Вдигане на FPS (99.9-100)

В този раздел ще намерите много полезни теми, свързани с CS 1.6

В темите можете да пишете единствено ако имате въпрос, свързан с конкретния урок!
Post Reply
User avatar
ursawarr10r
Потребител
Потребител
Posts: 10
Joined: 13 Sep 2011, 15:47

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by ursawarr10r »

Style доста добра тема, но имам един проблем с цс-а ако може остави скайпа.. проблема е при резолюцията ето ти и темата ми - http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=23&t=80359
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by Vanhai »

my_style wrote:1во. - Настройване на опциите на самата ви видео карта.

Картите биват много и различни, марки модели и тем подобни, но като възможности на настройките се свеждат до няколко общи.

Anistropic filtering - максималните възможни
Conformant texture clamp - OpenGL
CPU acceleration - Single display performance
Texture filtering Quality - High Performance
Vertical Sync - Off

това са базовите настройки които ви трябват за да постигнете почти оптималното във игра.
за останалите, зависи от марката и модела накартата и ви трябва да знаете точно какво искате да се получи за да настройвате.

2ро. - Подкарване на играта направо през .DLL-то на самата видео карта за подобряване на производителността.

Отивате в C:\Windows\System32\
И търсите един файл, който е с различно име при различните видео карти.
Ако сте с nVidia видео карта търсете файла
nvoglnt.dll
Ако сте с ATI видео карта търсете
atioglxx.dll
за всички други видео карти търсете
opengl32.dll .
Така след като сте намерели специфичния за вашата карта файл го копирате в папката gldrv
която се намира в папката в която сте инсталирали самата игра

Във същата папка има един текстов файл с име drvmap.txt, кликнете properties върху него и махнете отметката на "Read Only", след това го отваряте го и го правите да изглежда така:

за nVidia видео карти:

Default Default
gldrv/nvoglnt.dll

за ATI видео карти:

Default Default
gldrv/atioglxx.dll

за всички останали марки:

Default Default
gldrv/opengl32.dll

Давате Save, затваряте го и връщате отметката "Read Only" от Properties прозореца.

3то. - Configuration File или известен повече като "cfg"
всяка уважаваща себеси "звезда" се прави на митко китката, че едва ли не е богопомазана и раздухва навсякаде че не играе и не ползва пдобен фаил като cfg-настройки.
но ще ви кажа една тайна :) - ВСИЧКИ ПОЛЗВАТ :) и се правят на ударени :)
та да карам по темата...

всяко цфг трябва да е настроено по самия сървър, защото стойностите зададени в командитек оито то садържа са строго относителни към настройките на самия сървър.
всяко настройване което превишава тези стойности оказва лошо влияние връзката ви към сървъра и на вашата игра в сървъра, като ви причинява дупки по трасето, загуби на пакети и други...
за да избегнете този пробмел можете да видите конфиругацията и настройките на всеки един сървър с програмата HLSW с която като добавите в полето за адрес IP-то на сървъра от който се интересувате в по-долен прозорец ви показва неговите настройки с помоща на които можете да си настроите вашето ЦФГ на максималното което позволява сървъра в който играете.
най-важните настройки които трябва да гледате са рейтовете на които е настроен сървъра.

които са:

cl_cmdbackup "2"
cl_cmdrate "101"
cl_rate "10000"
cl_updaterate "101"
rate "25000"
sv_lan_rate "20000"
sv_maxrate "20000"
sv_maxupdaterate "101"
sv_minupdaterate "101"
sv_minrate "2500"
sys_ticrate "1000"

добавила съм тези стойности защото са относително най-често срещаните стойности из Българските сървъри.
но за оптимална настройка проверявайте с HLSW и променяйте на максимума.

