Проблем с кормуването

Дискусии, свързани с МПС.
Locked
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Проблем с кормуването

Post by physic »

Пичове, наскоро почнах шофиорския, ама имам един проблем. Не с теорията, а с кормуването. Проблема е, че инструктора ме натоварва доста, единя път ми каже нещо за една ситуация, пък другия път по съвсем друг начин обяснява. Доста ме нерви като цяло и от там идва проблема с шофирането - не мога да се концентрирам, каквото и да става. Шофира ми се, но видя ли колата на тоя, ми минава всякакво желание. Или поне под негов надзор. Пък аз съм си такъв, че няма как да не му обръщам внимание и това да не приемам твърде на сериозно няма да проработи, защото си го приемам и е доста зле някой да ти вика на главата. В един момент ми идваше да го ударя, но пък не си струва, че после ще имам още проблеми. Давайте някакви съвети.

Пък и е проблем, че е частник и няма как да се преместя. :x
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Проблем с кормуването

Post by shhnedo »

Една с друга ситуация трудно ще ти се явят еднакви. Винаги има някакъв дребен детайл, който може коренно да промени положението и ако решиш да го пренебрегнеш, може да ти изиграе мазния номер. А това с нервите, от личен опит ще ти кажа, че трябва ти самият да го промениш. Поне в това отношение. Ти ако така се цепиш на инструктора, не те виждам на изпита, ако ти седне някакво лигаве на седалката до теб. А и извън шофьорския курс, тази черта на характера е голям минус, понеже предразполага към сериозни грешки. Разбирам те напълно, уверявам те, аз съм същият, но не бива да си даваш жега.
Няма какво друго да направиш, понеже книжката ти зависи от инструктора и изпитващия. Просто трябва да им се нагодиш. Аз на моя инструктор му показах, че карам нормално, той след 4-тия час вече не мислеше за педалите, само ми казваше накъде да карам. От теб се иска същото. И в часовете, и на изпита.
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Проблем с кормуването

Post by physic »

Ясно ми е, че зависи от инструктора, аз вече минах 4 часа, като втория път карах извънградско към 60км общо. Не съм правил кой знае какви грешки, но някакси от тогава самия инструктор ми стана антипатичен. Карах си нормално, изпреварвах, само че при обръщането не тръгнах веднага и тоя почна да вика как съм чакал по 2 часа. Някакви такива ситуации. Или пък последния път като обикалях в индустриалната зона, то не бяха колелета, завой и всякакви такива. Да не говорим, че имам проблем и с тръгването. Не съм гасил до сега, но все пак си имам проблем.
User avatar
See ya later aligator
V.I.P
V.I.P
Posts: 585
Joined: 07 Feb 2011, 22:00

Re: Проблем с кормуването

Post by See ya later aligator »

Възможно е да е видял потенциал в теб и да се дразни от грешките, които правиш. Аз бях с инструкторка, която се занимава от дълги години с това и е голям професионалист. В началото беше окей, на мен притеснено, на жената поредния работен ден.. с времето, когато започнах да схващам нещата и карането ставаше като игра, при първата малка грешка и нея я хващаше яд, дразнеше се, че допускам малки грешки, а с трудните ситуации се справям. Бъди търпелив. Сам каза, че това ти е било 4-ти час. Ако не се чувстваш окей и следващия път и по-следващия, намери време преди курса да размените две приказки с човека. Кажи му, че искаш да направиш нещата както трябва, но острите реакции не ти понасят, не чувстваш комфорт. Обясни му, че това не е начина и го накарай да разбере, че искаш промяна в поведението му. Промяна, която да те предразположи към приятни часове. Ако има ефект, успех с курсовете, ако ли не.. потърси друг, с когото да поговориш относно държанието на инструктора и ако се налага смяна. Ако решиш да потърсиш изцяло друг инструктор, условия и подготовка ми драсни ЛС ще ти дам насока и информация.
:o
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Проблем с кормуването

Post by physic »

