Шофьорски курсове въпроси и отговори

Дискусии, свързани с МПС.
User avatar
RYDER
V.I.P
V.I.P
Posts: 148
Joined: 18 Sep 2011, 20:36
Skype: hip-hop-bg
CS Nick: RydeR
Favorite version: CS: 1.6
Location: California
Contact:

Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by RYDER »

Здравейте след няколко дни ще започвам курсовете и искам да ви попитам които имате книжки вече де кое ви беше по-трудно - кормуването или листовките?
При мен са листовките там се притеснявам, но съм сигурен че ще ги взема като уча и като решавам листовки се запомнят иначе кормуването не се притеснявам изобщо.. Може би малко при сменянето на скорости, но иначе не. :)
User avatar
shiki.
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 22 Jul 2013, 21:10

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by shiki. »

Еми, аз не съм много запознат, но ще ти кажа това, което знам. Аз тази година изкарах курсовете за 50 кубиков скутер, M категория.

Допълни в темата, на колко си години, каква кола искаш да караш, или пък искаш да караш нещо друго? Миналата година промениха максималната скорост по магистралите в България от 130 на 140 км/ч. Ако те интерисува нещо конкректно, питай, не съм много запознат, но ще се опитам да ти помогна. :)
User avatar
ivanovbg
Потребител
Потребител
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 07:26
CS Nick: Ivanov BG
Favorite version: CS: 1.6
Location: на село

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by ivanovbg »

Здравей.
Какво да ти кажа. Имам книжка от 3 години. Общо взето с курсовите ми беше лесно... И листовките си взех и кормуването от първия път. Според мен трябва да се притесняваш повече за практическия изпит, тъй като там оказва голямо влияние и притеснението, възбудата. Листовките или ще ги научиш или няма, но при кормуването има и външни фактори, които оказват влияние.
Не се притесняваш, ще се справиш и с двете само трябва да положиш малко усилия(за листовките).
User avatar
ReallistCC
Потребител
Потребител
Posts: 616
Joined: 21 Jan 2011, 16:35
Skype: niki_jmakin
CS Nick: BCA # 'Alone (-_0
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: alonepowa
Contact:

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by ReallistCC »

Листовките са по-трудни - лично мнение.
Кормуването, ако имаш добър трейнинг от село например, ще ти бъдат лесни, като разбира се ни най-малко трябва да се притесняваш или да се вълнуваш, щот' ще се заблееш някъде и ще направиш елементарна грешка.
User avatar
MuPowe
Потребител
Потребител
Posts: 244
Joined: 08 May 2010, 16:33
Skype: mitevpet__2
CS Nick: MuPowe
Favorite version: CS: 1.6
Location: Стара Загора
Contact:

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by MuPowe »

Дайте малко информация относно изпита пред ДАИ. За колко време се минава? Какво те карат да правиш?
User avatar
luks0r
Потребител
Потребител
Posts: 166
Joined: 01 Oct 2008, 19:15
Location: Варна

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by luks0r »

Пускат те в града мисля,че беше 25мин. ако има задръстване може да ти го увеличи до 35мин. Нищо трудно не те кара да правиш,паркирване,обратен и т.н. общо взето притеснението е най големия проблем.
User avatar
RYDER
V.I.P
V.I.P
Posts: 148
Joined: 18 Sep 2011, 20:36
Skype: hip-hop-bg
CS Nick: RydeR
Favorite version: CS: 1.6
Location: California
Contact:

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by RYDER »

Ами аз сега декември 3ти ще направя 18 ама нали още може 3 месеца преди навършване да се почнат? Защото аз искам да ги почна сега да може до рождения ден всичко да е готово :)
User avatar
shiki.
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 22 Jul 2013, 21:10

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by shiki. »

Когато навършиш 16 години също можеш да изкараш курсове за лека кола. Погледни следния адрес, който ще ти дам - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=346504
User avatar
turalyon
Потребител
Потребител
Posts: 14
Joined: 30 Aug 2013, 11:08

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by turalyon »

shiki. wrote:Еми, аз не съм много запознат, но ще ти кажа това, което знам. Аз тази година изкарах курсовете за 50 кубиков скутер, M категория.
На колко години си изкара курса за 50 куб. мотор? Малко не е по темата, но..
User avatar
shiki.
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 22 Jul 2013, 21:10

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by shiki. »

На 15 години и 9 месеца като навършиш може да го изкараш, курса ти е точно 1-2 дена. То дори не е курс, лесна работа е.
User avatar
RYDER
V.I.P
V.I.P
Posts: 148
Joined: 18 Sep 2011, 20:36
Skype: hip-hop-bg
CS Nick: RydeR
Favorite version: CS: 1.6
Location: California
Contact:

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by RYDER »

shiki. wrote:Когато навършиш 16 години също можеш да изкараш курсове за лека кола. Погледни следния адрес, който ще ти дам - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=346504
Само на 17 и 9 месеца е възможно да започнеш курсовете виж датата на темата която си дал а и това беше предложено тогава, но не бе прието. :)
User avatar
Sh0k3r
Потребител
Потребител
Posts: 143
Joined: 04 Apr 2009, 13:13
Location: Варна

