Перфектно изчистена Dust2 Only платформа за Windows (98 MB)

Дискусии относно Counter-Strike 1.6.
Post Reply
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Перфектно изчистена Dust2 Only платформа за Windows (98 MB)

Post by Vanhai »

Перфектно изчистена HLDS платформа за Dust2 Only, направена от val4o0o0 и подновена от мен за Windows потребителите.

Платформата е много лека и е с build 7561, Metamod-P 1.21p38 и dproto 0.9.582. Вижда се в Internet графата.

Архива е 51 MB, а след разархивиране е 98 MB.

Съдържание:
ImageImageImage

Промени по платформата:
[08.04.2013] Обновена е платформата до build 6004 и е добавено dproto 0.4.8.
[20.04.2013] Направени са леки промени по hlds.bat и server.cfg.
[18.05.2013] Обновена е платформата до build 6027. Направени са леки промени по liblist.gam.
[10.09.2013] Обновена е платформата до build 6132, Metamod-P 1.21p37 и dproto 0.9.307. Направени са леки промени по server.cfg.
[12.09.2013] Оправена е грешката, която изкарва при разархивиране. Направени са леки промени по server.cfg.
[06.10.2013] Обновена е версията на dproto до 0.9.330. Направени са леки промени по server.cfg.
[16.10.2013] Обновена е версията на dproto до 0.9.335. Направени са леки промени по hlds.bat и server.cfg.
[16.12.2013] Обновена е версията на dproto до 0.9.356.
[26.04.2018] Обновена е платформата до build 7561, Metamod-P 1.21p38 и dproto 0.9.582. Изтрит е файла Steam.dll.

Въпроси и отговори:
В: Защо като пусна hlds.exe, сървъра ми изкарва грешка?
О: Сървъра се пуска от hlds.bat!

В: Защо сървъра спира веднага след пускане?
1) О: Пускате сървъра докато Ви е включен Counter-Strike или някоя друга онлайн игра.
2) О: С рутер сте и сте задали грешен порт на сървъра, такъв който не сте отворили.
3) О: От платформата Ви липсва файл, който е нужен на някой от плъгините Ви.
3.1) О: Опитайте се да снимате грешката, или за по-лесно направете клип и после дайте пауза на грешката, за да видите каква е тя.

В: Добавих AMX Mod X, но не работи?
О: Добавете win32 addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm.dll в <platformdir>/cstrike/addons/metamod/plugins.ini.

В: Сървъра не се вижда в Internet графата, защо?
О: Добавете сървъра си в Setti.

В: Имам проблем със сървър мониторинга в GMBans, защо?
О: Проблема се дължи на dproto.

Dust2 Only Clear Mod:
Направих един олекотен Dust2 Only мод, който е напълно съвместим с тази олекотена Dust2 Only платформа. Мода е с общо 15 плъгина и 3 модула. Версията на AMX Mod X е 1.8.3-dev-hg185. Големината му след разархивиране е 5,36 MB. Свали мода!
Last edited by Vanhai on 29 Apr 2018, 22:40, edited 21 times in total.
User avatar
idle
Потребител
Потребител
Posts: 655
Joined: 08 May 2012, 10:19
Favorite version: CS: Global Offensive
Contact:

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа (96 MB)

Post by idle »

Image

Хубаво ще е да го оправиш. :)
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа (96 MB)

Post by Vanhai »

Архива е бил повреден, както и да е, поднових го, да се надяваме, че повече няма да имате този проблем. :) За тези, които вече имат изтеглена платформата и не искат да я теглят отново само заради един файл... Заповядайте файла vstdlib_s.dll, поставя се в главната директория на платформата или просто казано, слагате файла в папката Dust2 Only. :D
User avatar
brokken
Потребител
Потребител
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2009, 23:21
Favorite version: CS: 1.6

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа (96 MB)

Post by brokken »

Платформата е повече от перфектна ! Лично я ползвам на моя сървър и не мога да се оплача,поне за сега. :)
User avatar
Robin Hood
Потребител
Потребител
Posts: 515
Joined: 29 Jan 2012, 16:28
CS Nick: SIEG HEIL
Favorite version: CS: 1.6
Location: СССР

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Robin Hood »

и аз така като брокен мисля , че е много добра , но като си я добавих ми липсваха половината модели и спр файлове , но си ги добавих 10/10 за платформата :)
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Vanhai »

evri7ing wrote:и аз така като брокен мисля , че е много добра , но като си я добавих ми липсваха половината модели и спр файлове , но си ги добавих 10/10 за платформата :)
Помниш ли имената на spr и mdl файловете, които са липсвали?
User avatar
Robin Hood
Потребител
Потребител
Posts: 515
Joined: 29 Jan 2012, 16:28
CS Nick: SIEG HEIL
Favorite version: CS: 1.6
Location: СССР

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Robin Hood »

gib_lung.mdl , gib_b_bone.mdl , gib_b_gib.mdl , gib_legbone.mdl , glassgibs.mdl , rpgrocket.mdl , lgtning.mdl , gib_skull.mdl мисля че само тези липсваха :)
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Vanhai »

