривате някъде. Понеже трите са "заложени" на едно място и трите ще "бият" едновременно по противника. (1s = 30 dmg), а wards няма да изчезнат, докато този, който ги е поставил не умре(а ако сте се скрили добре, това няма да стане). Невъзможно е да се обезвреди, даже ако сте Human 10lvl + pendant of hp + ring of regeneration (5) + defusal kit.
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by lamer4e7o »

SpikeSet, да и това са вярни неща, съгласен съм с теб, но това където каза да слагаме лъчите на Shadow Hunter в/у бомбата (c4) в някои сървъри е забранено, така че.. :)
User avatar
xwardeN
V.I.P
V.I.P
Posts: 160
Joined: 13 Sep 2008, 10:05
Skype: eat_fuk
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: xwardenn

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by xwardeN »

Хубав урок. И сега е малко по-подредено. Продължавайте дискусията.
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by lamer4e7o »

Темата е ъпдейтната. Урока е подреден с помощта на ARAB MONEY и съм добавил информация за расата Blood Mage. Enjoy! :o
User avatar
Dumb
.
Posts: 303
Joined: 25 May 2010, 09:36
Favorite version: CS: 1.6
Location: Candy Land

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by Dumb »

Супер си сега си търсех някой War3 + Respawn, защото не съм играл от 1 година в такъв сървър и забравих някои команди на любимите ми раси (орка , ъндеад ) :o
User avatar
KOTAPAK
Потребител
Потребител
Posts: 93
Joined: 01 Apr 2009, 17:39
CS Nick: ixaa.cfg
Favorite version: CS: 1.6
Location: Студентски град
Contact:

Re: Как да задобреем в WC3 сървър?

Post by KOTAPAK »

Може да добавиш към оскъдната информация за Night Elf-а, че е най-добрата раса за хора, който предпочитат да играят със снайпер. Също така ако се разровиш из cfg файловете на мода, ще откриеш един файл, в който е написано коя раса какво прави. Ако можеш преведи на БГ написаното в този файл и го добави. Доста ще улесниш новобранците ^^ Иначе в този си вид урокът не ми допада.
Post Reply

Return to “Уроци”