Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Всичко за мобилните комуникации.
Post Reply
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Wakaflocka »

Здравейте,
тук могат да се задават всякакви въпроси относно всеки модел с Андроид, също така споделяйте проблеми и мнения за тяхното разрешаване.Задължително споменете версията на андроид както и модел/марка на устройството.
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Cstrike »

Здравей, Disrespectt, сега съм на версия 4.1.1 на Andoid всички игри ми тръгват до сега съм нямал игра която да не ми тръгне или други неща но според теб добре ли е тази версия и трябва ли да я направя на по новата или така е добре според теб?
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Помощ

Post by Cstrike »

Здравейте, имам Sony Xperia E и отгоре имам едно нещо трафик на данни викат ми това ти за нета махни го ок забраних го и си влизам в нета само с Wi-FI без wi-fi не ме пуска в нета ;д и това е добре да не взема пари но като пусна Трафик на данни пак не ме пуска в нета без wi-fi защото явно баща ми ми е спрял нета буквално от GLOBUL значи това трафик на данни не е за нета защото и без него и с него пак само с wi-fi си влизам в нета тогава какво е и да го оставя ли така трафик. на . данни . е . Забранен :o
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Wakaflocka »

Cstrike wrote:Здравей, Disrespectt, сега съм на версия 4.1.1 на Andoid всички игри ми тръгват до сега съм нямал игра която да не ми тръгне или други неща но според теб добре ли е тази версия и трябва ли да я направя на по новата или така е добре според теб?
Няма никакъв проблем да си обновиш версията, даже е по-добре. Ако не ти допадне новата версия винаги можеш да си върнеш старата, а именно - 4.1.1 jelly bean. Щом всички игри са ти тръгвали досега, не се притеснявай - смело напред и си го обнови. Може и някои игри да не ти тръгват понеже параметрите на телефона ти да не съвпадат с изискванията на играта.
Успех!
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Помощ

Post by Wakaflocka »

Просто изключи преноса на данни. Елементарно е: Wireless and Networks  => Mobile Networks => Disable/Enable Data traffic и махаш отметката.
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Re: Помощ

Post by Cstrike »

аз съм го забранил пише ми Трафик на данни е забранен но ако е пуснат какво по точно става
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Помощ

Post by Wakaflocka »

Ами когато работят няколко приложения, които изискват интернет ти взима пари от картата (не знам как е в България, но тук ти взима пари от ваучера). Например си отворил фейсбуук и скайп и за около час-два може да ти навърти голяма сметка.
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Re: Помощ

Post by Cstrike »

аха, а така и така ми гледам разбираш какво е Кредитен лимит ?
и как ще ми взема пари от картата ? ако съм с wi-fi пак ли ще взема
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Помощ

Post by Wakaflocka »

1. Заповядай!
2. Не, няма да взима пари. Просто Wi-fi хващаш у дома (например, ако имаш рутер) или някъде където е free wifi, докато платеният си идва от оператора доколкото знам и можеш да хващаш почти навсякъде.
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Slays IYI »

Телефона ми е Sony Ericsson Xperia X8 (2010), android-а му е доста стар, мисля че 2.0. Възможно ли е да му сложа примерно Kit kat и да играя някакви читави игри, защото не съм с google play, а с Android market.
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Wakaflocka »

Не, това е невъзможно чак до Кит-Кат, но за Google Play виж темата. Просто телефона е адски стар и едва ли се поддържа от Sony, но виж този раздел. Чувал съм, че ако си руутнеш телефона ще имаш достъп до повече игри, но доколко е вярно нямам си идея…
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Cstrike »

Здравейте, бихте ли ми обяснили това вашият кредитен лимит е надвишен с 4% 150 лвза 3 карта и GLOBUL
Какво е това седи си от 1 месец баща ми отива да плаща и плаща нормалната сметка която си имаме а тя е 30 лева всеки от нас има по 10 стават 30 ние сме 3 на сметка както и да е и той си плати само 30 лева а не му казаха нищо за кредитният лимит а седи така от месец това не е за телефона но е кратко и реших да питам тук...
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Wakaflocka »

Изобщо не те разбрах, но ще се опитам да ти обясня. Не е мястото тук, понеже не ги разбирам много-много тези. Иначе, когато имаш определен процент Интернет и го надвишиш най-вероятно тогава се случва това.
User avatar
Cstrike
Local GGN Admin
Local GGN Admin
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 13:49
Skype: nikolai-
Steam Community ID: Ludaka14

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Cstrike »

Disrespectt wrote:Изобщо не те разбрах, но ще се опитам да ти обясня. Не е мястото тук, понеже не ги разбирам много-много тези. Иначе, когато имаш определен процент Интернет и го надвишиш най-вероятно тогава се случва това.
Това ясно но баща ми отива да плаща и нищо не му казаха само му казаха парите за 3-те номера където сме и си даде 30 лева и не му казват за този кредитен лимит :shock:
User avatar
Navek_
Потребител
Потребител
Posts: 49
Joined: 12 Jan 2013, 23:32
Skype: smirnofz951
CS Nick: zbach
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: navek222
Location: Бургас

Проблем при Cyanogen 9 на LG L3

Post by Navek_ »

Здравейте ,
Имам следния проблем .. - Когато сложих тази ОС [ Cyanogen 9 4.0.6 Ice Cream Sandwith Nightly ] на този телефон - LG L3 E400 всичко вървеше добре , но след 1 ден започна да прави нещо като глич .. Тоест към 50 цвята се разбъркват и премигва екрана с някви точки в него ( като развалено видео на PC ) . Помислих , че нещо е станало на GPU то , но веднага като натиснах Back и се оправи.. Проблема е такъв , че като излезе някакъв Диалог или просто друго приложение става така и трябва да го рестартирвам .. Та в доста форуми казваха , че това е от грешна инсталация на самата ОС ..
Интересно , аз не мисля така , ето какво правих ..
- Root
- Flash на ClockWorkMod 1.6 ( последния )
- wipe data , userdata , dalvik cache
- Инсталация на ОС .
- Инсталация на Gapps ( Гугъл услугите )
- Clock - 800mhz <=> 1Ghz
Ии общо взето тва беше , ако някъде съм сбъркал или съм пропуснал нещо - пишете :)
П.С - Имам още един проблем - когато влезна в Камера и направя 2-3 снимки ми изписва com.camera спря да работи и ми се появява този глич и ми се ресва телефона .
П.С - Още 1 проблем - Когато пускам телефона , за да се пусне самата ОС се лоопва 4-5 пъти LG логото , от къде идва този проблем ( ако е проблем )?
Post Reply

Return to “Телефони и таблети”