Щурите съседи!

Можете да обсъждате сериалите, които дават по телевизията, както и тези, които не се излъчват (вече).

Харесва ли ви като сериал и гледате ли го?

Да харесва ми!
33
67%
Не ми харесва!
1
2%
Гледам го редовно!!
12
24%
Не го гледам изобщо!
3
6%
 
Total votes: 49

User avatar
Styl3r
Потребител
Потребител
Posts: 247
Joined: 24 Oct 2008, 20:52
CS Nick: Styl3r
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: styl3r4oy
Location: Разград
Contact:

Щурите съседи!

Post by Styl3r »

Image
Дават го всяка делнична вечер по BTV 00:00!

"Щурите съседи" разказва живота на група съседи, живещи на улица "Desengano" 21. Три етажа, всеки с по два апарвамента, локално магазинче и портиерна приютяват героите и стават свидетели на техните взаимоотношения. Сюжетът показва колко е трудно да събереш различни хора на едно място и колко комични ситуации могат да се получат от това. Съседите на пръв поглед са нормални. Но само на пръв поглед. Те са от различни социални среди, никога не могат да постигнат консенсус помежду си, а приключенията, които преживяват ден след ден, ги сплотяват и разединяват едновременно.

Разбира се, в едно такова голямо и щуро семейство има както много любов, така и много кавги, а и съседска завист понякога. Клюките, скандалите, объркванията и приятелството са само част от съставките на тази свежа комедия. Всички съседи напразно се опитват да живеят в мир един с друг. Но истината е, че на такова място няма как да живеят нормални хора, а само едни много щури съседи.

Тази оригинална комедия отговаря на въпроса, който много от нас си задават понякога: Какво ли прави съседът в момента?
Герои

Апартамент 1А – приютява две сестри на средна възраст. Висента е типична стара мома – енергичен и мил оптимист, който обожава клюките и е специалист по връзки с обществеността... и със съседите. Много обича цветята и е много прецизна и вманиачена, когато става дума за декорацията на дома й. Мариса, сестрата на Висента, наскоро се е развела след дългогодишен брак. Съпругът й никога не я е подкрепял. Мариса е огорчена и саркастична и се разбира много по-трудно с околните отколкото сестра й. Двете сестри са в непрекъснати спорове за съжителството си и собственото си съществуване.

Апартамент 1В
– Фернандо е адвокат, добре възпитан, с прекрасно чувство за хумор... перфектният мъж, който всяка майка иска за своята дъщеря. Той обаче има други проблеми – постоянният конфликт между него и приятелят му и конфликт със самия себе си, защото не е готов да признае, че е г*й. Маури, партньорът на Фернандо, е репортер в женско списание. Той е емоционален хипохондрик, който обича да декорира и да готви.

Апартамент 2А – Хуан Куеста е главата на семейството в този апартамент. По професия е фитнес инструктор, но голямата му гордост е позицията на домоуправител, която заема. Той е обикновен човек без особено обаяние и малко хора го уважават. Бракът му, който продължава вече 18 години, е в задънена улица. Съпругата му Палома е медицинска сестра и типична домакиня, обсебена от статута на семейството й в обществото. Тя полага големи усилия, за да прикрие гнева си към света. Семейството продължава да живее над възможностите си, въпреки финансовите затруднения. Наталия е голямата дъщеря на Хуан Куеста и Палома. Тя е на 17 години и се намира в онази деликатна фаза от живота си, наречена юношество. Въпреки това, тя е много независима и зряла за годините си. Брат й Хосе Мигел е в другата крайност – той изглежда като нормално дете на 11 години, но е изключително непослушен. Баща му настоява да изучава езици, но единственото, което интересува Хосе Мигел, са белите, които прави със своя приятел Дани.

Апартамент 2В – Армандо е разведен банкер, който се опитва да се пребори с кризата на средната възраст. Той е в непрекъснати спорове с майка си и сина си. Конча, майката на Армандо, е параноична и обсебваща жена, която обича да играе ролята на жертвата. Дани е изключително интелигентно, но и проблемно дете. След раздялата на родителите си той заживява с майка си, но по-късно се мести при баща си и баба си. Най-добрият му приятел е съседското дете Хосе Мигел. За съжаление на Дани, той винаги обира пешкира за белите на двете момчета.

Апартамент 3А – Роберто е архитект, който изкарва прехраната си като рисува илюстрации за еротични списания. Той няма никакви амбиции за забогатяване. Характерът му е леко нестабилен, но рядко се впечатлява от случващото се около него. Било му е изключително удобно да живее с родителите си и сега преминава през така наречената „криза на еманципирането”. Лусия е приятелката на Роберто. Тя работи в строителната фирма на баща си. Тя е типичната модерна жена, като онези, които се появяват на страниците на женските списания. Лудо влюбена е в приятеля си и иска да се омъжи възможно най-скоро.

Апартамент 3В
– Алисия е красива млада дама, чиято мечта е да стане телевизионен водещ. Но се задоволява да ходи от прослушване на прослушване и от време на време се появява в рекламни клипове. Тя е интелигентна и жива, но и доста неорганизирана. Успехът й с мъжете е безспорен, но така и не може да завърже стабилна връзка. Белен е много обсебваща. Най-голямата й мъка е, че няма толкова голям успех с мъжете, колкото съквартирантката си. Непрекъснато се кара с хазяите си – Емилио и Конча. Работила е като продавачка на много места, но в момента се издържа от помощите за безработни.

