CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Проблем с видео карта !

Всичко за "твърдата" част на компютрите...

Проблем с видео карта !

Мнениеот EcoteC » 01 Дек 2010, 19:05

Значи проблема ми е следният видео картата ми е Ати радеон 4850 512мб като играя кънтър страйк соурсе ФПС ми е на 20-30 кадъра а по принцип с тая видео карта подкарвам всяка игра без никакви проблеми но тоя сорс много нисък ФПС направо е ужас :dcygpd: До колкото знам с това видео трябва да изкарам поне 100 фпс нещо може ли да ме посъветвате с настройка или нещо подобно :wink:
Благодаря предварително и съжелявам ако темата не е за тоя форум просто незнаех къде да я пусна :wink:
EcoteC

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Re: Проблем с видео карта !

Мнениеот Kowalsky » 01 Дек 2010, 19:09

1.Начин : Колкото по-висока е честота на опресняване на монитора Ви, толкова по-добре ще можете да играете (Hz). За съжаление при Windows 2000 и Windows XP съществува малък бъг/грешка/недоизпипване, която блокира честота на опресняване на 60 херца при всички игри, без значение какво сте избрали в опциите си или какви стойности на fps_max сте задали. За да решите този проблем, се нуждаете от програма, която поправя този бъг. Съществуват няколко добре познати подобни програми, напримери Powerstrip или да изберете някоя програма за настройки на херците на монитора от (Hz tools).

2.Начин : За да ти се вдигне още повече фпсто сложи най-новите драйвери на видеокартата ти.

3.Начин : Пишеш тея команди

* rate 25000
* cl_rate 9999
* cl_updaterate 101
* cl_cmdrate 101
* fps_max 101
* m_filter 1
* sv_maxupdaterate 101
* sv_minupdaterate 101
Kowalsky

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот EcoteC » 03 Яну 2011, 10:08

Ами написах командите но никаква промяна вечер фпс ми пада 15-20 опитвам да и направя овърклок но когато вляза в сървъра и ме изхвърля ?!!? Няма ли някой който да е имал подобен проблем ? Аз с вграденото видео си вадех пак толкова фпс нещо не ми се вързват работите а на всичко отгоре ми лапа и от рамта към 1200мб и не върви никак добре на тоя цсс иначе подкарва всяка игра дори най новите но на цсс не иска да върви ?!?!
Благодаря предварително !
EcoteC

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Мнениеот HaeMHuK » 03 Яну 2011, 10:50

Тази работа ми намирисва на драйвери сигурен ли си че картата работи в смисъл да не работи сега пак вградената и слота да е забранен от биоса?
HaeMHuK

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот EcoteC » 03 Яну 2011, 13:02

Ами кабела е вързан към видеото не вграденото значи картата е производство на колорфул а аз намирам драйвъри само на амд не знам има ли някакво значение а настройката на биоса не е бутана от както съм го взел при монтажа на картата само си преинсталирам уиндоус и това е бутането от мен :)
Не знам вече какво да я правя слагам драйвери от амд други немога да намеря а тя с тия драйвъри си работи по същия начин както и без тях :) Значи правя и овърклок но не макс фпс е все същия а като дам на макс ме изхварля от играта ?
EcoteC

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Forcing To Die ... » 03 Яну 2011, 17:16

Ако надуваш графиката на макс няма начин да изкараш повече от 40 фпс с карта от този клас!
Прикачил съм един фпс конфиг, изтегли го и го сложи в Counter Strike Source/cstrike/cfg [не му променяй името, играта го зарежда сама!]
Прикачени файлове
autoexec.zip
(7.01 KiB) 15 пъти
Forcing To Die ...

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот EcoteC » 03 Яну 2011, 17:41

В какъв смисъл надувам графиката 1280-1024 ако с тая карта не може то с коя ще играя на тая графика смятам че не е от най-слабите карти че да не върви така :)
Поставих файла лека разлика към 10 фпс в повече но не е достатъчно според мен смятам че нещо греша с драйвера понеже не знам как да го обновя а направо сменям целия каталист контрол център
EcoteC

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Forcing To Die ... » 03 Яну 2011, 18:38

Ако проблема беше в драйварите играта изобщо нямаше да се стартира!
аз съм със ати радеон 1550 128мб/128бит. и с този конфиг играя с 80-120 фпс...
Forcing To Die ...

Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот EcoteC » 03 Яну 2011, 19:15

Е добре щом не от драйвъра тогава от какво е ниския фпс :(
EcoteC

Потребител
Потребител

Steam profile
[ Профил в сайта ]