Мнение за този лаптоп?

За всички, които се чудят какви копмоненти да подберат за новата си конфигурация или за тези, търсещи лаптоп, който да отговаря на техните потребности.
Post Reply
User avatar
Rozoveca
Потребител
Потребител
Posts: 40
Joined: 10 Jan 2017, 21:56
Contact:

Мнение за този лаптоп?

Post by Rozoveca »

Здравейте. След дълго рвзглеждане попаднах на един добър лаптоп за парите си (така мисля де) затова ще се допитам до компетентните тук.
Ето го https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Лаптоп-ACER-ASPIRE-5-A515-51G-34KW-BK/p/518246
Струва ли си парите и ако не е така можете ли да ми покажете по-добър лаптоп от тоя на същата цена или на по-ниска?
User avatar
JackEyedJones
РЕКЛАМАТОР
РЕКЛАМАТОР
Posts: 332
Joined: 18 Apr 2014, 06:17
Skype: voltouch180
CS Nick: <Not Good Simply KoreaN>
Favorite version: CS: 1.6
Location: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Contact:

Re: Мнение за този лаптоп?

Post by JackEyedJones »

За парите си е супер, в момента аз съм с него. Всичко подкарва, процесора му е якичък и държи, но за оптимална работа трябва да му сложиш SSD харддиск.
Инак е бавен.

Комбинирал съм го с това: https://ardes.bg/product/500gb-ssd-sams ... -eu-105370

Вече сигурно 7 месеца няма грешка. Но поддържа само Win 10 да знаеш.
User avatar
Rozoveca
Потребител
Потребител
Posts: 40
Joined: 10 Jan 2017, 21:56
Contact:

Re: Мнение за този лаптоп?

Post by Rozoveca »

чак 500 гб едва ли ще ми трябва, но имам няколко въпроса към тебе, примерно ти за какви пари го взе, а и как така казваш, че е бавен, в смисъл при какви обстоятелства има забавяне, защото едва ли ще сложа скоро ссд, че парите са си пари все пак празници идат.. :mrgreen:
User avatar
JackEyedJones
РЕКЛАМАТОР
РЕКЛАМАТОР
Posts: 332
Joined: 18 Apr 2014, 06:17
Skype: voltouch180
CS Nick: <Not Good Simply KoreaN>
Favorite version: CS: 1.6
Location: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Contact:

Re: Мнение за този лаптоп?

Post by JackEyedJones »

Rozoveca wrote:чак 500 гб едва ли ще ми трябва, но имам няколко въпроса към тебе, примерно ти за какви пари го взе, а и как така казваш, че е бавен, в смисъл при какви обстоятелства има забавяне, защото едва ли ще сложа скоро ссд, че парите са си пари все пак празници идат.. :mrgreen:
Абе става и вариант с 250 GB, не е проблем. Стига да не ги запълниш. Предимоството на SSD харда е в скоростите на четене/запис. И съответно скоростта с която се включва, изключва и рестартира е осезаемо по-съкратено.

За сравнение в скоростта с която се стартира спрямо обикновен HDD можеш да видиш клипа: https://www.youtube.com/watch?v=i-dhbFUGH9I
Лаптопа от линка който си дал е същия който взех. Бавен е при стартиране на Windowsa, стартиране на игри и пр. Абе разликата си е голяма спрямо SSD =D.

За сравнение давам league of legends. При обикновен хард стартира за около 30 - 45 секунди. С SSD се стартира за 20 - 25 секунди.

Давам и актуалните скорости с които чете/записва.
Screenshot_62.jpg
Screenshot_62.jpg (146.01 KiB) Viewed 1529 times
-- 12 Ное 2018, 19:29 --

За допълнително сравнение, обикновен HDD чете с не повече от 30 40 МB/s и записва с до 45 50 MB/s.
Сам разбери разликите =D. А и няма да усещаш запецване в каквито програми да пускаш. Можеш да го натовариш с това отваря няколко програми наведнъж и пак няма да усетиш бавене. Примерно задаваш му да стартира Steam, Skype и някоя друга програма от подобен тип. Не му е нужен процеса дефрагментация, абе много по-добре е.
User avatar
Rozoveca
Потребител
Потребител
Posts: 40
Joined: 10 Jan 2017, 21:56
Contact:

Re: Мнение за този лаптоп?

Post by Rozoveca »

Някакви евтини ссдта дали има някъде, че то ако добавя 200 набюджета взимам съвсем друг лаптоп дефакто..ама пък тоя много ми харесва и на външен вид и на параметри...а и миже би ще го намалят за черния петък?
Post Reply

Return to “Предложения за конфигурации/части/лаптопи”