Проблем с Лаптопа

Всякакви теми относно софтуера и операционните системи...
Post Reply
User avatar
perl4x
V.I.P
V.I.P
Posts: 24
Joined: 05 Nov 2015, 22:52
Skype: moonliGht
CS Nick: moonliGht
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: moonliGht

Проблем с Лаптопа

Post by perl4x »

Здравейте имам следния проблем: Когато Лаптопа се натовари и изгася знам че това е нормално за повечето лаптопи но скоро го преинсталирах и почана пак преди преинсталацията един приятел нещо ми намаля от Power Options(Нстройките на батерията или нещо подобно). Най-често се случва когато играя TheForest и CS:GO.

8 RAM
1TB HDD
2GB Video Card nVidia
inel Core i3
3.9Ghz

Моля за помощ и благодаря предварително. Знам че ще требва да се сменя нещо но не ми се занимава тъй като е на 3 години вече.
User avatar
Radeon
Потребител
Потребител
Posts: 77
Joined: 23 Oct 2017, 17:33

Re: Проблем с Лаптопа

Post by Radeon »

Най-вероятно ти прегрява и се изключва. Пробвай да почистиш вентилатора и ако искаш да смениш термо пастата. Ако не спре да прегрява и след почистване , започваш да намаляш производителността на процесора и на видеокартата за да не вдигат голяма температура. За прецосора се намаля от батерията долу в дясно след това more power options --> change advanced power settings --> processor power management --> maximum processor state. И започваш да намаляш с по 5% докато достигнеш температура да не ти гасне а и играта да върви добре. Естествено като намаляш производителност ще загубиш fps. За видеокартата ще и намалиш също, но ще си намериш как се прави overclock и вместо да увеличаваш ще намаляш постепенно.
User avatar
MitkoLTD
Потребител
Потребител
Posts: 124
Joined: 07 Mar 2015, 12:53
Skype: НА-ЛС
CS Nick: Vankka4K
Favorite version: other
Steam Community ID: jhonx12

Re: Проблем с Лаптопа

Post by MitkoLTD »

Моя лаптоп също имаше подобен проблем на този етап трябва да се провери дали хардиска има лоши сектори ако евентуално има лоши сектори трябва да сменяш хардиска приготви си предварително 50 лв за харда.
Post Reply

Return to “Софтуер и операционни системи”