Преведи от Английски на Български...

Тук ще си помагаме за всичко, свързано с училището - есета по определени теми и др.
Locked
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Преведи от Английски на Български...

Post by Vanhai »

Здравейте, ще може ли някой да ми преведе този текст, ама да не е с програма, някой сайт или нещо друго, което не превежда по смисъл!



When I wake up I don't get up immediately. I turn on the television and watch the children's programmes and old movies until about half-past ten. Then I get up, go downstairs and switch on the telly. For lunch, I have biscuits and a glass of milk, and I watch the news. In the afternoon, I often watch another old film - they're showing some good ones at the moment. In the evenings, I often watch soap operas or sport and the news again. I like the main news at six o'clock. At nine thirty, if there is a good play on BBC 2 , I switch over and watch it . Then at night I wach more films and I usually sitch off the telly at about two o'clock. I never watch the TV all night.

I watch TV for sixteen or seventeen hours a day. I also do some exercise every day. I take Tina, the dog, for a walk every afternoon. I don't go farof course. I walk to the wall outside my house. I always take my portable telly and I sit on the wall while the dog walks round in a circle.

Of course, I couldn't live this lifestyle without a good wife. She's not here now because she's working, but she always makes my meals.We haven't got much money, you know, but we're happy. Sit down, watch the telly - you've got the world at your feet. And in your hand. Great!



Ако, може до 22:00 (10 часа) да ми го преведете, че ми трябв за утре!!! :cry:
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Когато се събуждах , не станах веднага.Включих телевизора и гледах детска програма и стари филми , докато не стана 10:30 (не съм много сигурен).Тогава станах,слязох долу и включих telly ( сигурно е телевизор).За обяд , ядох бисквити и чаша мляко и гледах новините.Следобед често гледах друг стар филм, те пускат най-добрите в момента.Вечерта често гледах сапунки или спорт и новините пак.Харесвах новините в 6.В 9:30 ако пускат нещо добро по BBC 2,го гледам.През нощта гледах още филми и обикновено изключвах телевизора в 2 часа. Никога не гледах телевизия цяла нощ.Гледах телевизия по 16-17 часа на ден (лол). Също правих упражнения всеки ден.Вземах Тина,кучето , за разходка по обяд.Не отивах далеч от курса. Вървях до стената от външната страна на къщата ми.Винаги вземах преносимият телевизор и сядах на стената , докато кучето вървеше в кръг.Разбира се , не можеше да се живее така без добра съпруга.Тя не бе тук , защото работеше , но винаги ми готвеше.Нямаме много пари , но бяхме щастливи.Седни долу , гледай телевизия - имаш света в краката си.И в ръцете си.Чудесно!

Не съм го превеждал с програми или други подобни!

Edit на времената :bigsmile:
Last edited by -lol- on 11 Oct 2011, 14:26, edited 1 time in total.
User avatar
Gooner
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 03 Dec 2008, 16:48
Skype: art1ler1st
Location: Варна

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Gooner »

Никъде нямаш минало време, приятелю. Също така е '' Разбира се, не отивам на далеч''... За какъв курс пишеш идея си нямам...Много буквално си го превеждал и звучи някaк 'ръбато''... По-важното е, че си показал желание да помогнеш.
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Ех , тези минали времена :mrgreen: Малко не разбрах какво беше това - farof :bigsmile: ,но се сетих , че е далече от курса.Курс не става въпрос за учение , а за нещо като път,траектория . Оправих го :) Звучи ръбато защото гледах глаголите да не звучат по-друг начин :)
User avatar
Gooner
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 03 Dec 2008, 16:48
Skype: art1ler1st
Location: Варна

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Gooner »

