CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Ужасно тракане на компютъра

Всичко за "твърдата" част на компютрите...

Модератори: Екип Технологии, Помощник-модератори

Ужасно тракане на компютъра

Мнениеот sLabAK » 16 Мар 2017, 12:10

Преди няколко дни, компютъра започна да издава ужасяващ тракащ звук. Но тъй като гаранцията вече е изтекла, реших аз да го отворя и почистя, защото мислех че е от многото прах. Та, след като го изчистих, тракането пак продължи. Прегледах всички части на компютъра, от които може би идва тракането, но нито перката имаше някакви дефекти, нито нищо. Та сега се допитвам до вас. Ако може да изясните проблема. :coffee1:
А, да. Тракането идва при включване на компютъра.
Последна промяна - BlackDragonX - на 19 Мар 2017, 13:44, променена общо 1 път
Причина: Коригиран раздел.
sLabAK

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Re: Ужасно тракане на компютъра

Мнениеот Lazy-assed Beggar » 16 Мар 2017, 13:10

sLabAK написа:Преди няколко дни, компютъра започна да издава ужасяващ тракащ звук. Но тъй като гаранцията вече е изтекла, реших аз да го отворя и почистя, защото мислех че е от многото прах. Та, след като го изчистих, тракането пак продължи. Прегледах всички части на компютъра, от които може би идва тракането, но нито перката имаше някакви дефекти, нито нищо. Та сега се допитвам до вас. Ако може да изясните проблема. :coffee1:
А, да. Тракането идва при включване на компютъра.

Имах подобен проблем с компютъра преди няколко години. Сега използвам само лаптопи.
Проблема ти може да се дължи на някоя от перките. Пробвай да ги махнеш и почистиш добре, виж дали всичко е изрядно в частта на перките.
Lazy-assed Beggar

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот sLaughtereD- » 16 Мар 2017, 14:05

След известно време (5-10 минути) тракането не спира ли?
sLaughtereD-

Аватар
Модератор
Модератор

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот JackEyedJones » 16 Мар 2017, 14:53

Ако тракането (стъргането по-вероятно понеже не го описваш както трябва) идва от вентилаторите, смазвай. Понеже тракането / стръгането идва само от движещи части, то те са единствените такива.
:coffee1:
JackEyedJones

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот sLabAK » 16 Мар 2017, 18:24

sLaughtereD- написа:След известно време (5-10 минути) тракането не спира ли?

Спира след като компютъра е заредил напълно. Както написах, тракането идва при пускане.

SurfacingX написа:Ако тракането (стъргането по-вероятно понеже не го описваш както трябва) идва от вентилаторите, смазвай. Понеже тракането / стръгането идва само от движещи части, то те са единствените такива.
:coffee1:

Видях, почистих, сложих отново. Пак си трака. Няма никакви изкривявания или подобни дефекти от перките.
sLabAK

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот shhnedo » 16 Мар 2017, 19:07

Всички болтове на дънната платка са здраво завити(не пренатегнати или разхлабени)?
Дай някакъв звукозапис.
shhnedo

Аватар
Не исках да има текст...
Не исках да има текст...

[ Профил в сайта ]

Мнениеот [BG]_CrAzY_[BG] » 18 Май 2017, 11:11

пробвай да стартираш компютъра без вентилатори, ако търкането спре значи е от вентилаторите, аз имах същия проблем и осъзнах, че лагеринте на вентилатора ми са се скапали.
[BG]_CrAzY_[BG]

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот Barry Allen » 19 Май 2017, 09:48

Мойто предположение е,че проблема идва от вентилатора в захранването.Провери и него.
Barry Allen

Аватар
The Flash
The Flash

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Shazzrah » 19 Май 2017, 21:04

[BG]_CrAzY_[BG] написа:пробвай да стартираш компютъра без вентилатори, ако търкането спре значи е от вентилаторите, аз имах същия проблем и осъзнах, че лагеринте на вентилатора ми са се скапали.

Силно НЕ го препоръчвам това.
Тракането ти идва от перката на захранването. Сигурен съм на 99%. А там перка да сменяш... ъъъ? Не се научихте с тия китайски експерименти и тва е... Евтиното излиза по-скъпо.
Shazzrah

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот HeMcku -Betch Mode » 19 Май 2017, 21:18

Преди имах такъв проблем.. занесох го на ремонт и ми казаха, че е от хард диска. Но не знам от какво може да е.
HeMcku -Betch Mode

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Barry Allen » 19 Май 2017, 21:20

Shazzrah написа:
[BG]_CrAzY_[BG] написа:пробвай да стартираш компютъра без вентилатори, ако търкането спре значи е от вентилаторите, аз имах същия проблем и осъзнах, че лагеринте на вентилатора ми са се скапали.

Силно НЕ го препоръчвам това.
Тракането ти идва от перката на захранването. Сигурен съм на 99%. А там перка да сменяш... ъъъ? Не се научихте с тия китайски експерименти и тва е... Евтиното излиза по-скъпо.

Не е проблем за секунди да ги изключи. Перката в захранването се сменя, кабелите са и на стандартен принцип,но са директно включени към платката т.е ще трябва да си поиграеш с поялник ако ги свалиш от там или ги срежеш и свържеш с новите.
Barry Allen

Аватар
The Flash
The Flash

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Thelingly » 22 Май 2017, 08:34

Най-вероятно е от вентилаторите - аз имам подобен проблем, който се появява от време на време - след почистване се оправя. Виж дали имаш някакъв подвижна преграда (против прах) пред вентилатора и дали е наместена правилно.

Според не е от харда - характерното там е, че ако нещо се развали изобщо няма да ти стартира уина...
Thelingly

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот Guardian Angel » 25 Май 2017, 23:05

Винаги е от вентилаторите , това на захранването е. Ако ти се занимава извади кабелите от дъното и включи захранването да стартира самостоятелно без нищо закачено за него, за да направиш това взимаш скоба от такер примерно и го пъхаш в голямата букса за дъното, единия край трябва да е на мястото на зеления кабел а другия край на 1 от 2та черни кабела и включваш в тока. Ако трака ясно е, капваш малко олио и си готов :D
Guardian Angel

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Ето че в края на този месец се навършват точно 10 години от официалното пускане на българския CS фен сайт.
ESEA имат удоволствието да обявят сезон 25 на своята лига, който ще включва повече дивизии за някои региони, както и редица подобрения базирани на обратната връзка от сезон 24.
DreamHack потвърдиха, че Ninjas in Pyjamas и Virtus.pro са получили покани за тяхното събитие Masters в Малмьо.

Назад към Хардуер