Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

В този раздел ще намерите много полезни теми, свързани с CS Source
User avatar
KoKoOo
Потребител
Потребител
Posts: 117
Joined: 13 Feb 2010, 15:42
CS Nick: HFKoKoOo
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: HFKoKoOo
Location: Гърция Остров Крит Ретимно
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by KoKoOo »

като се свържеш със server какво ти изписва ?
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

Der Topic e updated:
YouTube видео


За другите два да ми пише някой, който може да ги convert-не и да разцепи единият урок на 2.
User avatar
severnaDze_
Потребител
Потребител
Posts: 15
Joined: 04 May 2010, 19:25
Skype: severnadze_91
CS Nick: ParLamenT
Favorite version: CS: 1.6
Location: Кюстендил
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by severnaDze_ »

Урока е страхотен но искам да попитам,за да ми излиза в интернет сървърът какво трябва да направя,че несъм много запознат с Source :X
User avatar
n1te
h,y,
h,y,
Posts: 55
Joined: 16 Aug 2010, 22:54
CS Nick: n1te
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: hateyaa
Location: Бургас

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by n1te »

добавяш си сървъра тук http://css.setti.info/ [най доло кадето пише Submit server]
User avatar
Marvin
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 18 Apr 2010, 23:34
CS Nick: anthraX
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: martiron

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Marvin »

Eто го и моя проблем:
Image
Поисках помощ от Mu6o но не знам какво стана и той изчезна. Някой може ли да ми помогне?
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

Дава ти грешка, защото програмата не разпознава „разстояние“ както и кирилица.
Направи папка, която да е на латиница и отново пробвай.
User avatar
vase7yy
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 12 Nov 2010, 20:55

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by vase7yy »

Като се опита някой да ми влезне в сървъра му изписва steam validation rejected. Това значи че не е кракнат, нали така ? Но къде трябва да сложа двата файла които са в steam validaion rejected fix.

EDIT: Имам напредък вече ми излиза това Host_Error: Unexepected authentication protocol 195532419! :mrgreen: Помощ, ако някой може да ми помогне.
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

pepkata99 wrote:искам да направя сервар за cs-source видях темата ти ,но ако може да ми дадеш скайпа си за да ми обяснеш по подробно моля. :o
Скоро ще си тегля въжето…
100 човека ме питат едни и същи простотии… питайте конкретен въпрос в темата.
User avatar
pepkata99
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 28 Dec 2010, 16:15
Skype: pepkata99
CS Nick: S.W.A.T.| HeAd HuNTEr
Favorite version: CS: Source

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by pepkata99 »

на мен ми показва вав cmd ми изписва C: Windows\system32> и немога да продалжа и неми дава да го истрия



Сега ми изписва Warning и д.р но кото цакна да видя какво пише файла из4езва.
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

pepkata99 wrote:на мен ми показва вав cmd ми изписва C: Windows\system32> и немога да продалжа и неми дава да го истрия



Сега ми изписва Warning и д.р но кото цакна да видя какво пише файла из4езва.
Направи снимка.
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

pepkata99 wrote:Сега от n1te този торент ми помогна но като замо4вам да пиша за mp_frendlyfire ми изсписва че само Админ може да променя такива неща. Какво трябва да направя.
Какво използваш SM или ES?
User avatar
zspL
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 10 Dec 2008, 15:06
Skype: inf4oz
CS Nick: Pano a.k.a zspL
Steam Community ID: zspL

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by zspL »

Писах на mu6o лично съобщение с 2 въпроса
1вият му намерих отговора.
2рият пиша и тук ,защото човека може да си има работа и да не може да ми отговори ,затова някой друг компетентен да ми даде информация.
Как мога да си направя сървъра да е non steam с version 34 ? Спешно се нуждая от отговор.
Благодаря ви!
User avatar
Forcing To Die ...
Потребител
Потребител
Posts: 11
Joined: 27 Nov 2010, 13:12

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Forcing To Die ... »

zspL, това ще ти свърши работа!
n1te wrote:Ок ! ;п Ето как става - Сваляте този торент.

http://www.kickasstorrents.com/counter- ... 48201.html
Тва е клиент на играта, също така и платформа за сървър на старата версия! Инсталацията е проста, сървъра е кракнат, модове няма! Инсталирате го и се едно сте прескочили стъпката с hldsupdatetool :]