Портиерът Емилио е наследил позицията от баща си и също като него е изключително горд от професията си. Мотото на живота му е „Минимални усилия във всичко, което правя”.

Пако работи във видеотеката на партера, но мечтата му е да стане режисьор. Голям експерт е, когато става дума за филми и мрази комерсиалното кино. Той си пъха носа във всичко и не пропуска да си каже мнението по всеки въпрос.
Галерия

Image - Всички
Image - Алисия и Белен
Image - Роберто и Лусия
Image - Хосе Мигел
Image - Конча
Image - Емилио(портиерът)
Image - Висента
Image - Пако
Image - Хуан Куеста(Домоуправител)
Image - Маури
Last edited by Styl3r on 20 Sep 2010, 22:37, edited 2 times in total.
User avatar
TheOnLy
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 514
Joined: 30 Mar 2009, 14:35
Steam Community ID: 34490057
Location: Карлово

Re: Щурите съседи!

Post by TheOnLy »

Много як сериал, гледам го всеки божи ден. :P
User avatar
Taxi
Потребител
Потребител
Posts: 59
Joined: 25 Sep 2007, 21:31
CS Nick: Taxi
Favorite version: CS: 1.5
Location: София

Re: Щурите съседи!

Post by Taxi »

Абе по принцип не съм по сериалите ,но този ме размива.
Нямам време всяка нощ да го гледам ,но когато го гледам ми е доста смешно.
User avatar
shizzllee.
Banned
Banned
Posts: 160
Joined: 25 Jul 2010, 20:08
Favorite version: other
Location: София, България

Re: Щурите съседи!

Post by shizzllee. »

Това е един от най-добрите сериали! Винаги ме разсмива.
User avatar
lamer4e7o
Потребител
Потребител
Posts: 1879
Joined: 13 Aug 2007, 10:24
Favorite version: CS: 1.6
Location: Горна Оряховица

Re: Щурите съседи!

Post by lamer4e7o »

Харесва ми и го гледам, винаги когато съм си вкъщи вечерта докато хапвам. :)
User avatar
SadFace_old
Напушен
Напушен
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2009, 14:27
Skype: На ЛS.. :D
CS Nick: SadFace ;]
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: SadFace_1
Location: Софиq Ciтyy

Re: Щурите съседи!

Post by SadFace_old »

TheOnLy wrote:Много як сериал, гледам го всеки божи ден. :P
User avatar
h3tr1kBG - 320d
i <3 football
i <3 football
Posts: 259
Joined: 20 Jul 2010, 02:52
Skype: h3tr1k.BG

Re: Щурите съседи!

Post by h3tr1kBG - 320d »

Гледам го редовно. Много забавно.
User avatar
EXCLUSIVE
Потребител
Потребител
Posts: 326
Joined: 05 Mar 2010, 15:05

Re: Щурите съседи!

Post by EXCLUSIVE »

Испанска комедия.Хубав е , гледам го редовно. :P
User avatar
pingwin
V.I.P
V.I.P
Posts: 278
Joined: 02 Aug 2007, 18:41

Re: Щурите съседи!

Post by pingwin »

Предполагам е нещо като "Моите мили съседи". От колко часа го дават този сериал, ще взема да изгледам един епизод.
User avatar
warquested
Потребител
Потребител
Posts: 230
Joined: 03 Sep 2009, 14:31

Re: Щурите съседи!

Post by warquested »

От 22:30 до 1 часа мисля. Сериалът наистина е хубав, но сега почти всички герои са с различни прически. Има доста смешни неща на моменти.
User avatar
w0s7y-
PS3 THE BEST
PS3 THE BEST
Posts: 183
Joined: 15 Aug 2008, 14:18
Favorite version: CS: 1.6

Re: Щурите съседи!

Post by w0s7y- »

Гледам го всеки ден.Забавен е.
User avatar
eXtReMe ZoNe
eXtReMe ZoNe
eXtReMe ZoNe
Posts: 250
Joined: 19 Dec 2007, 18:05
CS Nick: eXtReMe ZoNe
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: extremezoneftw

Re: Щурите съседи!

Post by eXtReMe ZoNe »

Гледал съм го няколко пъти и ми харесва.
User avatar
itsakA
Потребител
Потребител
Posts: 185
Joined: 22 Feb 2009, 17:23
Favorite version: CS: 1.6
Location: Ботевград

Re: Щурите съседи!

Post by itsakA »

Не изпускам серия от този филм, много е як (както Моите мили съседи).
User avatar
end4gamers
Потребител
Потребител
Posts: 195
Joined: 02 Oct 2009, 12:19
Skype: lubo.bushnakov
CS Nick: revolenz
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: revolenz
Contact:

Re: Щурите съседи!

Post by end4gamers »

Гледам го редовно, защото винаги ми е интересно и забавно. Страхотен Сериал, просто нямам думи. :)
User avatar
rAzr
Потребител
Потребител
Posts: 105
Joined: 19 Sep 2009, 10:30

Re: Щурите съседи!

Post by rAzr »

Много ми харесва! :P
Post Reply

Return to “Сериали”