VB.NET - Лиценз система за програма

C/C++, Visual Basic, Pascal и други...
Locked
User avatar
LAWLIET
CS-GOLD Owner
CS-GOLD Owner
Posts: 116
Joined: 06 Nov 2010, 19:09
Skype: LawlietBG
CS Nick: LAWLIET
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: kaloian5
Location: В cs-bg.info
Contact:

VB.NET - Лиценз система за програма

Post by LAWLIET »

Здравейте!
Имам въпрос :
Как да си сложа лиценз система със Serial Keys?
Като на други известни програми. Защо ми трябва ли ? :
Направих един хак за една игра който има хиляди изтегляния сека седмица.
...

Благодаря предварително.

-- 16 Сеп 2013 15:05 --

Някой?
User avatar
aTaXeR
Потребител
Потребител
Posts: 16
Joined: 04 Aug 2013, 13:16
Skype: ЛС
CS Nick: aTaXeR
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: deychoooo
Location: Кюстендил

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by aTaXeR »

Ако искаш някой да ти помогне си разпространи темата,пиша този отговор защото виждам,че никой не ти е писал,предлагам ти и в други сайтове да я сложиш,аз не мога да ти помогна :coffee1:
User avatar
NGenchev
Потребител
Потребител
Posts: 335
Joined: 07 Oct 2012, 10:54
Skype: JusT0nLin3_
CS Nick: nGenchev¦™
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: NGenchev
Location: ♡ ВАРНА ♡ ВЕЛИКО ТЪРНОВО ♡
Contact:

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by NGenchev »

Пфф пич тфа е най-тъпото нещо което съм чувал..
Правиш си програмата в друг скрит форм, а първия слагаш един текст бокс и бутон и на бутона слагаш:

Code: Select all

if text1.text="12345-67890-ABCDE-FGHIJ-KLMNO-PQRST-UVWXYZ" then
form2.show
form1.visible = false
Не знам, мисля че това е хипер лесно..
User avatar
-lol-
®
Posts: 387
Joined: 27 Jan 2011, 11:46
Steam Community ID: Quadcorebg

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by -lol- »

Това , което си показал е най-простата система за лиценз.Това е просто 1 код , който може да бъде предаван по-бързо и от чума.Софтуерът , който е златната кокошка за създателите му , винаги има система , която има уникален код за еднократна употреба , тоест не може да бъде ползван 2 пъти , но се прави трудно , дори е възможно да направиш така , че да се дава по 1 и същ код , докато не се активира продукта и той да стане невалиден и...Лошо за теб :Д Също така си направил ГРУБАТА грешка да го пуснеш без сериен код , което ще рече , че някой може да го има и ти да го направиш платен и те да го пуснат безплатно и това е един вид "кракване".Почти няма защита , която да не е била кракната от хакери.Дори и да го кракнат ако решиш да си търсиш авторските права , ще стане по-лошо за теб дори.Защото ако нямаш дадената игра и ОЩЕ по-наглото е да я разработваш и още по-нагло да правиш хакове за нея и да им търсиш авторски права дори.Така , че си постъпил грешно и това е лошо , но всеки се учи от грешките си , така че...
User avatar
NGenchev
Потребител
Потребител
Posts: 335
Joined: 07 Oct 2012, 10:54
Skype: JusT0nLin3_
CS Nick: nGenchev¦™
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: NGenchev
Location: ♡ ВАРНА ♡ ВЕЛИКО ТЪРНОВО ♡
Contact:

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by NGenchev »

Извинявам се ,че пиша след толкова време ,но ако иска може да си направи така:

Code: Select all

Dim Key1 As String = "MOQTK-LUCHK-AMTAZ-IPROG-RAMA1"
Dim Key2 As String = "MOQTK-LUCHK-AMTAZ-IPROG-RAMA2"
Dim Key3 As String = "MOQTK-LUCHK-AMTAZ-IPROG-RAMA3"
Dim Key4 As String = "MOQTK-LUCHK-AMTAZ-IPROG-RAMA4"
Dim Key5 As String = "MOQTK-LUCHK-AMTAZ-IPROG-RAMA5"
След което слага една Form-а:
1textbox
1button

на бутона пишеш:

Code: Select all

If TextBox1.Text = Key1 OR Key2 OR Key3 OR Key4 OR Key5 Then
Form2.show()
Me.Close()
End If
User avatar
ih999
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 27 Feb 2010, 08:50
Favorite version: CS: 1.6

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by ih999 »

Според мен това не е толкова трудно.Използваш база данни, ако искаш пиши ми лично бих могъл да ти обясня моята идея. :)
User avatar
sHoRtBG
V.I.P
V.I.P
Posts: 208
Joined: 23 Jul 2010, 15:14
Skype: short.bg
CS Nick: sHoRt
Favorite version: CS: 1.6
Location: Сливен, България | Атина, Гърция

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by sHoRtBG »

ih999 wrote:Според мен това не е толкова трудно.Използваш база данни, ако искаш пиши ми лично бих могъл да ти обясня моята идея. :)
Недей така, читава система с кейс е доста трудно да се направи. Още повече ако не искаш да може да се краква. Защото с база данни, при най-обикновен дебъг се вижда кой е файла от който чете и после става лошо. :o Повечето програми, които се правят разчитат на отдалечен сървър, защото е много лоша идеята да държиш всички ключове на една програмата в самата нея. Защото само веднъж да се разбере каде са и да не си ги защитил добре, всичко ще отиде в интернет.
А ако нямаш възможност за отдалечен сървър за проверка. То тогава най-добре измисли алгоритъм който да пресмята някакъв коефициент и спрямо него да разбира дали ключа е действителен или не е. :o
User avatar
ih999
Потребител
Потребител
Posts: 4
Joined: 27 Feb 2010, 08:50
Favorite version: CS: 1.6

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by ih999 »

sHoRtBG wrote:
ih999 wrote:Според мен това не е толкова трудно.Използваш база данни, ако искаш пиши ми лично бих могъл да ти обясня моята идея. :)
Недей така, читава система с кейс е доста трудно да се направи. Още повече ако не искаш да може да се краква. Защото с база данни, при най-обикновен дебъг се вижда кой е файла от който чете и после става лошо. :o Повечето програми, които се правят разчитат на отдалечен сървър, защото е много лоша идеята да държиш всички ключове на една програмата в самата нея. Защото само веднъж да се разбере каде са и да не си ги защитил добре, всичко ще отиде в интернет.
А ако нямаш възможност за отдалечен сървър за проверка. То тогава най-добре измисли алгоритъм който да пресмята някакъв коефициент и спрямо него да разбира дали ключа е действителен или не е. :o
Къде съм споменал, че ' базата данни' ще е във самата програма или нещо подобно? :D По-добре да е на сървър, ако го прави с БД..
Не толкова трудно, не значи лесно. ;) :)
User avatar
LAWLIET
CS-GOLD Owner
CS-GOLD Owner
Posts: 116
Joined: 06 Nov 2010, 19:09
Skype: LawlietBG
CS Nick: LAWLIET
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: kaloian5
Location: В cs-bg.info
Contact:

Re: VB.NET - Лиценз система за програма

Post by LAWLIET »

Така, доста късно пиша по темата, но както и да е.
Мерси на всички който искаха да ми помогнат, но тъй като вече знам, че всяка програма може да бъде декомплирана и т.н. накратко няма как да си защитиш "произведението на изкуството" на 100% изобщо няма да се занимавам. И пак - мерси на всички отговорили! :)

Ключ.
Locked

Return to “Системно програмиране”