След инсталацията продължавате с това:
M.Georgiev - Mu6o wrote:
Модването на сървъра!
  • server.cfg:
    Така започваме с нещо просто, което всеки почти може да направи, но все пак ще разясня за какво става въпрос :).
    Ето от тук може да направите server.cfg, който после да поставите в /cstrike/cfg.
    Коя команда за какво е?!:
    • "The name of the server. example: Bobs Counter-Strike Server" - Името на сървърът ви!
    • rcon_password - Това е rcon паролата, с която може да управлавате съвъра си с много програми + ако нямате SM или някой друг admin plugin.
    • sv_password - ако искате сървърът ви да има парола и да не може всеки да влиза, посочете нещо различно от празно поле :).
    • Rcon Advanced - тези неща, дори и аз не знам какви са, ако някой иска може да ни светне :bigsmile:
    • mp_friendlyfire - това е за да се пуцате със съотборниците, ако ви подразнят.
    • mp_footsteps - да се чувате докато вървите(бягате)
    • mp_autoteambalance - дали да се разпределят по-равно :). Обикновенно бих ви препоръчал някой Plugin на Sourcemod!
    • mp_autokick - дали да се гонят хората, дето само седят напразно в сървъра без да пуцат.
    • mp_flashlight - ще светите ли през нощта? Това е за фенера дали да е включен или не.
    • mp_tkpunish - съотборник ви е убил, еми да се накаже или не?
    • mp_forcecamera - Да гледат свободно всички играчи или само съотборниците им?
    • sv_alltalk - играчите да чуват всички, включително и противниците, обикновенно, ако ви е мощна машината и е DM сървъра става :).
    • sv_pausable - Да се слага ли пауза на сървъра?
    • sv_cheats - май всички знаем какво е това? FTW! За тези, които не знаят, това е за чийтове(команди обикновенно) дали да са включени или не
    • sv_allowupload - позволен ли е ъплода?
    • sv_allowdownload - да не забравяме download-а!
    • sv_maxspeed - максималната скорост, с която може да се придвижда човека(оставете го така, освен ако не ви е surf мода!)
    • mp_limitteams - след колко човека да ви прехвърля хората? Ако не ви е включен mp_autoteambalance няма смисъл това!
    • mp_hostagepenalty - след колко убити заложници да изключва играчите от сървъра? (0,за да не ги изхръля)
    • sv_voiceenable - да си говорят ли хората помежду си?
    • mp_allowspectators - може ли да има spec в сървъра?
    • mp_timelimit - по колко време на карта(в минути)?
    • mp_chattimе - след колко време да превключи на друга карта, след като ви е показано score tab-a(в секунди)?
    • sv_timeout - след колко време да изхвърли човек, ако той не праща пакети(не отговаря)?(в секунди)
    • mp_freezetime - след колко секунди може играч да тръгни в началото на рунда?
    • mp_roundtime - времето на рунд?
    • mp_startmoney - с колко пари да тръгват играчите?
    • mp_c4timer - времето за избухване на бомбата?
    • mp_fraglimit - след колко фрага постигнати от играч, да се сменя картата?(0, за да не се отчита)
    • mp_maxrounds - всички рундове, които да се играят (0, за да не се смени картата и да не отчита)
    • mp_winlimit - максимално рундове на отбор, за да спечели играта(0, за да не се смени картата и да не отчита)
    • mp_playerid - Номера на играча, обикновенно са #123, #3, след като напишете status, можете да ги видите
    • mp_spawnprotectiontime - времето(в секунди), за което ако убиете съотборник ще ви изхвърли от играта
    • Bandwidth Rates - оставете следващите 5 комадни така!
    • log - това е за лог файловете, препоръчвам ви да е включен винаги!
    • sv_logbans - логовете за бановете
    • sv_logecho - какво са си писали играчите - лог
    • sv_logfile - лог файл за информацията на съврърите и прочие.
    • sv_log_onefile - дали да е логът в един файл, ЖЕСТОКО, ама ЖЕСТОКО не ви го препоръчвам това да е в един файл, повярвайте ми, за два дни може да е 20 MB най-малко тоя файл, така че по-добре да не е един файл!
    • Bots - това вече са лични предпочитания.. вече там си ги разучавайте, ето ви и командите за ботовете http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=109&t=36141
    • sv_lan - дали съвръра да е само в LAN мрежата ви или той да може да бъде достъпен световно
    • sv_region - Откъде сте?
    • sv_contact - жестоко ви препоръчвам да напишете някакъв email за контакти, така като може да възникне проблем или просто някой иска да ви помогне с развитието на съврърите, а вие не сте там :).
  • SourceMod и MetaMod!
    Това е доста деликатна тема, така като някои го мразят и предпочитат ES(EventScript). Все пак аз за тоя урок съм предпочел SM, а за ES може да обясня някой друг път като се занимавам отново с него, въпреки че там се пишет по-бързо plugin-ите и прочие, но SM е доста по-стабилен и не може да се хакне за разлика от ES. Някои май не внимават в час, алоу виж какво пиша :D.
    • Инсталирането на SM и MM:
      Сега преди всичко се уверяваме, че нямаме addon папка в cstrike, защото това означава, че просто трябва да update-нем SM или да махнем ES, ако са ви важни нещата просто преименувайте на "1addons" :).
      Така започваме с тегленето му проверяваме тук за последна версия, но може и да го намерите в сайта на cs-bg.info. След като го изтеглите го разархивирате в /cstrike/ и ако ви пита дали да заместите cfg папката го направете.
      Преминаваме към втората част, а именно инсталирането на MetaMod, последната версия може да изтеглите от тук. Пак същите стъпки, разархивирате, замествате.
      Сега следва най-важната част - да го накараме да работи!
      Има два начина да го направите. Първия е да си направите vdf файл от тук и да го сложите в addons папката или по-лесният начин е да отворите gameinfo.txt файла, който се намира в cstrike папката и да напишете следният ред:

