Android, Windows Phone или iOS

Всичко за мобилните комуникации.
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Android, Windows Phone или iOS

Post by Barry Allen »

ImageImageImage
Здравейте. Правя тази тема с цел да видя потребителите коя мобилна ОС предпочитат най-много и защо.Целта на темата е да дискутирате 3те мобилни ОС затова ако пишете, моля да се аргументирате.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Independent. »

Всяка една мобилна операционна система има свойте плюсове и минути. За мен лично най-добрата е на Apple, а именно iOS, адски проста система, дори и най-глупавия човек би се оправил с нея. Нямам нищо против Android, но на мен лично не ми попада, веднъж ми трябваше да намеря една опция и търси, търси.. и накрая я намерих и беше сложена на майната си. И както казах - всяка си мобилна ос си има и плюсове, и минуси.
User avatar
Smiling Knight
Потребител
Потребител
Posts: 149
Joined: 16 Mar 2012, 22:50

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Smiling Knight »

Android - "Сложно устроена, но изключително функционална свобода"
iOS - "Опростен, но лишен от възможностк затвор"
WP - Кофти интерфейс; липса на апове. Сега се гласят в Windiws 10 на вкарват готови приложения от iOS и Android, но не е сигурно, че ще се получи нещо красиво. Как се променят интерфейса? Ще стане една манджа според мен. UI е кофти, както казах отгоре, но е и доста удобен в някои отношения.

Конкретен 100% избор няма как да направя, но като цяло клоня към Андроид.
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by See ya later aligator »

Аз също клона към Android. Харесвам свободата, която дава. Има голям набор от безплатни и добре работещи приложения. Ако си запознат добре със системата можеш да си конфигурираш телефона страхотно с нисък разход на енергия, удобен за персонално ползване и винаги различен.
User avatar
Wiz_Khalifa
Потребител
Потребител
Posts: 93
Joined: 02 Apr 2013, 00:30
CS Nick: ivanoff
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: ivanoff420

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Wiz_Khalifa »

Android! - свободна операционна система всичко можеш да правиш по нея. iOS - заключена няма никакви големи възможности колкото Android. Windows Phone - що-годе бива
User avatar
Sovietsky.
V.I.P
V.I.P
Posts: 362
Joined: 05 Feb 2012, 22:04
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: alfapersonaa
Contact:

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Sovietsky. »

iOS - 1GB рам, но много по-бързо работи от андроидски телефони с по 2/3gb рам! ;] Може да е заключена, но абсолютно всичко върви гладко като по вода! ;]
Android - Бавна и бъгава система, поне според мен. Не знам какво толкова се слави тази система, качиш ли някакво приложение и оп почва да сече...
WINPHONE - Има бъдеще в тази система, не съм разглеждал по-обстойно такива телефони, но съм убеден, че има бъдеще.
User avatar
Smiling Knight
Потребител
Потребител
Posts: 149
Joined: 16 Mar 2012, 22:50

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Smiling Knight »

Sovietsky. wrote:iOS - 1GB рам, но много по-бързо работи от андроидски телефони с по 2/3gb рам! ;] Може да е заключена, но абсолютно всичко върви гладко като по вода! ;]
Android - Бавна и бъгава система, поне според мен. Не знам какво толкова се слави тази система, качиш ли някакво приложение и оп почва да сече...
WINPHONE - Има бъдеще в тази система, не съм разглеждал по-обстойно такива телефони, но съм убеден, че има бъдеще.