Тези модели са от .../valve/models, до колкото си спомням. Явно си добавил плъгин, който ти ги изисква тези модели. Иначе, ако пуснеш платформата празна, тоест без да добавяш мод, не би трябвало да ти иска допълнителни файлове и други подобни. :)
До колкото разбрах от тук https://support.steampowered.com/kb_art ... -HMJI-5162 някои от настройките, които съм задал в платформата са грешни или неточни. Сега направете следното.
Отворете hlds.bat и изтрийте /realtime /wait и на негово място добавете /high. /realtime се замества с /high, защото има вероятност сървъра да спира. /wait се маха, за да не излиза този излишен прозорец при пускането на сървъра.
start /high hlds.exe -console -game cstrike -port 27015 +maxplayers 32 +map de_dust2 +sv_lan 0 -insecure -noipx -nojoy
Отворете .../cstrike/server.cfg и променете sys_ticrate 10000 на 1000. (няма да има никаква разлика просто, ще спестите някой друг байт :D)
sys_ticrate 1000
За по-високо fps без бустър, отворете Windows Media Player. Програмата използва около 5 MB, докато е неактивна. Можете да ползвате тази програма, като заместител на Media Player. Казват, че програмата няма ефект върху Windows XP, но това не е вярно има напълно положителен ефект.
Нищо от това не е задължително, но е препоръчително за по-гладка игра във Вашия сървър, колкото и малка да е вероятността за това. :)
Last edited by Vanhai on 13 Apr 2013, 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
inspiration.
Deactivated account
Posts: 167
Joined: 19 Sep 2011, 16:27

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by inspiration. »

Имаш ли възможност да напишеш промените по новия билд тук в темата? :)
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Vanhai »

FC Arsenal wrote:Имаш ли възможност да напишеш промените по новия билд тук в темата? :)
Ще напиша само промените, които съм забелязал и знам. Build 5956 имаше проблеми със запазване на бановете след рестарт на сървър, не се запазваха бановете. Имаше проблем със създаването на custom.hpk (този файл май беше за запазването на таговете от играчите в сървъра, ако го няма файла всички имат един и същ таг зададен от сървъра (тага май беше един чичка с каска на син фон :D)), не се създаваше. Сега в build 6004 тези два проблема ги няма. Както в build 5956, все още работи само с dproto 0.4.8.
koiazliwe wrote:В сайта на Steam девелоперите, които правят файловете на сървърът пишат, че тия 1000 fps не са от Linux/Windows, а от „Intel vs. AMD CPUs“, разликата е в процесора.
Написали го в сайта си — https://support.steampowered.com/kb_art ... -HMJI-5162.
Отделно обграденото в червено показва дали трябва да го стартирате под High или Realtime.
В форума си са написали, че build 6xxx няма да има нужда от бустър, и ще се вдигне лимита на използваният интернет, за да падне пинга.
Относно това дали тия 1000 fps под Linux са реални, всеки може да прецени сам, като пусне сървър на машина 700 MH/z процесор и 256 MB RAM. В status показа 1000 fps ама един патрон не влизаше така, така че проблемите на Linux са много по-сложни, но виждам, че и за него е излязла 6ххх бета версия, което значи, че и него ще го оправят.
User avatar
inspiration.
Deactivated account
Posts: 167
Joined: 19 Sep 2011, 16:27

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by inspiration. »

Закачам темата , защото смятам че ще е полезна за всички потребители. Освен това няма друга такава платформа с последния билд , и за това нека хората да знаят кое е най-новото. :)

-- 19 Апр 2013 15:36 --

Направил съм си един deathrun сървър с платформата ти , има само една карта и тя е deathrun_temple. Всичко тръгва , но когато тръгвам да пусна изписва в конзолата че се е заредило DPROTO , и след това Server shutting down и бързо се спира конзолата. Не мога да видя цялото съобщение , защото веднага след като се напишат нещата за dproto и почва да прави този номер. :roll:
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Vanhai »

Vanhai wrote:Въпроси и отговори:
В: Защо сървъра спира още преди да се е включил?
3) О: От платформата Ви липсва файл, който е нужен на някой от плъгините Ви.
3.1) О: Махайте плъгините един по един, за да разберете от кой плъгин спира сървъра.
3.2) О: Отворете sma файла на плъгина и погледнете дали изисква някакви допълнителни файлове, които трябва да добавите в платформата си.
3.3) О: След, като намерите липсващия файл, добавете го и проблема със спирането, би трябвало да е изчезнал.
По-лесния вариант е да снимаш точно, като излезе грешката, за да видиш каква е. Все някога, ще я уцелиш. Може пък да направиш клип и да стопираш на грешката, за да видиш каква е. :)
User avatar
Lightning
Потребител
Потребител
Posts: 129
Joined: 10 Oct 2010, 15:25
Skype: iliya-dimchev
CS Nick: wallkick95
Favorite version: CS: 1.6
Location: Петрич

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Lightning »

Сигурно бие, че хората с протокол 48 и 47 ще могат да играят в сървъра?
User avatar
Vanhai
Vanhai
Vanhai
Posts: 307
Joined: 17 Jun 2011, 17:30

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Vanhai »

Lightning wrote:Сигурно бие, че хората с протокол 48 и 47 ще могат да играят в сървъра?
Не ти разбрах въпроса, ако може го формулирай по друг начин. Ако ме питаш дали хората с протокол 48 и 47 могат да влизат в сървъра, да, могат да влизат. :)
User avatar
Lightning
Потребител
Потребител
Posts: 129
Joined: 10 Oct 2010, 15:25
Skype: iliya-dimchev
CS Nick: wallkick95
Favorite version: CS: 1.6
Location: Петрич

Re: Перфектно изчистена Dust2 Only платформа 96 MB (build 60

Post by Lightning »

Добре ще я сложа. Но аз сега държа сървъра под 1000 FPS. Ще мога ли да го достигна и с тази платформа?
Post Reply

Return to “Counter-Strike 1.6”