Пич, какво си оправил? Сегашно време е... 'Когато се събудя, не ставам веднага''
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Чети пак :mrgreen:
Когато се събуждах , не станах веднага.Включих телевизора и гледах детска програма и стари филми , докато не стана 10:30 (не съм много сигурен).Тогава станах,слязох долу и включих telly ( сигурно е телевизор).За обяд , ядох бисквити и чаша мляко и гледах новините.Следобед често гледах друг стар филм, те пускат най-добрите в момента.Вечерта често гледах сапунки или спорт и новините пак.Харесвах новините в 6.В 9:30 ако пускат нещо добро по BBC 2,го гледам.През нощта гледах още филми и обикновено изключвах телевизора в 2 часа. Никога не гледах телевизия цяла нощ.Гледах телевизия по 16-17 часа на ден (лол). Също правих упражнения всеки ден.Вземах Тина,кучето , за разходка по обяд.Не отивах далеч от курса. Вървях до стената от външната страна на къщата ми.Винаги вземах преносимият телевизор и сядах на стената , докато кучето вървеше в кръг.Разбира се , не можеше да се живее така без добра съпруга.Тя не бе тук , защото работеше , но винаги ми готвеше.Нямаме много пари , но бяхме щастливи.Седни долу , гледай телевизия - имаш света в краката си.И в ръцете си.Чудесно!
User avatar
Gooner
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 03 Dec 2008, 16:48
Skype: art1ler1st
Location: Варна

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Gooner »

E?
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Промених го от сегашно на минало време :)
User avatar
Gooner
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 03 Dec 2008, 16:48
Skype: art1ler1st
Location: Варна

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Gooner »

Абе човек текста е в сегашно време :mrgreen:
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Май няма да стане :bigsmile: Ако можеш го оправи.Нещо не разбрах какво му е :bigsmile:
До модераторите:само не ми слагайте предупреждения заради натрупалият се спам.Мисля да ставам изряден потребител :mrgreen:До vanhai: докато го четеш кашляй , за да не се разбира времето :bigsmile:
User avatar
Gooner
Потребител
Потребител
Posts: 197
Joined: 03 Dec 2008, 16:48
Skype: art1ler1st
Location: Варна

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Gooner »

Когато се събудя, не ставам веднага.Включвам телевизора и гледам детски предавания или някои стар филм до към 10-30. След това ставам, слизам доло и пускам телевизора. За обяд ям бисквити и чаша мляко и гледам новините. Често гледам друг стар филм - на последък пускат много хубави такива. Вечерта често гледам сапунки или спорт и новините отново. Харесват ми централните новини в 6. Вечерта гледам още филми. Обикновено изключвам телевизора към 2. Никога не гледам телевизия цяла вечер. Гледам телевизия по 16-17 часа на дем. Също така всеки ден правя упражнения и изкарвам кучето ми, Тина на разходка.Естествено не се отдалечавам много. Винаги взимам джобният ми телевизор с мен. Подпирам се на стената, докато то обикаля на около.
Естествено нямаше да мога да живея така, ако нямах добра съпруга. Сега не е тук, понеже е на работа, но винаги ми готви.Нямаме много пари, но важното е че сме много щастливи. Гледайки телевизия - светът е в краката ти и в ръката ти.Чудесно!

Или нещо подобно...
:mrgreen:
На абв кирилизатор съм, така че е нормално да има грешки в думите
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by -lol- »

Текста без грешки:
Когато се събудя, не ставам веднага.Включвам телевизора и гледам детски предавания или някой стар филм до към 10-30. След това ставам, слизам долу и пускам телевизора. За обяд ям бисквити и чаша мляко и гледам новините. Често гледам друг стар филм - на последък пускат много хубави такива. Вечерта често гледам сапунки или спорт и новините отново. Харесват ми централните новини в 6. Вечерта гледам още филми. Обикновено изключвам телевизора към 2. Никога не гледам телевизия цяла вечер. Гледам телевизия по 16-17 часа на ден. Също така всеки ден правя упражнения и изкарвам кучето ми, Тина на разходка.Естествено не се отдалечавам много. Винаги взимам джобният ми телевизор с мен. Подпирам се на стената, докато то обикаля наоколо.
Естествено нямаше да мога да живея така, ако нямах добра съпруга. Сега не е тук, понеже е на работа, но винаги ми готви.Нямаме много пари, но важното е че сме много щастливи. Гледайки телевизия - светът е в краката ти и в ръката ти.Чудесно!

Нямаше много грешки , но все пак :mrgreen:
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Преведи от Английски на Български...

Post by Vanhai »

Може да локвате, т'ва ми трябваше за днеска сутринта... Закъсняхте много, помогнаха ми от друг ЦС форум! :P
Locked

Return to “Училище”