CS-bg.info - форумът на CS-bg :: Counter-Strike фен сайт

Automatic Command Executor

Тук е мястото да представите плъгин(и), написани от вас!

Модератори: Екип C-Strike, Помощник-модератори

Automatic Command Executor

Мнениеот OciXCrom » 29 Юли 2015, 16:16

< Automatic Command Executor >

Този плъгин ви позволява да добавяте команди в .ini файл, като същите ще бъдат използвани върху избрания от вас играч, когато той влезне в сървъра. Плъгинът е полезен при организиране на турнири, в които играчите получават определени точки от някой плъгин, примерно deathrun points. Някои плъгини не ползват отделни файлове и въпросните точки трябва да се добавят от страна на администратор, и то когато играчът е в сървъра. Вместо да чакате играчът да влезне в сървъра и да има администратор на линия, просто добавете нужната информация в .ini файла. Плъгинът може да се използва и като сървърна защита, като направите командата да се повтаря при всяко влизане на играча.

Как да добавим команда чрез .ini файла:

За да добавите команда, нужно е да въведете следната информация в configs/AutoCommandExec.ini:

Код: Избери целия код
"вид=name/steam/ip" "име/SteamID/IP на играча" "команда" "повтаряне (yes/no)" "съобщение (незадължително)" 

В полето за команда можете да добавите %info% за да използвате userid-то на играча, а в полето за съобщение можете да ползвате %name% за името на играча и %prefix% за префикса на плъгина. В съобщението можете да ползвате и различни цветове:

!n = обикновен цвят (жълт по подразбиране)
!t = според отбора
!g = зелен цвят

Примери:

"name" "OciXCrom" "deathrun_give_points %info% 100" "no" "%prefix% Player !g%name% !nreceived !t300 DRPoints !nfor winning the !gTOURNAMENT"
"steam"
 "STEAM_0:0:123456789" "kick %info%" "yes"
"ip"
 "12.34.56.78" "echo He entered the server!" "no" "Player !g%name% !nhas joined the game." 

Имайте предвид, че всички промени по файла влизат в сила след смяната на картата! Ако искате да влязът в сила веднага, използвайте опцията "Reload .ini file" от главното меню.

Главно меню на плъгина:

За да отворите главното меню на плъгина, трябва да напишете командата autocommandexec в конзолата (изисква RCON флаг по подразбиране). Менюто изглежда така:

Изображение

• Add new entry: чрез тази опция можете да добавите нов запис директно в .ini файла
  • View all entries: това ще покаже всички активни записи в .ini файла
  • Reload .ini file: използвате опцията ако искате да презаредите .ini файла (в случай, че сте го редактирали и искате промени да влязат в сила веднага)

Списък с cvar-ове:

• autocommand_time <по подразбиране: "3.0"> -- Времето, след което командата ще бъде използвана върху играча, след като той е влезнал в сървъра.

Снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изтегли плъгина:

• Download from iPlay.bg -- Това е линкът към оригинала. При разпространяване на плъгина по други сайтове/форуми, длъжни сте да го добавите към темата си!
Последна промяна OciXCrom на 23 Апр 2016, 15:04, променена общо 8 пъти
OciXCrom

Аватар
OciXCrom™ Official Profile

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Re: Automatic Command Executor [1.0]

Мнениеот Bittersweet Tragedy » 30 Юли 2015, 13:38

Доста полезен, и добър плъгин! Браво доста си се постарал с направата на плъгина! 10/10 . Успех занапред! :)
Bittersweet Tragedy

Аватар
V.I.P
V.I.P

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Re: Automatic Command Executor

Мнениеот OciXCrom » 04 Окт 2015, 15:26

Ъпдейт 1.2: Добавена е възможност плъгинът да се ползва като сървърна защита, чрез активиране на опцията "repeat" в дадената команда. Пример:

"name" "OciXCrom" "kick %info%" "yes"  
OciXCrom

Аватар

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот Downderry » 07 Яну 2016, 21:46

