Какво е Steam?

Всякакви теми, свързани с платформата Steam.
Post Reply
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: Какво е Steam?

Post by Xen »

dark_knife wrote:Ама вие купувате ли Steam ?
Всички знаят, че Steam е безплатна платформа за игри. Що за въпрос?

Image
User avatar
bilimeyeNN
Потребител
Потребител
Posts: 13
Joined: 04 Aug 2012, 20:08

Re: Какво е Steam?

Post by bilimeyeNN »

WildBeast wrote:За първото — огромна измама, не се хващай!
За второто — закупуваш веднъж за акаунта си - играеш вечно без допълнителни такси, ако играта не ги изисква и ако не играеш с хакове проблеми надали ще имаш.
Относно хаковете, нека да ви кажа, че последния ъпдейт на Counter-Strike (ако става въпрос за нея) е правен преди години. Ако си изтеглиш някой нов хак без никакъв проблем ще минеш тънко, за това ми е противна вече тая игра.
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: Какво е Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

Не е нужен нито да е „нов“, нито нищо. Още от 2002-3г. си ги има, имало ги е и продължава да ги е имало през 2004/5/6/7//8/9/10/11/12г. и за напред.

За CoD: MW2 има 36 часа след премиерата. За CoD: BO 24 часа след премиерата. За CoD: MW3: 6-12 часа след премиерата. Т.г. за CoD: BO2 ще се гледа рекорда да се подобни. За BF3 също има, за D3 има, за SCII има, за CSS има, за CSGO има (още повече, че е и в бета, т.е. тонове достатъчно време, за да бъдат произведени, тествани, играни и т.н., за да са и финализирани за премиерата) и т.н., т.е. за коя няма (различна от „малките игрички“, които в повечето случаи са и евтини). За RuneScape има, за Minecraft, модове за какви ли не игри (някои от някои доближаващи се до „полу-хакове“, т.е. „полу-предимство“, но не баш), хакнати конзоли, пиратски дискове за тях, а вече и OUYA – hackers friendly console (funded 2 hrs ago).

Колкото по-масова и играема е дадената игра, толкова и повече ще се бият програмистите и хората да правят и препечелват от „не чак толкова легални“ средства за постигане на предимство в тях. Просто за тъпия CS и другите купища ултра мега стари заглавия изобилства от такива и с тонове (неслучайно има и Private Anti-Cheats, някои от които и до ден-днешен се справят, струващи и те купища пари и НЕизползвани из българските гейм верига сървъри, hosters и лиги, вкл. бозавия ESL с неговата боза).
User avatar
Dzezov
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 10 Sep 2012, 18:18

Re: Какво е Steam?

Post by Dzezov »

Имам въпрос за този STEAM... тази игра я играя от създаването и (CS) но сега реших да я купя да видя разликата :) Регистрирах се в сайта даден от админа " http://steamcommunity.com " тръгнах да купувам играта но сайта явно е чужд и начините на плащане са само с карти и всякакви интернет начини... въпроса ми е нямат ли с наложен платеж ? Ако нямат от къде да купя ЦС.1.6 с наложен платеж и после как да го свържа с този STEAM !? Ако го купя от друго място тази регистрация в този сайт ще ми трябва ли ?

Въпросите може и да са тъпи за хората които разбират но аз нищо не разбирам и за това питам :) Мерси предварително.
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: Какво е Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

Image
  1. Начините за разплаща през Steam НЕ са само с карти, а и с интернет акаунти (в съответните разплащателни gateways) или онлайн портмонета (захранвани из специализирани ПОС терминали из Европа и Русия, недостъпни в България);
  2. В долният десен ъгъл са посочените начините за разплащане чрез seller с репутация в интернет и с възможността за безсмисленото използване на наложен платеж (след като реално става за онлайн лиценз за компютърна игра, а НЕ за физически артикул, какъвто реално не се предоставя);
  3. Цената е посочена в темата от подписът ми;
  4. Как да се свърже CS лиценза със Steam ще бъде подроБно описано в изпратеният .PDF файл (по електронен начин - е-поща, Skype, PM);
  5. По-важното е да бъдеш защитен и покупката да е сигурна и гарантирана, както и да не бъдеш измамен + да знаеш как да си опазиш акаунта, както и защитата му, отколкото притеснения относно „твърде висока цена“, „друго място за регистрация“ и подобни възникващи въпроси.
GL & HF.
User avatar
Dzezov
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 10 Sep 2012, 18:18

Re: Какво е Steam?

Post by Dzezov »

Малко преди да ми отговориш го поръчах от ESL - http://www.esl.eu/bg/special/steam ... проблем ли е ? А в този сайт който така подробно ми обясни аз вече си направих регистрация и изтеглих някакъв файл "SteamInstall" който трябва да инсталирам !? Какво следва сега ? Чакам играта да ми я пратят по куриера и после ?
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: Какво е Steam?