4то. - целта на точка №1 е за да увеличат кадрите в секунда които ползвате за да можете да оцелвате box-а на играча възможно най-реално и точно
но за тази цел имате нужда да добавите още няколко командички в вашето цфг, а те са:

fps_max "101"
fps_modem "101"
gl_cull "1"
gl_keeptjunctions "0"
gl_max_size "128"
gl_clear "0"
r_mirroralpha "0"
cl_weather "0"
gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST"
gl_picmip "1"

доста хора ще ви препоръчат командата "developer" със стойност "1" според която щяло да ви овеличи кадрите в секунда.
верно е, ще ви ги овеличи но само на статуса, но е реално, с тази команда играча ви става по-тромав, движи се по-бавно и самите кадри в секунда които ще ви се изписват като вероятни 100 няма да бъдат реални, но това си е въпрос на избор.
лично моя избор е - developer "0"


За да следите моментните кадри в секунда (fps) си добавете и следните 3 команди за най-точна прогноза на моментната ви игра не само като кадри в секунда, а като загуби на пакети, дупки по трасето и лаг в мили секунди.

net_graph "3"
net_graphpos "3"
net_scale "5"

добавям им тези стойности защото са расположени най-благоприятно на екрана с чиято си позиция не ви пречат да виждате нищо което е необходимо.
разбира се с подходящата промяна на стойностите можете да си го настроете и преместите кадето ви е удобно и харесва.

Командите които спомагат за изчистването на кадъра на box-а на играча и за по прецизна стрелба

gl_d3dflip "1"
gl_dither "0"
gl_polyoffset "0.1"
ex_extrapmax "1.0"
ex_interp "0.1"

Единствените команди които ще имат някакво осезаемо влияние на чувствителността на звука в игра при положение че ползвате слушалки са тези команти с точно тези им настройки:

s_a3d "0"
s_bloat "2.0"
s_eax "0.0"
s_max_distance "1000"
s_polykeep "1000000000"
s_polysize "10000000"
s_refdelay "4"
s_refgain "0.4"

Общо взето това са командите които биха осезаемо променили в положителна насока ползването на вашата игра. Всички други команди са по преценка и харесване на самия играч, те са настройки които всеки един индивидуално трябва да прецени кои са му най-удобни и му прилягат за играта.

5то. Херците.

като всяка игра и тази върви най-гладко и добре когато монитора се опреснява на възможно най-много херци.
ако играете с CRT монитор най-добрите възможни опции за настройка са да си направите монитора при 800x600 разделителна способност да работи на 100hz или при 640x480 да работи на 120hz.

за масово разпространените LCD монитори най добрата настройка е 1024x768 на 75hz при покупката на такива монитори се старайте времето за реакция да е 2ms (2 мили секунди) макар че някои казват че човешкото око под 8ms не ги различавало, кажете му каде може да ходи и си купете свестен монитор.
OMG, Направих само това и fps-то ми се вдигна на 99, а пък CS-а ми въобще не се бъгна или пре****... Благодаря за този ЗЛАТЕН УРОК!!!

ЕДИТ: Какво е "шорткът", ако може някой да ми обясни?!
User avatar
toggl3
Потребител
Потребител
Posts: 47
Joined: 25 Sep 2009, 20:59
Skype: toggl3bg
CS Nick: Toggle
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: toggl3bg
Location: София

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by toggl3 »

Не намирам nvgolnt.dll. С Уиндоус 7 съм.
User avatar
VisuableBlast
Потребител
Потребител
Posts: 407
Joined: 08 Apr 2011, 20:03
CS Nick: -Justify-
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: TheOwneROfShaRingaN
Contact:

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by VisuableBlast »

Пробвал съм урока на старото си ПЦ, работи.
Само да попитам трябва ли да се следват задължително стъпките след първа(базовите настройки на видео картата), за да имаш 100 фпс?
User avatar
duNhhiL
Потребител
Потребител
Posts: 106
Joined: 08 Nov 2011, 15:26
Favorite version: CS: 1.6
Location: София

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by duNhhiL »

Мерси само за последното незнаех
Last edited by lamer4e7o on 30 Nov 2011, 18:56, edited 1 time in total.
Reason: Нарушил си правилото на раздел Уроци. Прочети го!
User avatar
vladi2610
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 27 Jul 2008, 12:18

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by vladi2610 »

Аз всичко направих и накарая тотално се "оаках".. Ся като си цъкна шорткъта и ми се включва half-life ?А по-лошото е че не си намира exe-to на истинския цс, че да си извадя нов шорткът.. Някой може ли да помогне?

