[01.10.2013] ◄ПРАВИЛА ЗА РАЗДЕЛА И ПОД–РАЗДЕЛИТЕ►

PHP, MySQL, Javascript, XHTML и др.
Locked
User avatar
ivanovbg
Потребител
Потребител
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 07:26
CS Nick: Ivanov BG
Favorite version: CS: 1.6
Location: на село

[01.10.2013] ◄ПРАВИЛА ЗА РАЗДЕЛА И ПОД–РАЗДЕЛИТЕ►

Post by ivanovbg »

Отдавна се каня да напиша тази тема, но все не ми остава време. Днес реших да я започна, а с течение на времето ще я допълня.
Забелязвам, че в този раздел масово не се спазват никакви правила—темата ви е свързана с CMS(готова система), Вие я пускате в главния раздел „Уеб програмиране“, а не в „CMS-готови системи“. Заглавията на повечето теми не отговарят на правилата и т.н.

Спазвайте
  • 1. Ако темата Ви е свързана с CMS(готова система), задължително я пуснете в раздел „CMS-готови системи“, а не в главния раздел „Уеб програмиране“.
  • 2. Ако търсите някоя готова система, не правете нова тема в разделите от „Уеб програмиране“, а си пуснете заявка в тази тема.
  • 3. Заглавията трябва да бъдат ясни, точни и да описват проблема—не е препоръчително да се пускат теми със заглавия от рода на „Проблем с phpbb3“, „Дайте код“, „Трябва ми този код“, „Имам проблем“ и други подобни.
  • 4. Правила на форума т.3 — Преди да пуснете тема, потърсете дали не съществува вече подобна, за целта използвайте ТЪРСАЧКАТА. Ако Ви интересува как се прави дадено нещо погледнете и раздел „Учебни теми“.
  • 5. Избягвайте мнения от рода на „Мерси“, „Благодаря“, „Браво“, „Супер“, „Екстра 10/10“, „Благодаря, може да заключвате“ — докладвайте да бъде заключена темата Ви в тази тема.
  • 6. Ако искате да решавате PHP задачи или да задавате такива, то това трябва да става в темата „PHP Задачи“. Всякакъв излишен коментар или въпрос ще бъде изтриван. Въпросите може да ги задавате на Лично Съобщение на далият задачата. Отговорите може да ги пускате в темата или на Лично Съобщение на автора на задачата.
  • 7. Забранява се пускането на системи (сглобени, счастени, неофициални), CMS (официалните, известните - IPB, vBulletin, PHP Melody и т.н.), кодове/скриптове без да сте автор или без да имате доказателство със съгласието на автора.
  • 8. Забранява се безплатното разпространение на системи, които по принцип са платени и/или имат лицензи.
  • 9. Забранява се разпространението на всякакъв вид версии на платени/лицензирани системи - cracked, nulled и тем подобни.
  • 10. Задължително е да се дава снимка и/или онлайн демо на системата, която пускате. Молим, ако няма снимка или е остаряла/невалидна да докладвате, вместо да спамите по темите.
  • 11. Забраняват се теми, в които искате помощ по скайп, на ЛС и т.н.. Това е форум и ще си помагаме тук, а решенията на дадени проблеми ще споделяме с останалите потребители!
Внимание
— Всички теми, които не отговарят на правилата, ще бъдат местени в „Коша“ или директно изтривани.

— За нарушение на т.7, т.8, т.9 може да получите предупреждение без право на оплакване и изслушване, а темата ви ще бъде изтривана директно без предупреждение и обеснение след това.


Промени
— Update 05.05.2012г, @ivanovbg: Поради неспазване на правилата и насоките посочени от мен (ivanovbg) и Иво (iVoka) започвам да слагам предупреждения на нарушителите. Сърдете се единствено на себе си, ако получите предупреждение!
— Update 04.01.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на няколко точки към правилника на раздела и оформяне.
— Update 26.02.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на точка 6 към правилата за раздела.
— Update 01.05.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на точка 7, 8, 9 към правилата за раздела и под–разделите му.
— Update 06.05.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на точка 10 към правилата за раздела и под–разделите му.
— Update 01.10.2013г, @ivanovbg: Добавяне на точка 11 към правилата за раздела и под–разделите му.
User avatar
Charlike Mike Reagent
Потребител
Потребител
Posts: 395
Joined: 29 Jun 2012, 12:28
CS Nick: Deusch. или BashCaroline#
Favorite version: CS: 1.6
Contact:

Re: [06.05.2013] ◄ПРАВИЛА ЗА РАЗДЕЛА И ПОД–РАЗДЕЛИТЕ►

Post by Charlike Mike Reagent »

— Update 01.05.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на точка 7, 8, 9 към правилата за раздела и под–разделите му. (авторски права)
— Update 06.05.2013г, @Charlike Mike Reagent: Добавяне на точка 10 към правилата за раздела и под–разделите му. (демо)


Гледайте да следите, че да не ревете после по темите за оплаквания.

— 12.05.2013г - Не се чудете защо са ви изтрити темите. Няколко пъти сте предупредени. После да не ме плюете и да не кажете, че форума пропадал заради мен. Има си правила, научете се. Искате ред, спазвайте го тогава и не мрънкайте.
Locked

Return to “Уеб програмиране”