Как да правим клипче с максимално качество?

Дискусии относно Counter-Strike 1.6.
Post Reply
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Как да правим клипче с максимално качество?

Post by Zero »

Добър ден на всички. Понеже доста от вас питат "Как да си направя клип на CS?" реших да направя този урок. Според мен FRAPS е пълен боклук и може да се използва само в крайни случаи. Затова правя и този урок разбира се. Със няколко стъпки ще ви покажа как можете да постигнете почти перфектно качество на картината в доста малък размер на файла. Крайният формат в който ще е филмчето ще бъде WMV9 (Windows Media Video 9). Ако нямате кодека си изтеглете K-Lite Codec Pack от zamunda (най-новия) и всичко ще е ок. Нека започнем...


1. Теглите си MovieMakers CFG и замествате файловете в директорията на вашата игра. (cstrike)

2. Теглите програмата Video Mach и я инсталирате.

3. Теглите програмата Sony Vegas и я инсталирате.

4. Влизате във вашия CS и пишете в конзолата exec moviemakers.cfg

Препоръчвам CS-ът да е пуснат на резолюция 800x600@32bits и да си направите предварителен backup на файловете или просто отделен CS, само с цел MovieMaking.

5. Когато стигнете до момента в който искате да започне записа натискате бутона F9 и когато искате да прекратите записа натискате F12. Не се стряскайте, че кръвта, парите и някои други неща са променени. Винаги можете да си запазите оригиналното CFG, но за снимането ви трябва това за Movie Making.

6. Пускате програмата Video Mach. С нея отваряте всички BMP файлове, които са се появили в папката /cstrike. Би трябвало да ви се появи прозорец за въвеждане на Frame Rate. Използвайте тези настройки:

Image

След това цъкнете на синяте дискетка и трябва да ви излезнат настройките за output файла. Задайте тези:

Image

Задължително трябва да изберете кодека Full Frames Uncompressed, иначе няма да стане нищо!

Записвате файла някъде на удобно място. Не се притеснявайте, че той е много голям (1-2GB). След компресията на Sony Vegas, той ще излезе към 10-12MB. :]

6. Пускате Sony Vegas и вкарвате файла в timeline-а на програмата. Можете да добавите музика или някой-друг ефект (вие си преценявате). Като сте завършили с обработката на вашият филм давате File>Render As

Image

и задавате настройките от картинките:

Image

Image

Image


След това пускате файла да се render-ва и се наслаждавате на качеството на вашият филм. Благодаря на Illusion-Media за чудесният урок. Той е пренаписан от мен и се надявам да сте понаучили нещо. :}
Last edited by Zero on 20 May 2008, 16:23, edited 1 time in total.
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

Ето и едно клипче, което направих набързо, за да добиете представа за качеството:

http://4storing.com/5u7c1/c3064cd595429 ... ba13f.html

П.П. Добавил съм жълтеникъв цвят и текст. Да не си помислите, че така ще излизат попринцип. :D
Last edited by Zero on 17 May 2008, 11:59, edited 1 time in total.
User avatar
Talent
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 09 Mar 2008, 17:13
Contact:

Post by Talent »

Браво,добра работа доста ми помогна :wink:
User avatar
Amnesia
Потребител
Потребител
Posts: 177
Joined: 03 Nov 2007, 10:23
Skype: hererulz
Location: Бургас
Contact:

Post by Amnesia »

Браво! Полезен урок, тъй като зачестиха въпросите точно по тази тема. :)
User avatar
headshot
Потребител
Потребител
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2007, 08:41
Skype: qkiq_kn
Location: Кюстендил

Post by headshot »

Zero браво за урока, но имам проблем. Правя си клипчето и всичко е точно, пиша exec moviemakers.cfg и нали се бъгва ... не ти показва някои неща по екрана. Ок но като вляза в играта то пак не ми ги показва ... Би ли ми обяснил след като си снимам моментите и вляза да играя как да го оправям ...?
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

Хмм.. защо не си изтеглиш отделен cs само за movie-та? И без това няма да ти се пълни с BMP-та и т.н.
User avatar
headshot
Потребител
Потребител
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2007, 08:41
Skype: qkiq_kn
Location: Кюстендил

Post by headshot »

Zero wrote:Хмм.. защо не си изтеглиш отделен cs само за movie-та? И без това няма да ти се пълни с BMP-та и т.н.
Ми те ще станат 3, но ще направя още едно копие да видя какво ще излезе.
BorN To Be My BaBy

Post by BorN To Be My BaBy »

Zero, просто е повече от перфектен урока, БРАВО :) :o 8)
User avatar
Mask*
Потребител
Потребител
Posts: 15
Joined: 05 Nov 2007, 19:35

Post by Mask* »

Много хубав урок :o Така ме е яд,че си изтрих единия цс в които имаше хубави демота :cry:.
User avatar
CUULBULL
ИНСПЕКТОР
Posts: 120
Joined: 16 Dec 2007, 19:45
Favorite version: CS: 1.6

Post by CUULBULL »

Браво Zero добър урок, а и клипчето е мн якоо :o .
Добър си с deagle gg :}
пп:Зеро сега се сетих , защо не преместиш темата в Уроци ? :roll:
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

T1E1D! wrote:Браво Zero добър урок, а и клипчето е мн якоо :o .
Добър си с deagle gg :}
пп:Зеро сега се сетих , защо не преместиш темата в Уроци ? :roll:
Защото трудно ще се забележи, а и който го интересуват клипове влиза предимно тук.
RaPtIlE

Post by RaPtIlE »

правя всичко исписва ми че клипчето почва и като натисна Ф12 ми исписва че няма стартирано клипче как да го оправя
User avatar
Zero
Потребител
Потребител
Posts: 267
Joined: 31 Jul 2007, 19:41
Skype: kinslayer134
Location: София
Contact:

Post by Zero »

RaPtIlE wrote:правя всичко исписва ми че клипчето почва и като натисна Ф12 ми исписва че няма стартирано клипче как да го оправя
Как така ти изписва, че започва?
User avatar
CUULBULL
ИНСПЕКТОР
Posts: 120
Joined: 16 Dec 2007, 19:45
Favorite version: CS: 1.6

Post by CUULBULL »

Zero wrote:
T1E1D! wrote:Браво Zero добър урок, а и клипчето е мн якоо :o .
Добър си с deagle gg :}
пп:Зеро сега се сетих , защо не преместиш темата в Уроци ? :roll:
Защото трудно ще се забележи, а и който го интересуват клипове влиза предимно тук.
До но можеш да пусенш две теми.Да я преместиш тази в Уроци и да оставиш линк тук "Преместена" .... :wink:
Зщото все пак нали е Урок , както си решиш :)
User avatar
alians
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 11 Mar 2008, 19:19
Skype: mask331
CS Nick: WINNER * alians
Favorite version: CS: 1.6
Location: София
Contact:

Post by alians »

ooo video mach прави перфектно качество ;)
Post Reply

Return to “Counter-Strike 1.6”