CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Място за дискусии върху всичко, свързано с висшето образование.

Модератор: Помощник-модератори

Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Мнениеот BruceLeeEUNE » 01 Ное 2016, 16:23

Здравейте!
След 2 години завършвам училище, та искам да продължа да уча ,но не мога да реша и не мога да преценя какво точно ме влече за да го уча. Разглеждам различни специалности ,но виждам че повечето искат математика ,а аз с математиката съм скаран :mrgreen: .
Бих искал да попитам също в икономическия университет - Варна - по какво е приемния изпит. Изобщо не се ориентиравам в сайта.
Бих искал последно ако може да ми разясните повечето специалности кои предмети искат и какъв може да станеш след това.

Надявам се не изисквам много и се надявам на сериозни отговори ::inlove:: .

БЛАГОДАРЯ!!
BruceLeeEUNE

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Re: Не мога да реша какво да уча [помощ] !

Мнениеот georgib1 » 01 Ное 2016, 17:20

но виждам че повечето искат математика ,а аз с математиката съм скаран .
- Най-голямата ти грешка.НЯМА КАК ДА НЕ ТИ ВЪРВИ, ти искаш да не ти върви.Вместо да отделиш 1 час за лаптопа, отдели 1 час за решаване на задачи!Ние няма как да ти кажем какво да учиш, трябва да ти идва отвътре!
georgib1

V.I.P
V.I.P

[ Профил в сайта ]

Мнениеот See ya later aligator » 01 Ное 2016, 17:55

А в какво училище си в момента? Имам в предвид имаш ли някаква специалност и/или интензивно изучаване на дадени предмети. Аз съм завършил със специалност Архитектура, професия Технически ръководител (Строителен техник). Като изключим математиката, която спомена, всичко останало е много интересно. Поне за мен... а прилагането на знанията в работна среда е още по-приятно, спомняйки си как и кога си учил дадено нещо. Ще ти е трудно ако не си минал през професионална гимназия и да се хвърлиш в тези среди, но като цяло строителството е много интересно.
Друга идея, която мога да ти предложа е дърводелството. Имам приятел с баща дърводелец и съм разглеждал какви неща е правил, поръчкови мебели и т.н. Ако имаш въображение и желание... това е много приятна дейснот и си заслужава.
Ако имаш въпроси можеш да се обърнеш към мен и на ЛС. Успех!
See ya later aligator

V.I.P
V.I.P

[ Профил в сайта ]

Мнениеот BruceLeeEUNE » 01 Ное 2016, 18:41

Училището ми е СУ без никаква специалност излизам или нещо , напълно нормално училище просто завършвам средно образование.

И не съм ви карал вие да ми кажете какво да уча ,а да ми дадете идеи , която може и да ми хареса както алигатора предложи...
BruceLeeEUNE

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот See ya later aligator » 01 Ное 2016, 18:47

В такъв случай би трябвало да имаш изучаване на някакви предмети по-интрнзивно? Някакъв профил? Бил съм в СОУ и имам приятели завършили СОУ, но всеки от тях е с повече часове по Анлийски език и информатика, по История и БЕЛ и т.н. някакви профили, които не дават професия,но могат да ти помогнат в избора ти.
Също така какви предмети ти харесват в училище? В какво си добър? Сппоменал си икономика.. това значи ли, че се справяш с География и икономика? Може би туризъм? Но това върви за ръка с поне един чужд език.
See ya later aligator

V.I.P
V.I.P

[ Профил в сайта ]

Мнениеот BruceLeeEUNE » 02 Ное 2016, 21:18

Ами да в моето СУ имаме повече ,зипове които ние си избираме и по-малко редовни часове, в зипа на Английския съм понеже ми се отдава този език и знам правилата ,по-малко думи ,но ги уча бързо като цяло. Другите зипове няма нужда да ги казвам ,няма нужда в тях съм ,защото нямам избор. Спортът ми се отдава също, като цяло съм голям спортист, мога от почти всеки спорт ( най-много баскетбол ) :mrgreen: , но не знам защо ви го казвам това.
BruceLeeEUNE

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот Shazzrah » 04 Ное 2016, 12:06

Всички хубави специалности, които искаш да учиш - Икономист, Софтуерен инженер или някакъв друг от технически ВУЗ, иска яко Математика и без нея няма да минеш. С историческите и хуманитарни специалности най-много да запишеш някое Право, Публична администрация и ей такива специалности, за които няма толкова голяма реализация. Да, математиката е трудна, но висшист с хубава специалност никога няма да станеш лесно. Трябва малко и да се потрудиш, ако искаш после да работиш нещо качествено и да си докарваш стабилни доходи. Всичко е въпрос на лична мотивация и това като какъв искаш да работиш в живота. Ние няма как да те насочим. Ти се познаваш себе си и запиши да учиш нещо, което те влече и ще ти е интересно или поне ще е близо до това, което искаш.
Shazzrah

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот WaLkZ » 01 Дек 2016, 16:26

Shazzrah написа:Софтуерен инженер иска яко Математика и без нея няма да минеш.

За математиката в програмирането и дали ни трябва наистина
WaLkZ

Аватар
CS-bg.info Server Manager
CS-bg.info Server Manager

[ Профил в сайта ]

Ето че в края на този месец се навършват точно 10 години от официалното пускане на българския CS фен сайт.
ESEA имат удоволствието да обявят сезон 25 на своята лига, който ще включва повече дивизии за някои региони, както и редица подобрения базирани на обратната връзка от сезон 24.
DreamHack потвърдиха, че Ninjas in Pyjamas и Virtus.pro са получили покани за тяхното събитие Masters в Малмьо.

Назад към ВУЗ