Какво да правим ако компютъра ни е инфектиран? [ОБНОВЕНА]

Всичко за вирусите, червеите, троянците и т.н.
Locked
User avatar
Maniac
V.I.P
V.I.P
Posts: 134
Joined: 29 Jun 2007, 17:24
CS Nick: Maniac
Favorite version: CS: 1.6
Contact:

Какво да правим ако компютъра ни е инфектиран? [ОБНОВЕНА]

Post by Maniac »

Image
Насоки:
  • Създайте своя собствена тема в този раздел.
  • По възможност в заглавието на темата, напишете името на зловредния софтуер, с който е инфектирана вашата система.
  • Моля, детайлно обяснете какъв е вашия проблем над когото ще се работи.
  • За да прикачвате своите логове, използвайте Tiny Paste
  • Търпеливо изчакайте, докато аз или някой член на екипа ни се заеме с вашия проблем.
Какво да правя сега?

Стъпка №1
Моля изтеглете Malwarebytes' AntiMalware.

Отворете mbam-setup.exe, за да инсталирате.
  • Убедете се, че има тикче на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware.
  • Ако е намерен ъпдейт, изчакайте процеса.
  • Когато програмата завърши инсталацията, отворете и изберете Perform Full Scan, след това кликнете Scan.
    The scan may take some time to finish,so please be patient.
  • Когато процесът завърши, кликнете OK, след това Show Results, за да видите резултатите.
  • Убедете се, че всичко е чекнато и изберете Remove Selected.
  • По време на процеса, можете да бъдете попитан дали да рестартирате. Изберете Yes.
  • Логът е автоматично запазен и може да бъде видян в таба Logs в програмата.
  • Копирайте съдържанието й в следващия си пост.
Стъпка №2
  • Изтеглете OTL на Вашия Работен Плот.
  • Стартирайте програмата. Затворете всички други прозорци.
  • Когато прозорецът се появи, изберете Minimal Output.
  • Маркирайте LOP Check и Purity Check.
  • Кликнете Run Scan. Не променяйте никакви настройки. Сканирането няма да отнеме дълго.
  • Когато сканирането завърши, ще се появят два notepad прозореца: OTL.Txt and Extras.Txt.
    Note:Тези файлове могат да бъдат намерени и в C:\
  • Моля копирайте ги и ги поставете в следващия си пост.
Използвайте следния шаблон за Вашата тема

Code: Select all

[b][color=#4000FF]Срещани проблеми:[/color][/b] Вашият текст тук
[b][color=#4000FF]Логът от MBAM (линк):[/color][/b] Вашият текст тук
[b][color=#4000FF]Логът от OTL (линк):[/color][/b] Вашият текст тук
Правила при работа:
  • Оказва се помощ и съдействие само и единствено на домашни потребители, които разполагат с администраторски привилегии.
  • Почистването на системата ви от зловреден софтуер може да отнеме известно време, затова моля бъдете търпеливи!
  • Спазвайте инструкциите по-горе в същата подредба, в която са написани и ако имате проблем, моля спрете до където сте и ми съобщете за това.
  • Продължавайте да следвате моите инструкции, докато не ви съобщя, че системата е чиста. Това, че симптомите са изчезнали не значи, че проблемът е решен.
  • Инструкциите, които получава всеки един от вас са конкретно за самите вас, а останалите е необходимо да отворят своя собствена тема, където проблемът им да бъде разгледан индивидуално.
  • Ако има нещо неясно, не прибързвайте, а ми попитайте, за да го уточним.
  • Докато се работи върху вашата система, моля не инсталирайте никакъв хардуер и/или софтуер, нито пък правете каквито и да е промени свързани с вашата система. В случай, че волно или неволно се случи това, съобщете ми за случващото се.
  • Уведомявайте ме за всякакви промени, които възникват в процеса на работа.
  • Ако изминат 72 часа без да сте получили някакви инструкции, моля изпратете лично съобщение на мен или на член на екипа ни.
Locked

Return to “Сигурност и антивирусна защита”