Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Всичко за "твърдата" част на компютрите...
Post Reply
User avatar
gameload
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 19 Dec 2009, 01:54
Favorite version: CS: 1.6

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by gameload »

АМД стават за копане и за игри. Най-добри са за копане . За контра страйк също стават. :–)
Ако трябва да обработваш видео професионално взимаш Nvidia.
Ако си геймър и искаш да играеш на макс трябва да се бръкнеш за Nvidia.
Лошото е, че Nvidia бавят новите си разработки , защото АМД не могат да ги настигнат.
Ще стане като с Intel и AMD. Задържане на положението с години и никакъв напредък.
В момента АМД изкараха R9 серията, която още не може да настигне Кеплер дори в игри и бенчове и сега Nvidia се готви да забави новата си серия Maxwell .
User avatar
MuPowe
Потребител
Потребител
Posts: 244
Joined: 08 May 2010, 16:33
Skype: mitevpet__2
CS Nick: MuPowe
Favorite version: CS: 1.6
Location: Стара Загора
Contact:

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by MuPowe »

Естествено, че amd. Цените им са ниски и имат висока производителност, в сравнение с nvidia. А що се отнася до копаенето, има и карти на nvidia, които стават, но са бая скъпи.
User avatar
ivanovbg
Потребител
Потребител
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 07:26
CS Nick: Ivanov BG
Favorite version: CS: 1.6
Location: на село

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by ivanovbg »

Ооо, интересна темичка. По традиция обаче, подобни теми винаги пораждат спорове между привържениците на единия и другия производител — както при Intel и AMD. Трудно е, а-и според мен не може да се отсече „Тези са най-добрите!“, по простата причина, че и едните и другите си имат недостатъци и т.н.. Лично аз предпочитам NVidia, дори когато си купувах лаптопа можех да избирам между такъв с видео на NVidia или с видео на ATI — разлика в цените нямаше и аз си избрах NVidia. Всъщност като се замисля, всичките ми компютри са били с NVidia. Онзи ден дори разглобявах старият компютър и неговата карта е произведете през 2001 година, но все още си работи :dcygpd:, а тя е произведена от NVidia.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 9009_n.jpg
User avatar
pi4a7a
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 06 Oct 2009, 12:07
Skype: boko_uchiha_98
CS Nick: wT^|pi4a7a
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: pi4a7a
Location: Варна, България
Contact:

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by pi4a7a »

NVidia разбира се. Вече 5 години съм с ATI и преди няколко месеца и изгоря охлаждането, ейтака от само себе си. :bigsmile:
User avatar
EngineCrew
Потребител
Потребител
Posts: 133
Joined: 23 Aug 2011, 23:04
CS Nick: EngineCrew
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: enginecrew

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by EngineCrew »

ATI :o Държат добра цена и производителността е добра.Но и Nvidia имат много добри модели.
User avatar
lord1966
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 20 May 2014, 18:34

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by lord1966 »

Този спор ми заприличва на кои автомобили са по-добри, дизелите или бензиновите, кое предаване е по-надеждно, предното или задното, кои жени са по-хубави, брюнетките или блондинките...и ми се струва, че няма да свърши никога. :)
User avatar
wtffmagic
Supreme Master First Class
Supreme Master First Class
Posts: 549
Joined: 14 Dec 2013, 11:38
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: wtffmagicc

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by wtffmagic »

nVidia
User avatar
killer391
Потребител
Потребител
Posts: 83
Joined: 26 Dec 2009, 11:44
Skype: kalin_k39
CS Nick: killer391
Favorite version: CS: 1.6

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by killer391 »

Мисля , че името трябва да се промени,AMD са купили Ati от доста време и сега е AMD vs nVidia
User avatar
Na Bai Ivan Brat Mu
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 16 Mar 2014, 19:42

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by Na Bai Ivan Brat Mu »

Nvidia са най-добрите видеокарти. Аз в момента си карам с мега мощната GTX 880 и нямам никакви проблеми с драйвери, цъкам си всякакви игри. На стария ми комп бях с ATI за 400 лева и бях изключително НЕДОВОЛЕН.

