Мотор

Дискусии, свързани с МПС.
Post Reply
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Мотор

Post by Slays IYI »

Здравейте, пак съм аз, с нов въпрос. :bigsmile: От известно време сякаш искам да си взема мотор, до 50 кубика, нямам години за повече. Според вас изобщо струва ли си? След две години ще ми дадат тази категория допълнително, без пари, доколкото знам. А и бюджетът ми не е много голям, около 1200лв. :bigsmile: :bigsmile:

Изобщо не съм запознат, не се смейте. ::inlove::
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мотор

Post by Barry Allen »

Aprilia Sr 50 кубиков скутер. Имай предвид,че категория AM се дава като вземеш B.
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Мотор

Post by Slays IYI »

Axemption wrote:Aprilia Sr 50 кубиков скутер. Имай предвид,че категория AM се дава като вземеш B.
Да, знам това. Но аз мога да се явя само за АМ още на 15 години и 11 месеца, без B. Нали мисълта ми е дали да давам пари само за AM или да изчакам да взема и двете наведнъж. Струва ли си изобщо, а и като гледам 45 км/ч ми става лошо. Знам, че има някакви начини 75 кубика да ги пишат 50 или нещо такова? :mrgreen:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=amtlsa или http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=amtlsa тоя вид ми допадат повече, скутерите са ми малко... ::inlove::
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Мотор

Post by See ya later aligator »

По-добре изчакай. Или си вземи скутер. Поне хората като те видят със скутер ще знаят какво да очакват и ще се подготвят за пробождащия звук, който издават.
Когато запалиш това подобие на пистов мотор, а всъщност сякаш си взел мотора на резачката от бащаткоти... още по-зле. Едно време и аз бях надъхан да имам такъв, отново с такава форма. Години по-късно виждам колко нелепо би изглеждало, а и непрактично. Има такива за повече от 1200лв., които бих се съгласил, че ако си много на зор да си вземеш си заслужава, но ще дойде момент, в който ще видиш, че не е имало смисъл.
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мотор

Post by Barry Allen »

Ти ако си 120 кг естествено,че ще вдигне само 45 км/ч. Иначе скутерите бягат много да не говоря,че в града са по-практични от големите мотори(имам предвид мотори с голяма кубатура). А за тези 2та които си дал - напълно безмислена покупка.
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Мотор

Post by Slays IYI »

Axemption wrote:Ти ако си 120 кг естествено,че ще вдигне само 45 км/ч. Иначе скутерите бягат много да не говоря,че в града са по-практични от големите мотори(имам предвид мотори с голяма кубатура). А за тези 2та които си дал - напълно безмислена покупка.
Нямам и 70, ако става въпрос. :bigsmile: :bigsmile:

А защо тия двата са безсмислени покупки? :mrgreen: Защото единия е китайски или? :mrgreen:
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Мотор

Post by See ya later aligator »

Axemption wrote:Ти ако си 120 кг естествено,че ще вдигне само 45 км/ч. Иначе скутерите бягат много да не говоря,че в града са по-практични от големите мотори(имам предвид мотори с голяма кубатура). А за тези 2та които си дал - напълно безмислена покупка.
Всъщност помня когато за първи път се качих на скутер. Беше на един мой приятел и като новобранец той се качи с мен. Изкачвахме един булевард, който е със сравнително голям наклон. Общо да сме тежали по 65-70 кила (15-16 годишни, та г/д толкова да сме били). И да каза ми да му "ръгам" яко газта и почти изпълнихме километража нагоре по склона. Голям майтап...
:bigsmile:
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Мотор

Post by Slays IYI »

Колко долу-горе вдига един среден скутер, за тия пари, които ви казах? Аз нямам много понятие. :mrgreen:
User avatar
idle
Потребител
Потребител
Posts: 655
Joined: 08 May 2012, 10:19
Favorite version: CS: Global Offensive
Contact:

Re: Мотор

Post by idle »

Slays IYI wrote:Колко долу-горе вдига един среден скутер, за тия пари, които ви казах? Аз нямам много понятие. :mrgreen:
на 16 имаш право да караш мотор до 125 кубика, един такъв скутер може да вдигне 100 и нагоре без проблем
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мотор

Post by GOTT MIT UNS »

Изчакай си двете години, събери още някой лев, вземи си някаква количка и не се занимавай с глупости. :o
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Мотор

Post by Slays IYI »

Не ми се чака 2 години, да ходя пеш или с колело. :bigsmile: А със сигурност ще си взема и кола след 2 години, защото са ми страст. :mrgreen:


Предлагайте различни мотори, 50кубика или 125 до 1200лв.