      Code: Select all

      GameBin				|gameinfo_path|addons/metamod/bin
      И задължително трябва да го сложите преди "}" от тези редове:

      Code: Select all

      SearchPaths
      {
      	Game				|gameinfo_path|. 
      	Game				cstrike
      	Game				hl2
      }
      Все пак лично аз ви препоръчвам да го направите с metamod.vdf. При мен лично сега под седмица, нещо не искаше да тръгне с gameinfo.txt :x.
    • Слагане на plugin-и.
      Това е много лесна част и не изисква толкова компетенстно, все пак някои са доста по-интересни от другите и изискват допълнително внимание..
      Тук може да откриете всички plugin-и зa CS:S, също така внимавайте, защото има plugin-и, които не фигирурат в неговата категория, но все пак стават и за него!
  • SourceBan
    Това може да е отделен plugin, но той заслужава да е инсталиран в сървъра ви и така като отделя повече време и аз мисля, да му отделя малко в тази тема! Ето, че и той не фигурираше в категорията на CS:S :)
    Първото, което трябва да знаете е че трябва да имате сайт с mysql задължително и поддръжка на php. Второто, което трябва да знаете е че има две директории в rar файла, единият за съвръра, другият за сайта.
    Инсталация в сайта:
    • Всичко от папката /web_upload отива на сайта ви :).
    • CHMOD сложете на следните files/folders на 766:
      /config.php
      /demos
      /images/games
      /images/maps
      /includes/querycache
      /themes_c
    • Отидете на http://yourdomain.com/your_sourcebans/install и следвайте инструкциите!
      Забележка: Трябва първо да направите БД(база данни)
    • Според зависи достъпа, може да ви помоли да сложите даден текст в config.php. Най-важното е да го слушате к'во ви говори, че ще fail-нете с import-a на банове :).
    • Преди да започнете инсталацията, трябва да добавите нещата в /addons/sourcemod/configs/databases.txt(в папката на сървъра) иначе по-късно няма да може да се свърже с тях.
    • След като приключите с инсталация изтрийте /install от сайта си. Вече сте готови с Sbans и може да банвате хакери и да добавяте админи от там!
По лесно е от колкото да се занимавате с hldsupdatetool ;д нали ? :mrgreen:
User avatar
debianserv.info
Потребител
Потребител
Posts: 12
Joined: 18 Sep 2010, 13:31

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by debianserv.info »

Как се добавят нови плугини ? Каде се слага .sp и къде .smx файловете ? И после къде се пише .smx ? :D
User avatar
Mu6o
V.I.P
V.I.P
Posts: 686
Joined: 26 Apr 2009, 16:33
Skype: mihail_ag
CS Nick: Mu6o
Favorite version: CS: Source
Steam Community ID: Mu6o
Location: Русе
Contact:

Re: Как се прави CS:S сървър под Windows[ПОДРОБНО ОБЯСНЕНО]

Post by Mu6o »

WKILL wrote:Как се добавят нови плугини ? Каде се слага .sp и къде .smx файловете ? И после къде се пише .smx ? :D
Къде си тръгнал да си правиш сървър, като не знаеш къде… Почваш четеш, разглеждаш папките на SourceMod, четеш пак документацията и тогава инсталираш каквото и да било!
Post Reply

Return to “Уроци”