Може да се направи друго за какво това като например може да се сложи
забрана на команда да се използва от даден играч, сега на често гледам че определени админи използват
slap върху тях или слай на някой играч поради ги е килнал. Вижда се след толкова много игра съм го забелязал, дори и когато бях администратор си личеше какво правеха админите тези от кандидатурите дори и тези които
бяха с смс. Също така за плъгина може да се направи следното, да се направи автоматично да става пишеш команда и тя се записва а не ти да я добавяш. Да е с опреден флаг и да става от конзолата!
Downderry

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот OciXCrom » 23 Апр 2016, 14:56

Ъпдейт 2.0:
  • Плъгинът е напълно пренаписан и оптимизиран.
  • Добавена е опция за добавяне на съобщение, което ще се показва в чата при изпълняване на въпросната команда.
  • Добавено е меню, чрез което администраторите могат да добавят нов запис директно в .ini файла, да видят списъка с всички активни записи, да презаредят файла, както и да изтрият даден запис.
OciXCrom

Аватар

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот LAWLIET » 25 Апр 2016, 08:32

Плъгина е много хубав, аз имам една идея да добавиш и при client_disconnect в отделен .ini файл би било полезно и според мен няма да ти отнеме много време! :)
LAWLIET

Аватар
CS-GOLD Owner
CS-GOLD Owner

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот OciXCrom » 25 Апр 2016, 15:06

LAWLIET написа:Плъгина е много хубав, аз имам една идея да добавиш и при client_disconnect в отделен .ini файл би било полезно и според мен няма да ти отнеме много време! :)

???

Как си представяш командата да бъде изпълнена върху играч, който е излязал от сървъра?! :D
OciXCrom

Аватар

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот LAWLIET » 26 Апр 2016, 06:44

OciXCrom написа:
LAWLIET написа:Плъгина е много хубав, аз имам една идея да добавиш и при client_disconnect в отделен .ini файл би било полезно и според мен няма да ти отнеме много време! :)

???

Как си представяш командата да бъде изпълнена върху играч, който е излязал от сървъра?! :D

Преди да излезне от сървъра, примерно когато влезне му биндва някое копче и преди да излезне му го връща...
LAWLIET

Аватар
CS-GOLD Owner
CS-GOLD Owner

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот OciXCrom » 26 Апр 2016, 10:09

Това е slowhacking и е забранено. Командите се изпълняват в сървърната конзола, а не в конзолата на играча, съответно няма как да бинднеш копче на играча по този начин, освен ако не използваш допълнителни плъгини. И, отново - как ще разбереш кога играчът иска да напусне играта, че плъгинът да използва командите в точно този момент?
OciXCrom

Аватар

Профил в Steam
[ Профил в сайта ]

Мнениеот teknival » 24 Окт 2016, 23:22

брат това не бачка при мене. пиша това в ini файла:

"ip" "193.68.23.121" "say The owner: %name% has joined the game!" "yes" "%prefix% !gThe owner: !t%name% !ghas joined the game!"
"ip" "193.68.23.121" "amx_goldenak %name%" "yes" "!gThe server gaved him a goldenak because he is the owner and he has setted this in a config file :D"
teknival

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот teknival » 31 Окт 2016, 19:47

Знам и не съм го тествал на локален сървър. Сървъра е на въобще на друго място, в datacenter, линукс-ка машина. :dcygpd:
teknival

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот teknival » 02 Ное 2016, 22:35

ами ip-то ми е точно това 193.68.23.121
и по ник не работи..
teknival

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Мнениеот teknival » 01 Дек 2016, 11:04

Проверявал съм я конзолата за грешки. Ще пробвам пак на чист сървър без никакви плъгини.
teknival

Аватар
Потребител
Потребител

[ Профил в сайта ]

Ето че в края на този месец се навършват точно 10 години от официалното пускане на българския CS фен сайт.
ESEA имат удоволствието да обявят сезон 25 на своята лига, който ще включва повече дивизии за някои региони, както и редица подобрения базирани на обратната връзка от сезон 24.
DreamHack потвърдиха, че Ninjas in Pyjamas и Virtus.pro са получили покани за тяхното събитие Masters в Малмьо.

Назад към Ваши плъгини