Стена, прозрачна от една или повече страни

Уроци за програмата - кое как се прави.
Post Reply
User avatar
ava858
Потребител
Потребител
Posts: 28
Joined: 01 May 2010, 18:30
Skype: georgikanchev1999
CS Nick: WolfSkin
Favorite version: CS: 1.6
Location: Plovdiv

Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by ava858 »

Видях, че никой не е направил такава тема и реших да пусна една.
Сега ще ви покажа как да направите стена, която от едната страна е прозрачна.За целта ще ни трябва wad-а "decals".
1.Правите блок с някаква текстура. - Click!
2.Използваме функцията на "NULL", като цъкаме на Toggle texture application (SHIFT+A).
3.На прозорчето с име "Face Properties", което ви излезна цъкаме на бутонът най-от долу "Mode:..." (Първоначално е "Lift + Select") и го правим на "Apply (texture + values) ще стане " Apply (all)". - Click!
4.Без да затваряме прозореца цъкаме на "Browse..." и избираме текстурата "{INVISIBLE". Click!
5.Отново без да затваряме "Face Properties", отиваме с кофичката (мишка) на "camera"-та и цъкаме на страната/страните, която/които искаме да е/са прозрачна/прозрачни. Click!
6.Маркираме обекта и натискаме "CTRL + T", за да му зададем функция "func_wall"-(стена) или "func_breakable"-(чуплив/о/а - стъкло/дърво/метал/месо(плът)/изгорял блок/плочка/компютър/нечупливо стъкло/камъни).Атрибутите (Attributes:...) ги правим така -
Главни опции.
Render Mode: Solid, FX Amount 255. "func_wall"-"Render Mode", "FX Amount". "func_breakable"-"Render Mode", "FX Amount"
Незадължителни опции
Name <име> (за "func_breakable" с бутон или за "func_wall" за врата).
Strenght <ID> (за "func_breakable" - от 1 до X чупливо, 0 нечупливо). Click!
Material Type <материал> (за "func_breakable" материал - стъкло/дърво/метал/месо(плът)/изгорял блок/плочка/компютър/нечупливо стъкло/камъни). Click!
Explode Magnitude <ID> (за "func_breakable" от 1 до X взема HP при експлозия, 0 няма експлозия). Clcik!
Флаговете (Flags).
Touch(за "func_breakable" при докосване се чупи). Clcik!

Краен резултат
УРОКЪТ ПОМАГА И ЗА "FUNC_BREAKABLE" - ЧУПЛИВИ ОБЕКТИ, "NULL" УМЕНИЕ.
НАПРАВЕН Е ЛИЧНО ОТ МЕН - "AVA858" (WolfSkin), КАКТО И 13-ТЕ СНИМКИ ЗА УЛЕСНЕНИЕ.

ЗАБРАНЯВАМ КОПИРАНЕТО БЕЗ МОЕ РАЗРЕШЕНИЕ ИЛИ НА АДМИНИСТРАТОР/МОДЕРАТОР!
Last edited by ava858 on 02 Nov 2011, 18:15, edited 3 times in total.
User avatar
Game Tracker
Потребител
Потребител
Posts: 15
Joined: 04 May 2011, 18:51
Skype: miglenivanov
CS Nick: MuPowe
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: Weile
Location: Граф Игнатиево (авиобаза)
Contact:

Re: Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by Game Tracker »

Помогна ми
Благодаря :clapp:
User avatar
metal_edge1
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 23 Oct 2011, 09:50

Re: Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by metal_edge1 »

Може ли някои да ми помогне .. имам 1 проблем с vhe ... като искам да цъкна на някои предмет не ми дава смисъл не мога да цъкам на камерата плс пишете на скаип : metal_edge1
User avatar
ava858
Потребител
Потребител
Posts: 28
Joined: 01 May 2010, 18:30
Skype: georgikanchev1999
CS Nick: WolfSkin
Favorite version: CS: 1.6
Location: Plovdiv

Re: Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by ava858 »

metal_edge1 wrote:Може ли някои да ми помогне .. имам 1 проблем с vhe ... като искам да цъкна на някои предмет не ми дава смисъл не мога да цъкам на камерата плс пишете на скаип : metal_edge1
Пусни си тема тук
User avatar
G-Welcome
Потребител
Потребител
Posts: 165
Joined: 19 Jan 2014, 17:21
Skype: the_welme
CS Nick: too fasT
Favorite version: CS: 1.6

Re: Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by G-Welcome »

На мен не ми се получава. Правя всичко, което си обяснил и показал и на края стената, която съм маркирал с блок {INVISIBLE си остава синя, а не прозрачна.. 3 пъти повторих едно и също и никакъв ефект. Чудех дали не е от това, че маркирам целия блок и натискам CTRL + T, а после правя настройките. Опитах се да маркирам само невидимата (синята) част която съм маркирал (стената), но не става. Маркира ми целия блок. Да не би да е за това?
User avatar
KrA40n1
Потребител
Потребител
Posts: 366
Joined: 19 Aug 2010, 15:11
CS Nick: KrA40n1
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: OMGwtfOMFGwtfOMG

Re: Стена, прозрачна от една или повече страни

Post by KrA40n1 »

G-Welcome wrote:На мен не ми се получава. Правя всичко, което си обяснил и показал и на края стената, която съм маркирал с блок {INVISIBLE си остава синя, а не прозрачна.. 3 пъти повторих едно и също и никакъв ефект. Чудех дали не е от това, че маркирам целия блок и натискам CTRL + T, а после правя настройките. Опитах се да маркирам само невидимата (синята) част която съм маркирал (стената), но не става. Маркира ми целия блок. Да не би да е за това?
тя е синя във VHE, но прозрачна в CS :)
Post Reply

Return to “Уроци за Valve Hammer Editor”