П.С. T'ва че вашите щайги са с някакви антични видеокарти, които вече са забравени от света и никой не знае къде има драйвери за тях, не значи, че трябва да оплювате nVidida. :)
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by shhnedo »

Na Bai Ivan Brat Mu wrote:Аз в момента си карам с мега мощната GTX 880 и нямам никакви проблеми с драйвери, цъкам си всякакви игри.
Да, с малката подробност, че споменатата от теб карта още не е видяла бял свят. :bigsmile:
User avatar
killer391
Потребител
Потребител
Posts: 83
Joined: 26 Dec 2009, 11:44
Skype: kalin_k39
CS Nick: killer391
Favorite version: CS: 1.6

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by killer391 »

Аз предпочитам АМD поради простата причина че са доста по-евтини. За сравнение : Титан Z от nVidia и R9 295X2 от AMD . Титан Z е със 15-20% по-мощен от 295х2,но цената е два пъти-по висока следователно можеш да купиш 2 пъти 295х2 вместо титан з,а това ще излезе с 50-60% по-мощно , с единствен недостатък че ще дърпа 625 повече вата в час,което не е много , като се има предвид че цената на киловатчас е средно 15 стотинки,общо взето ще плащаш 15 стотинки на час само заради видеокартите си....което смешно,ако можеш да си ги позволиш....



Но всичкото това е само мое мнение
User avatar
cs_ivelin
Потребител
Потребител
Posts: 17
Joined: 24 Aug 2009, 10:01
Skype: cs_ivelin
CS Nick: [uK] | CampeR
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: ivelin91993
Location: Стара Загора

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by cs_ivelin »

killer391 wrote:Аз предпочитам АМD поради простата причина че са доста по-евтини. За сравнение : Титан Z от nVidia и R9 295X2 от AMD . Титан Z е със 15-20% по-мощен от 295х2,но цената е два пъти-по висока следователно можеш да купиш 2 пъти 295х2 вместо титан з,а това ще излезе с 50-60% по-мощно , с единствен недостатък че ще дърпа 625 повече вата в час,което не е много , като се има предвид че цената на киловатчас е средно 15 стотинки,общо взето ще плащаш 15 стотинки на час само заради видеокартите си....
Първо тока е 18< ст. на час, второ, ще ти е нужно много по-скъпо и мощно захранване, за това замисли ли се?
User avatar
killer391
Потребител
Потребител
Posts: 83
Joined: 26 Dec 2009, 11:44
Skype: kalin_k39
CS Nick: killer391
Favorite version: CS: 1.6

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by killer391 »

cs_ivelin wrote:
killer391 wrote:Аз предпочитам АМD поради простата причина че са доста по-евтини. За сравнение : Титан Z от nVidia и R9 295X2 от AMD . Титан Z е със 15-20% по-мощен от 295х2,но цената е два пъти-по висока следователно можеш да купиш 2 пъти 295х2 вместо титан з,а това ще излезе с 50-60% по-мощно , с единствен недостатък че ще дърпа 625 повече вата в час,което не е много , като се има предвид че цената на киловатчас е средно 15 стотинки,общо взето ще плащаш 15 стотинки на час само заради видеокартите си....
Първо тока е 18< ст. на час, второ, ще ти е нужно много по-скъпо и мощно захранване, за това замисли ли се?
добре,над 18 да е!
разликата между едно 600W захранване и 1300W захранване е тук-там 150 лева,а и да не забравяме че получаваш 2 видеокарти от АМД,както и Mantle, който ще се поддържа от доста нови игри,като една от излезлите вече е Battlefield 4,и по-добър 4К гейминг

Oще малко факти:
295х2 има водно охлаждане



гледам бенчмарковече на 4К ултра
BF4: 295х2х2 - 78 FPS
Titan Z - 45 FPS


Heaven 4 : 295x2x2 - 75 FPS
Titan Z - 41 FPS


lemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemonlemon
User avatar
Partizan.
Потребител
Потребител
Posts: 73
Joined: 19 Apr 2014, 22:44

Re: Кой прави по-добрите видеокарти: nVIDIA или ATI

Post by Partizan. »

Твърдо за Nvidia.
Post Reply

Return to “Хардуер”