ЕДИТ:
Горния ми въпрос остава, но сега имам друг - през халф лайф минавам на цс, ама като ръгна да зареждам някой сървър и цялата игра се изключва сама...
User avatar
PinKo_90
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 25 Dec 2011, 23:41

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by PinKo_90 »

Здравйте колеги 1во Честита Коледа на всички ! Да сме живи и здрави !!! :cheers: Та имам следният проблем. Аз чета постовете още на 1ва страница , значи още като влизам в Control Panel в nVidia и не мога да променя Vertycal Syns към Off ето тука
Problem.jpg
Можете ли да ми кажете какъв е проблема ? :coffee1:
User avatar
pesho
Потребител
Потребител
Posts: 2
Joined: 08 Dec 2009, 19:17

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by pesho »

Супер е урока. При мен всичко е ОК!
Last edited by lamer4e7o on 26 Dec 2011, 14:43, edited 1 time in total.
Reason: Изтрих един подобен твой пост, който беше изписал в същия раздел, но този няма да го изтрия. Получаваш предупреждение! Прочети правилника на раздела.
User avatar
evasionz
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 22 Feb 2012, 19:45

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by evasionz »

Хора аз съм с ATI Radeon 9550 / X1050 Series направих всичко четях много теми ама пак не става фпс 100 .. все 20-30 като влезна в играта 80-90 като влезна в някакъв сървър 10-20 защо така .. ? Благодаря Ви предварително. :S
User avatar
vilivili
Потребител
Потребител
Posts: 7
Joined: 02 Jan 2012, 17:01

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by vilivili »

Как да настроим видео картата,ако може на скайп : vili_berk_96
User avatar
Hayabusa
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 01 Jan 2012, 12:29
CS Nick: D-Formation
Favorite version: CS: 1.6

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by Hayabusa »

добре е хора на мен не ми се отваря това config.cfg нале ми трябва то за да го настроя
User avatar
Mal4ugana
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 11 May 2012, 18:55

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by Mal4ugana »

Default Default
gldrv/opengl32.dll

Давате Save, затваряте го и връщате отметката "Read Only" от Properties прозореца.

Само да те попитам как да го запаметя защото на мен не ми позволява да го запаметя този файл.. ;х
User avatar
Hayabusa
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 01 Jan 2012, 12:29
CS Nick: D-Formation
Favorite version: CS: 1.6

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by Hayabusa »

супер жестокоо :D как да разбера куж ми е мунитора lcd или crt
Last edited by diffER on 12 Jun 2012, 20:50, edited 1 time in total.
Reason: LCD е плосък, CRT е издут, кинескоп. Другия път гледай къде пишеш.
User avatar
slake
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 18 Jun 2009, 14:55
Skype: slake__
CS Nick: G.Ivanov < sLake >
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: tigivd92
Location: София

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by slake »

Добре де тея настроики на ли са сървърни защо трябва да ги пишем ???

sv_lan_rate "20000"
sv_maxrate "20000"
sv_maxupdaterate "101"
sv_minupdaterate "101"
sv_minrate "2500"
sys_ticrate "1000"
User avatar
Misuri
Misuri
Misuri
Posts: 140
Joined: 07 Sep 2010, 23:55
CS Nick: Morpheus.
Favorite version: CS: 1.6

Re: Вдигане на FPS (99.9-100)

Post by Misuri »

FPS-то ми се вдига само до 75, а направих всичко от темата.. има ли как да го увелича още?
Post Reply

Return to “Уроци”