See ya later aligator wrote:Възможно е да е видял потенциал в теб и да се дразни от грешките, които правиш. Аз бях с инструкторка, която се занимава от дълги години с това и е голям професионалист. В началото беше окей, на мен притеснено, на жената поредния работен ден.. с времето, когато започнах да схващам нещата и карането ставаше като игра, при първата малка грешка и нея я хващаше яд, дразнеше се, че допускам малки грешки, а с трудните ситуации се справям. Бъди търпелив. Сам каза, че това ти е било 4-ти час. Ако не се чувстваш окей и следващия път и по-следващия, намери време преди курса да размените две приказки с човека. Кажи му, че искаш да направиш нещата както трябва, но острите реакции не ти понасят, не чувстваш комфорт. Обясни му, че това не е начина и го накарай да разбере, че искаш промяна в поведението му. Промяна, която да те предразположи към приятни часове. Ако има ефект, успех с курсовете, ако ли не.. потърси друг, с когото да поговориш относно държанието на инструктора и ако се налага смяна. Ако решиш да потърсиш изцяло друг инструктор, условия и подготовка ми драсни ЛС ще ти дам насока и информация.
:o
За смяна на инструктора няма как да стане, абсурдно е, защото трябва да давам още пари. Ще се оправя някак, това което ми трябваше са вашите мнения, благодаря за което. Ако някой има да каже още нещо - нека пише.
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Проблем с кормуването

Post by Wakaflocka »

Предполагам, че е нормално. Когато аз ходих на изпити и карах ми казваше, че щял да ми каже какво да правя и по едно време ми вика да набия спирачките, за да спре колата моментално. Ей така изведнъж ми го каза и все пак беше полезно в доста случай.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Проблем с кормуването

Post by GOTT MIT UNS »

Ами хубаво е, че ти вика. Учиш се да взимаш решения в напрегнати ситуации. Някой ден ако сгафиш нещо на пътя или засечеш някой и ти се развикат?
Много бързо се отказваш, едва 4 часа са минали, какво искаш... Никаква упористост.
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Проблем с кормуването

Post by physic »

Вече карам и в градско. Трудно ми е тръгването все още, но напредвам. Той продължава да си вика, но не ми прави толкова впечатление, явно вече ми е станало все тая, щом не го приемам толкова навътре. :o
User avatar
RYDER
V.I.P
V.I.P
Posts: 148
Joined: 18 Sep 2011, 20:36
Skype: hip-hop-bg
CS Nick: RydeR
Favorite version: CS: 1.6
Location: California
Contact:

Re: Проблем с кормуването

Post by RYDER »

Абе не се притеснявай... И аз бях така в началото първите ми часове градско бяха под напрежение и той доста се караше, но както викаш ти свикнах с това каране за грешки и гледах да бъда по-наблюдателен и накрая ги смазах на изпита :D
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Проблем с кормуването

Post by physic »

Абе, изкарах половината часове и се научих, вече не ми викат изобщо, всичко е точно. Първите пъти явно е трябвало да бъде така, важното е че сега съм спокоен и са наред нещата. :P
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Проблем с кормуването

Post by shhnedo »

Както казах, накараш ли го да забрави педалите и да си мисли, че само се вози, значи си се feed-нал и ти остава само casual farm до изпита. :bigsmile: Искрено ти пожелавам да ти се падне изпитващ, който гледа да те изпита, а не да те лиши от книжка. :o После, живот и здраве, може да се разминем някъде по някое околовръстно.
User avatar
physic
V.I.P
V.I.P
Posts: 529
Joined: 31 Jan 2012, 12:57
CS Nick: kaisieva gradina
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: illuminated2play

Re: Проблем с кормуването

Post by physic »

Бре, всичко е точно вече, минах над ~20 часа, днес даже взех листовките. :P

-- 23 Ное 2015 12:51 --

Пичове, взех и последния изпит. Сега само БЧК остана и ставам шофЕр! :bigsmile:
Може да локвате вече. :P


Last bumped by physic on 23 Nov 2015, 13:16.
Locked

Return to “Авто-мото”