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by Sh0k3r »

MuPowe wrote:Дайте малко информация относно изпита пред ДАИ. За колко време се минава? Какво те карат да правиш?
Ами при всеки е различно, това е по преценка на изпитващия. Ако се справяш добре не те мъчи много най много 30 минути, но ако те види, че си неуверен и не се справяш много добре те мъчи доста и евентуално чака да направиш по фаталната грешка. Какво те кара да правиш? Ами как какво караш си :D кара да те паркираш един път, като се качиш в колата те пита как се пускат къси, дълги светлини пита за градусите на колата и тем подобни въпроси на които всеки предполагам може да отговори. И това е главно караш по кръстовища, по тесни улички, кара да те направиш поне 1 обратен завой и така. Не знам може при всеки изпитващ да си е различно поне при мен така премина изпита. Листовките са по лесната част за мене, външния изпит тоест кормуването беше по голямото и трудно "изпитание" за мен. Между другото ще имате и вътрешен кормуване но той е лесен, изпитва те човек от самата школа. Това е общо взето:)
User avatar
ivanovbg
Потребител
Потребител
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 07:26
CS Nick: Ivanov BG
Favorite version: CS: 1.6
Location: на село

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by ivanovbg »

Изпитът пред ДАИ при мен не беше нищо особено, но по мое време нямаше камери. Карах сравнително малко — 10-15 минути, по големи улици и сравнително лесен маршрут — без леви завои, без обратни завои, без паркиране.
Иначе, сега е малко по-сложно — задължително има ляв завой и паркиране. Кара се 25 минути или повече.
Все пак не е нещо невъзможно или кой знае колко трудно. Просто ще се опиташ да не се притесниш много, ще наблюдаваш трафика и обстановката внимателно и ще го вземеш.
Някой по-горе каза, че по-лесно се взима ако си карал на село. Вярно, тʼва е в + само и единствено за единия шибан съединител... Да можеш да тръгваш като хората. Аз съм на мнение, че всеки ще се научи да тръгва и спира, но не всеки ще стане шофьор. Да караш кола не е само да тръгнеш и спреш — трябва да наблюдаваш случващото се около теб, да се опитваш да предвиждаш или поне да се опитваш, какво може да стане.
Моята инструкторка винаги ми казваше „За мен ще станеш шофьор, когато минеш поне 50 000 километра.“. И все пак — още не съм шофьор, минал съм само 10 000km. :mrgreen:.
User avatar
SWAT
SWAT
SWAT
Posts: 83
Joined: 28 Dec 2009, 22:52
CS Nick: S.W.A.T
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: swat_365
Location: България

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by SWAT »

И аз преди около месец изкарах книжка за M категория. В началото може да ти омръзне от толкова много листовки, но така или иначе се научават. Въпросите не са кой знае какви, а е въпрос до мерак. Ако искаш да изкараш теоретичния - учиш. И един съвет от мен, ако листовките ще ги правиш на таблет, използвай сайта avtoizpit.com за решаване, това е сайта на ДАИ, от там дават задачите на таблета. Даже имаше една, която преписваше в изпита пред ДАИ и така и така не успя да вземе, затова най-добре да се научат листовките за да нямаш ядове после и да даваш излишни пари за нов изпит. :)
User avatar
MuPowe
Потребител
Потребител
Posts: 244
Joined: 08 May 2010, 16:33
Skype: mitevpet__2
CS Nick: MuPowe
Favorite version: CS: 1.6
Location: Стара Загора
Contact:

Re: Шофьорски курсове въпроси и отговори

Post by MuPowe »

ivanovbg wrote:Изпитът пред ДАИ при мен не беше нищо особено, но по мое време нямаше камери. Карах сравнително малко — 10-15 минути, по големи улици и сравнително лесен маршрут — без леви завои, без обратни завои, без паркиране.
Иначе, сега е малко по-сложно — задължително има ляв завой и паркиране. Кара се 25 минути или повече.
Все пак не е нещо невъзможно или кой знае колко трудно. Просто ще се опиташ да не се притесниш много, ще наблюдаваш трафика и обстановката внимателно и ще го вземеш.
Някой по-горе каза, че по-лесно се взима ако си карал на село. Вярно, тʼва е в + само и единствено за единия шибан съединител... Да можеш да тръгваш като хората. Аз съм на мнение, че всеки ще се научи да тръгва и спира, но не всеки ще стане шофьор. Да караш кола не е само да тръгнеш и спреш — трябва да наблюдаваш случващото се около теб, да се опитваш да предвиждаш или поне да се опитваш, какво може да стане.
Моята инструкторка винаги ми казваше „За мен ще станеш шофьор, когато минеш поне 50 000 километра.“. И все пак — още не съм шофьор, минал съм само 10 000km. :mrgreen:.
С кормуването нямам проблеми, имам 5-6 години стаж, просто исках да знам какво представлява този изпит. :D
Post Reply

Return to “Авто-мото”