Проблем след Overclock на процесора ( black screen )

Всичко за "твърдата" част на компютрите...
Post Reply
User avatar
speed_996
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 30 Jul 2018, 18:05

Проблем след Overclock на процесора ( black screen )

Post by speed_996 »

Здравейте!
Разполагам със следната конфигурация:
CPU: Xeon E5450 3.0 ghz E0
Дъно: G41M S3 1.50 флашнат биос, лично съм го кльцнал
Ram: DDR3 1333 mhz 2gb + 4gb kingston low profile 2rx8
Video: r7 250x vapor-x 2gb
Захранване: 500w njoy ayrus
Значи реших да си овърклокна леко процесора, та влязох в биоса и го настроих както си му е реда.. Първо на 355x9 с нисък волтаж 1.2 ( стоково на ауто държи 1.87-1.92 ), без да пипам рамта или други настроики.. Компютъра се рестартира и започна да се включва и изключва няколко пъти докато накрая не тръгна и реших, че му е малко волтажа, следователно го вдигнах до 1.237 след няколко неуспешни опита докато не престана да се изкючва и просто застана на черен екран.. Работи си, въртят перките, но монитора не се включва.. Наложи ми се да вадя батерията, след което си направих тест.. На същия волтаж вдигнах FSB от 333 стоково до 334.. сьщия проблем само, че този път поне след няколко неуспешни опита компютъра тръгна.. Може ли проблема да не е в тока до процесора, а в овърклока на рам паметта? всичко друго освен процесора си е на Auto.. Рамта е на 1.71 ауто волтаж и работи на 400 ( 800 )? Съжалявам, че няма снимки снимки, но ако се налага ще направя..
User avatar
rado84
Потребител
Потребител
Posts: 48
Joined: 31 Dec 2010, 15:49
CS Nick: rado84
Favorite version: CS: 1.5
Steam Community ID: rado84
Location: София
Contact:

Re: Проблем след Overclock на процесора ( black screen )

Post by rado84 »

Ако в БИОС-а ти няма предварително зададени от производителя профили за клокване на процесора (на стария ми комп имаше, на сегашния не съм гледал, защото не ми се налага), най-добре първо чети из нета инструкции как се клоква твоят професор и дали изобщо поддържа клокване. Иначе рискуваш да го изпържиш.
Post Reply

Return to “Хардуер”