Post by Xen »

Dzezov wrote:Малко преди да ми отговориш го поръчах от ESL - http://www.esl.eu/bg/special/steam ... проблем ли е ? А в този сайт който така подробно ми обясни аз вече си направих регистрация и изтеглих някакъв файл "SteamInstall" който трябва да инсталирам !? Какво следва сега ? Чакам играта да ми я пратят по куриера и после ?
Активираш получения ключ от листчето в Steam и играеш играта от Steam.
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: Какво е Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

Естествено, че не е проблем. Проблем е това, че идея си нямам къде и как се гледам в подфорум Steam, след като там (a.k.a. тук) има закачена тема като ВАЖНА Защо да не купуваме ключове от ESL и ОЗОН. А една поръчка, след като НЕ е заплатена, по всяко време може да бъде отказана/деактивирана/cancel-ирана без проблеми (свързване с поддръжката на ESL, e-mail, ticket, etc.).
User avatar
Dzezov
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 10 Sep 2012, 18:18

Re: Какво е Steam?

Post by Dzezov »

Ако трябва да бъда честен нищо не разбрах от това което написа за жалост... намекваш че ще ме измамят от ESL така ли да разбирам ? Защото играта е поръчана вече :(

Wild , извинявай но не мога да разбера какво значи "активираш получения код в Steam" влизам в сайта ли ? или в програмката дето като я инсталирам има едно "Create new account" след това ли иска код ?
User avatar
M.C.
™United Colors of Benetton™
™United Colors of Benetton™
Posts: 774
Joined: 24 Jun 2011, 13:36
Steam Community ID: benetton

Re: Какво е Steam?

Post by M.C. »

Dzezov wrote:Ако трябва да бъда честен нищо не разбрах от това което написа за жалост... намекваш че ще ме измамят от ESL така ли да разбирам ? Защото играта е поръчана вече :(

Wild , извинявай но не мога да разбера какво значи "активираш получения код в Steam" влизам в сайта ли ? или в програмката дето като я инсталирам има едно "Create new account" след това ли иска код ?
Цъкаш на Игри -> Активиране на продукт през Steam и натам ще се оправиш. :)
http://prikachi.com/images.php?images/963/5254963s.png
User avatar
¦•••SHERIFA•••¦
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
• STEAM ¦ EA ¦ BATTLE.NET ¦ TOP SELLER •
Posts: 979
Joined: 24 Nov 2009, 23:07
CS Nick: ¦•••SHERIFA•••¦

Re: Какво е Steam?

Post by ¦•••SHERIFA•••¦ »

Dzezov wrote:Защото играта е поръчана вече :(
¦•••SHERIFA•••¦ wrote:А една поръчка, след като НЕ е заплатена, по всяко време може да бъде отказана/деактивирана/cancel-ирана без проблеми (свързване с поддръжката на ESL, e-mail, ticket, etc.; ВКЛЮЧИТЕЛНО и НЕзаплащане на куриера, след като дойде, и връщане на пратката при подателите - ESL).
http://cs-bg.info/forum/viewtopic.php?f=113&t=79148
http://bit.ly/SteamESLKey

По-подробно и максимално ясно и разяснено - не може да бъде написано. Sorry, не мога да пиша по-retard-ски. Ограмоти се. И ще по-важното, изисквано от учителите по литератуа - четене с разбиране.
User avatar
Dzezov
Потребител
Потребител
Posts: 6
Joined: 10 Sep 2012, 18:18

Re: Какво е Steam?

Post by Dzezov »

ESL 2 дни никой не се е свързал с мен след поръчката... давай направо линк от къде да я купя !? Без този steam сайта нещо наше с наложен платеж да си ми го докарат в нас!
User avatar
Magnum Opus
Потребител
Потребител
Posts: 187
Joined: 18 Nov 2011, 17:28
Steam Community ID: ImTheRealHunter

Re: Какво е Steam?

Post by Magnum Opus »

Dzezov wrote:ESL 2 дни никой не се е свързал с мен след поръчката... давай направо линк от къде да я купя !? Без този steam сайта нещо наше с наложен платеж да си ми го докарат в нас!
Pulsar, Ozonne... Най-добре и сигурно от Steam директно, но ти си решаваш:)
User avatar
BrK55
Потребител
Потребител
Posts: 3
Joined: 30 Jun 2012, 07:32

Re: Какво е Steam?

Post by BrK55 »

Аве изтеглих си Кракнат Steam, обаче като се пробвам да си инстална игра ми пише: Възникна грешка при инсталирането на Counter-Strike Global Offensive (no subscription) ...Щото исках новия CS да играя. И така ми пише при всички игри, които пробвам да инстална! Моля, помогнете да оправя това! :)
User avatar
Xen
V.I.P
V.I.P
Posts: 618
Joined: 14 May 2009, 16:07
Steam Community ID: XEN3
Location: Враца

Re: Какво е Steam?

Post by Xen »

BrK55 wrote:Аве изтеглих си Кракнат Steam, обаче като се пробвам да си инстална игра ми пише: Възникна грешка при инсталирането на Counter-Strike Global Offensive (no subscription) ...Щото исках новия CS да играя. И така ми пише при всички игри, които пробвам да инстална! Моля, помогнете да оправя това! :)
Извинявай… КАЗА ЛИ НЕЩО ЗА КРАКНАТ STEAM? Ай’ марш от тука, да не съм те видял отново да пишеш!
Post Reply

Return to “Steam”