Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Място за дискусии върху всичко, свързано с висшето образование.
Post Reply
User avatar
BruceLeeEUNE
Потребител
Потребител
Posts: 139
Joined: 11 Feb 2013, 20:01

Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by BruceLeeEUNE »

Здравейте!
След 2 години завършвам училище, та искам да продължа да уча ,но не мога да реша и не мога да преценя какво точно ме влече за да го уча. Разглеждам различни специалности ,но виждам че повечето искат математика ,а аз с математиката съм скаран :mrgreen: .
Бих искал да попитам също в икономическия университет - Варна - по какво е приемния изпит. Изобщо не се ориентиравам в сайта.
Бих искал последно ако може да ми разясните повечето специалности кои предмети искат и какъв може да станеш след това.

Надявам се не изисквам много и се надявам на сериозни отговори ::inlove:: .

БЛАГОДАРЯ!!
User avatar
georgib1
V.I.P
V.I.P
Posts: 217
Joined: 07 Jul 2015, 11:58
Favorite version: CS: Global Offensive

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by georgib1 »

но виждам че повечето искат математика ,а аз с математиката съм скаран .
- Най-голямата ти грешка.НЯМА КАК ДА НЕ ТИ ВЪРВИ, ти искаш да не ти върви.Вместо да отделиш 1 час за лаптопа, отдели 1 час за решаване на задачи!Ние няма как да ти кажем какво да учиш, трябва да ти идва отвътре!
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by See ya later aligator »

А в какво училище си в момента? Имам в предвид имаш ли някаква специалност и/или интензивно изучаване на дадени предмети. Аз съм завършил със специалност Архитектура, професия Технически ръководител (Строителен техник). Като изключим математиката, която спомена, всичко останало е много интересно. Поне за мен... а прилагането на знанията в работна среда е още по-приятно, спомняйки си как и кога си учил дадено нещо. Ще ти е трудно ако не си минал през професионална гимназия и да се хвърлиш в тези среди, но като цяло строителството е много интересно.
Друга идея, която мога да ти предложа е дърводелството. Имам приятел с баща дърводелец и съм разглеждал какви неща е правил, поръчкови мебели и т.н. Ако имаш въображение и желание... това е много приятна дейснот и си заслужава.
Ако имаш въпроси можеш да се обърнеш към мен и на ЛС. Успех!
User avatar
BruceLeeEUNE
Потребител
Потребител
Posts: 139
Joined: 11 Feb 2013, 20:01

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by BruceLeeEUNE »

Училището ми е СУ без никаква специалност излизам или нещо , напълно нормално училище просто завършвам средно образование.

И не съм ви карал вие да ми кажете какво да уча ,а да ми дадете идеи , която може и да ми хареса както алигатора предложи...
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by See ya later aligator »

В такъв случай би трябвало да имаш изучаване на някакви предмети по-интрнзивно? Някакъв профил? Бил съм в СОУ и имам приятели завършили СОУ, но всеки от тях е с повече часове по Анлийски език и информатика, по История и БЕЛ и т.н. някакви профили, които не дават професия,но могат да ти помогнат в избора ти.
Също така какви предмети ти харесват в училище? В какво си добър? Сппоменал си икономика.. това значи ли, че се справяш с География и икономика? Може би туризъм? Но това върви за ръка с поне един чужд език.
User avatar
BruceLeeEUNE
Потребител
Потребител
Posts: 139
Joined: 11 Feb 2013, 20:01

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by BruceLeeEUNE »

Ами да в моето СУ имаме повече ,зипове които ние си избираме и по-малко редовни часове, в зипа на Английския съм понеже ми се отдава този език и знам правилата ,по-малко думи ,но ги уча бързо като цяло. Другите зипове няма нужда да ги казвам ,няма нужда в тях съм ,защото нямам избор. Спортът ми се отдава също, като цяло съм голям спортист, мога от почти всеки спорт ( най-много баскетбол ) :mrgreen: , но не знам защо ви го казвам това.
User avatar
Shazzrah
Потребител
Потребител
Posts: 254
Joined: 01 Oct 2010, 18:44

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by Shazzrah »

Всички хубави специалности, които искаш да учиш - Икономист, Софтуерен инженер или някакъв друг от технически ВУЗ, иска яко Математика и без нея няма да минеш. С историческите и хуманитарни специалности най-много да запишеш някое Право, Публична администрация и ей такива специалности, за които няма толкова голяма реализация. Да, математиката е трудна, но висшист с хубава специалност никога няма да станеш лесно. Трябва малко и да се потрудиш, ако искаш после да работиш нещо качествено и да си докарваш стабилни доходи. Всичко е въпрос на лична мотивация и това като какъв искаш да работиш в живота. Ние няма как да те насочим. Ти се познаваш себе си и запиши да учиш нещо, което те влече и ще ти е интересно или поне ще е близо до това, което искаш.
User avatar
WaLkZ
Потребител
Потребител
Posts: 98
Joined: 23 Apr 2011, 00:42
Favorite version: CS: 1.6
Location: Варна

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Post by WaLkZ »

Shazzrah wrote:Софтуерен инженер иска яко Математика и без нея няма да минеш.
За математиката в програмирането и дали ни трябва наистина
Post Reply

Return to “ВУЗ”