CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Въпрос относно приемането във ТУ-София/Варна

Място за дискусии върху всичко, свързано с висшето образование.

Модератор: Помощник-модератори

Въпрос относно приемането във ТУ-София/Варна

Мнениеот BruceLeeEUNE » 20 Авг 2017, 10:37

Здравейте!
Понеже съм бъдещ абитуриент и искам да уча компютри ( КСТ ) или по-точно програмиране и следователно трябва да уча в университет предполагам. Тъй като математиката не ми върви толкова и искам да попитам дали има шанс да приемат само с матурите или е задължително да се прави приемния изпит по математика ( говоря ако имам добри оценки на матурите примерно над 5.00 , а те ще са Български-задължителна и Английски-избираемата ). Питам, ако някой е учил в тези ВУЗ-ове. Не ме хейтвайте, peace out \/ :) .
BruceLeeEUNE

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Re: Въпрос относно приемането във ТУ-София/Варна

Мнениеот Buzdrew » 20 Авг 2017, 13:09

За специалността КСИ (Компютърно и Софтуерно инженерство) приемат само с изпит по математика, но за другите такива специалности по другите филиали може да влезнеш и с матура по БЕЛ.
Buzdrew

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот BruceLeeEUNE » 20 Авг 2017, 19:11

КСТ и КСИ различни или еднакви неща са?
BruceLeeEUNE

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот Buzdrew » 26 Авг 2017, 17:00

Не съм много сигурен, но мисля че са почти единтични, но имат все пак някакви разлики. Можеш да провериш като разгледаш учебните програми на двата курса.
Buzdrew

Аватар
Потребител
Потребител

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот WonG » 02 Окт 2017, 00:22

Предполагам вече си започнал, но може и да си решил да пропуснеш годината...
КСТ няма нищо общо с програмирането. :D Името доста заблуждава.
Ако искаш да се занимаваш с програмиране избираш Информатика или ИСТ. На някои места може да се кандидатства с оценка от матура(в Търново примерно), на други със СПК(свидетелство за професионална квалификация) 3-та степен(в ЮЗУ примерно), което се получава след положени теоретичен и практически изпит след матурите... такова предлагат професионалните гимназии.
Имай предвид, че ако започнеш, в която и да е специалност в тая сфера, математиката се учи доста.
WonG

Аватар
Audi Fan.
Audi Fan.

[ Профил в сайта ]

Ето че в края на този месец се навършват точно 10 години от официалното пускане на българския CS фен сайт.
ESEA имат удоволствието да обявят сезон 25 на своята лига, който ще включва повече дивизии за някои региони, както и редица подобрения базирани на обратната връзка от сезон 24.
DreamHack потвърдиха, че Ninjas in Pyjamas и Virtus.pro са получили покани за тяхното събитие Masters в Малмьо.

Назад към ВУЗ