-- 24 Сеп 2015 22:33 --

идеи? :twisted:
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Мотор

Post by WonG »

Не си струва да даваш толкова пари за скутер и то 50cc.
Моя скутер беше 50cc и вдигаше до 80 km/h, като се има в предвид, че не съм 60 кг. Взимах го за 550лв. И това не са малко пари като за скутер, ама си беше добър. :D А и то няма много обяви за по-евтини, ако пък вземеш някакъв за 300лв. не го знаеш какво му е, че го дават толкова евтино.
Аз, когато да си взимам ходих при един да гледам скутера му - загубих 1 час там, който мина в опити да запали скутера. Оказа се, че сегментите и буталото са си били отишли.
Ако ти се дават пари за курса, бягай още сега се записвай, както направих и аз преди време - въобще не чаках да ми дадът АМ, като взема Б, а си изкарах А1.
Дори след като притежавам една категория от А категориите(А1 или А2), мога да изкарам А на 21 години. Ако нямаш А1 или А2, трябва да чакаш до 24 години за нея. Ама теб като те гледам, не те грее много за А, а просто искаш скутер, който да караш за 2 години и да го захвърлиш, така, че няма нужда да даваш повече пари за А1, вземи си АМ, че е по-евтина.
See ya later aligator wrote:По-добре изчакай. Или си вземи скутер. Поне хората като те видят със скутер ще знаят какво да очакват и ще се подготвят за пробождащия звук, който издават.
Когато запалиш това подобие на пистов мотор, а всъщност сякаш си взел мотора на резачката от бащаткоти... още по-зле. Едно време и аз бях надъхан да имам такъв, отново с такава форма. Години по-късно виждам колко нелепо би изглеждало, а и непрактично. Има такива за повече от 1200лв., които бих се съгласил, че ако си много на зор да си вземеш си заслужава, но ще дойде момент, в който ще видиш, че не е имало смисъл.
То това не е подобие на пистов мотор всъщност. Това е 'кръстоска' между пистов мотор и крос и се казва Ендуро(предполагам занеш). Моя е ендуро и да, няма красивия звук на пистов мотор, наистина пее като моторна резачка. :D Но за мен не е проблем, тъй като дава от себе си това, което искам.
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мотор

Post by Barry Allen »

Хобито "мотори" не е никак евтино. То са екипи, гуми, части, абе изобщо само разходи. Смисъл от АМ за мен лично няма, та ако ще се занимаваш с пистови мотори след време изкарай А1.

П.С: @Wong - A категория може да се вземе на 20 години ако имаш А2 от 2 години(т.е ставаш на 18 и веднага взимаш книжка).
User avatar
Slays IYI
Потребител
Потребител
Posts: 666
Joined: 16 Jun 2011, 22:47
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: 765611980960040

Re: Мотор

Post by Slays IYI »

WonG wrote: Ама теб като те гледам, не те грее много за А, а просто искаш скутер, който да караш за 2 години и да го захвърлиш, така, че няма нужда да даваш повече пари за А1, вземи си АМ, че е по-евтина.

Точно това е. :mrgreen: Само да попитам, кога искат дипломата за основно? В началото на курса или на изпита? Защото е доста важно дали ще започна през април или юли. :shock: :shock:
User avatar
WonG
Audi Fan.
Audi Fan.
Posts: 276
Joined: 24 Jun 2013, 17:02
Contact:

Re: Мотор

Post by WonG »

Slays IYI wrote: Точно това е. :mrgreen: Само да попитам, кога искат дипломата за основно? В началото на курса или на изпита? Защото е доста важно дали ще започна през април или юли. :shock: :shock:
Диплома се изисква, когато се записваш. Дали е за основно или за средно няма значение, но без една от двете няма да те запишат.
Post Reply

Return to “Авто-мото”