Как с какво се слави? - Не е нужно да купуваш телефон за 1500+, имаш изключително много възможности за настройка.
Бавна и бъгава... Еми засиси. Това не е времето на Android 4.0. А и разгледай един GS6 или Nexus 6.
"качиш ли някакво проложение и оп почва да сече..." - тук само ще се изсмея.
Както казах - има андроид телефони за 200лв., има и за 1200лв.
Last edited by Sovietsky. on 03 Sep 2015, 19:35, edited 1 time in total.
Reason: Прочети първия пост на темата! Не е нужно да ме цитираш и да ми правиш забележки.
User avatar
Tumbac
Потребител
Потребител
Posts: 1039
Joined: 24 Jun 2012, 15:26
Skype: valkata2012
CS Nick: Tumbac
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: suplexcitybg5
Contact:

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Tumbac »

Има ли Windows 10 Phone? Мисля че да, но не знам
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by physic »

Има и 11 вече. Очаква се да излезе през идните месеци. :)
User avatar
Tumbac
Потребител
Потребител
Posts: 1039
Joined: 24 Jun 2012, 15:26
Skype: valkata2012
CS Nick: Tumbac
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: suplexcitybg5
Contact:

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Tumbac »

physic wrote:Има и 11 вече. Очаква се да излезе през идните месеци. :)
Никъде в нета не видях подобно нещо, но сигурно ще излезе и 11
User avatar
Smiling Knight
Потребител
Потребител
Posts: 149
Joined: 16 Mar 2012, 22:50

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Smiling Knight »

Мобилната 10ка ще я представят с предстоящите флагмани. Октомври / ноември.
User avatar
Extreme
Потребител
Потребител
Posts: 83
Joined: 17 Mar 2012, 18:27
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: extreme087
Contact:

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Extreme »

iOS - много по-бърз е от андроид. Каквото има за андроид, има го и за iOS, и то безплатно.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by GOTT MIT UNS »

Не мога да разбера защо всички казват, че андроида имал много повече възможности и приложение от IOS?
Е, сравнявали сме ги с приятели, които са на това мнение и всичко което го има на андроида си го имам и аз безплатно на IOS.
Телефони, които уж са с много силни характеристики с андроид се справят много по-зле от IOS.
User avatar
benz
Потребител
Потребител
Posts: 35
Joined: 17 Feb 2010, 11:34
CS Nick: benz
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: anhibg
Location: Бургас
Contact:

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by benz »

iOS е системата.

Преди 2 години ползвах iPhone 3GS на един приятел - беше ми го дал за един месец. До тогава не бях имал досег със смартфони. Хареса ми дотолкова че почнах да събирам пари за iPhone 4S. Тогава бяха по 500 лв, събирах няколко месеца и си взех. Супер много ми хареса iOS-а, тогава още най-новия беше iOS 6, след това излезе 7. След това си ввзех iPhone 5, той ми се струваше супер космически в сравнение с 4S - толкова тънък и лек и супер мощен.

Тогава ми дадоха служебен Android - Nexus 4.
Само да ви изясня, ако не знаете, че Nexus-ите винаги идват с най-чистия възможен Android. Другите производители си слагат техен скин на Android-а и го затормозяват повече.
Та, чистия андроид беше супер голяма мъка. Много бавен телефон в сравнение с iPhone 5 (и двата телефона са флагманите на съответната ОС за 2012-та година). Постоянно крашваха някакви приложения, "com.android.app спря".

Хвърлих служебния андроид в офиса и взех една стара и забравена iPhone 4-ка, ами беше много по-добре!

Дотолкова ми харесаха iOS продуктите че заявявам, бих се подписал дори, че никога няма да мина на друга OS за телефон! В момента съм с iPhone 6S и съм много доволен. След няколко месеца ще видим 3D Touch и при Samsung, аз съм абсолютно сигурен.

Та общо взето андроида е бавен, бъгва, тъпи анимации, нелогичен начин на работа (just now / always - WTF?!), дървен дизайн (копи+пейст от iOS).
И сега не се включвайте с "ама Apple и те са копирали от Android", защото без Apple нямаше да има нито Android, нито Windows Phone. Нито нищо.
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Android, Windows Phone или iOS

Post by Barry Allen »

Спорна работа. За момента Galaxy S6 Edge+ работи доста по-бързо от всеки един iPhone пуснат до момента.
Post Reply

Return to “Телефони и таблети”