Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Всичко за мобилните комуникации.
Post Reply
User avatar
heaven
V.I.P
V.I.P
Posts: 251
Joined: 26 Apr 2010, 21:21
Location: Пловдив

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by heaven »

Проверих за ъпдейти и нямам. Направих му ресет и пяк така. От гаранцията се възползвах и ми каза че е от местоположението от настройките на камерата и локацията от менюто нодори и двете да са включени или изключени ми го показа.
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by shhnedo »

^ Чудесно обслужване на гаранцията.
Крайният вариант е да се флашне андроид наново. Самсунг си имат сайт за телефоните си. Процесът е изключително лесен и не отменя гаранцията(не се отчита от knox counter-a).
- изтриване на данните + force stop - няма резултат
- софтуерен ъпдейт - няма резултат(няма и ъпдейт като цяло)
- хард ресет - няма реултат
- бърникане на location настройки - няма реултат
Не виждам друг вариант.
User avatar
heaven
V.I.P
V.I.P
Posts: 251
Joined: 26 Apr 2010, 21:21
Location: Пловдив

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by heaven »

Не мога да намеря за модела SM-J500F, няма нито UK нито Bulgarian...
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by shhnedo »

От географска гледна точка, България се намира в Югоизточна Европа.
User avatar
heaven
V.I.P
V.I.P
Posts: 251
Joined: 26 Apr 2010, 21:21
Location: Пловдив

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by heaven »

Все още дава грешката. Свалих новия фирмуеър и пак. Когато го свалям и се свали напълно, не трябва ли да се изтрие всичко, все едно е нов телефон? Защото на мен ми остава всичко. На предишен телефон се триеше всичко при инсталиране на ново.
User avatar
shhnedo
0_0
0_0
Posts: 474
Joined: 07 Nov 2009, 17:59

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by shhnedo »

Хард ресет след флаш на андроида?
User avatar
heaven
V.I.P
V.I.P
Posts: 251
Joined: 26 Apr 2010, 21:21
Location: Пловдив

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by heaven »

Ми преди не съм го правил, но сега така ли трябва да го направя след като го флашна?
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Independent. »

heaven wrote:Ми преди не съм го правил, но сега така ли трябва да го направя след като го флашна?
Ако беше прочел темата, която съм дал, щеше да видиш, че е необходимо да направиш хард ресет от рековъри или от настройките на телефона.. :)
User avatar
marto2013
Потребител
Потребител
Posts: 89
Joined: 21 Jan 2014, 19:59
Skype: marto-2013
CS Nick: RO
Favorite version: CS: 1.6

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by marto2013 »

Имам проблем с инсталирането на приложения на таблет Alcatel One Touch Pixi 3 (7) 9002X. Сложих SD карта и я направих от настройките приложенията автоматично да се инсталират на нея. Само ,че се инсталират в телефона. След това като си свалих малко повечко приложения ми се появи друг проблем. Показва ми ,че няма достатъчно памет в таблета ,а има 200 MB свободни. Трябваше да изтрия неща ,за да стане около 220MB и чак тогава ми разреши да си изтегля нещо от Google Play. Но като пак стигне 200MB свободни пак не ми инсталира приложения и ми показва ,че няма памет. Как да оправя тези два проблема ?
User avatar
Shazzrah
Потребител
Потребител
Posts: 254
Joined: 01 Oct 2010, 18:44

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Shazzrah »

marto2013 wrote:Имам проблем с инсталирането на приложения на таблет Alcatel One Touch Pixi 3 (7) 9002X. Сложих SD карта и я направих от настройките приложенията автоматично да се инсталират на нея. Само ,че се инсталират в телефона. След това като си свалих малко повечко приложения ми се появи друг проблем. Показва ми ,че няма достатъчно памет в таблета ,а има 200 MB свободни. Трябваше да изтрия неща ,за да стане около 220MB и чак тогава ми разреши да си изтегля нещо от Google Play. Но като пак стигне 200MB свободни пак не ми инсталира приложения и ми показва ,че няма памет. Как да оправя тези два проблема ?
Явно таблета ти си има защита и не можеш да използваш тези 200 МБ, които остават най-вероятно защото таблета се нуждае от тях. Единствения вариант, чрез който можеш да пробваш да ги използваш и тях, е да Руутнеш таблета (Администратор) и да пробваш тогава, но не те съветвам да го правиш, ако имаш гаранция или никога не си се занимавал с такова нещо, защото може да оплескаш нещо. Как да руутнеш уроци има много в AndroidBG.com
User avatar
enco
V.I.P
V.I.P
Posts: 234
Joined: 10 Jul 2010, 16:45

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by enco »

marto2013 wrote:Имам проблем с инсталирането на приложения на таблет Alcatel One Touch Pixi 3 (7) 9002X. Сложих SD карта и я направих от настройките приложенията автоматично да се инсталират на нея. Само ,че се инсталират в телефона. След това като си свалих малко повечко приложения ми се появи друг проблем. Показва ми ,че няма достатъчно памет в таблета ,а има 200 MB свободни. Трябваше да изтрия неща ,за да стане около 220MB и чак тогава ми разреши да си изтегля нещо от Google Play. Но като пак стигне 200MB свободни пак не ми инсталира приложения и ми показва ,че няма памет. Как да оправя тези два проблема ?
Когато си сложил SD карта, задължително трябва да е ерейснеш, тоест да е изчистиш от таблета и след това вече да и задаваш определените настройки. Това се прави, само ако SD карта е изпозлване на друго устройство ( телефон, таблет и т.н. ) Ако не е използвана по стандартния начин се прави от настройките, както си описал.
User avatar
Rozoveca_OLD
V.I.P
V.I.P
Posts: 258
Joined: 19 Feb 2014, 22:09
Favorite version: CS: 1.6
Location: на йоручкото

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Rozoveca_OLD »

за да не правя нова тема, ще попитам тук - някой знае ли как да направя скрийншот на екрана си, ползвам sony xperia tipo dual
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by Independent. »

qm parket wrote:за да не правя нова тема, ще попитам тук - някой знае ли как да направя скрийншот на екрана си, ползвам sony xperia tipo dual
Vol. Down и Power бутона.
User avatar
sanjeev
Потребител
Потребител
Posts: 1
Joined: 10 Mar 2016, 15:53

Re: Въпроси и проблеми свързани с Андроид  — тук!

Post by sanjeev »

Аз съм с помощта на Moto G 2-ро поколение смартфони, тъй като 1,5 година, но сега искам да се закупи друга Android телефон. Аз съм много объркан между Moto G трета Gen & Lenov k4 бележка. Проучих нещо и опита онлайн инструмент: https://priceraja.com/mobile/compare--- ... -g-3rd-gen което показва, че трябва да отида с Lenovo k4 бележка, но инстинктите ми казва, че трябва да отида с Moto ж третото поколение. Моля, показват кой трябва да получи.

Благодаря!
Post Reply

Return to “Телефони и таблети”