Custom spawn extras from *.ini file

Тук е мястото да представите плъгин(и), написани от вас!
Post Reply
User avatar
Flickercho
Потребител
Потребител
Posts: 288
Joined: 25 Dec 2013, 18:51
Skype: -none-
CS Nick: zEx |Flick3rR ;]]*
Favorite version: CS: 1.6
Location: Стара Загора, На покрива на 7-ми блок, кв. Железник

Custom spawn extras from *.ini file

Post by Flickercho »

Здравейте! Скоро ми беше заявен подобен плъгин в AlliedModders и реших, че може да бъде доста полезен.

.: Описание :.
С този плъгин лесно можете да промените количеството HP и Armor, които даден играч ще получи в началото на рунда. Тези данни се зареждат от .ini файл, който трябва да се намира във вашата configs папка.
Играчът, получил дадени екстри, ще бъде информиран чрез съобщение в чата. Също така съм включил няколко log съобщения за броят на играчите с екстри.

.: Конфигурация :.
Конфигурацията на плъгина никак не е трудна. От вас се изисква да предприемете следните стъпки:
- Създайте нов .ini файл във вашата confgis папка и да го именувате PlayersHP.ini. Директорията на файла трябва да изглежда така: addons/amxmodx/configs/PlayersHP.ini
- На всеки нов ред във този файл трябва да присъстват следните данни: "NickName" "HP" "Armor"
Пример: "MyExampleNick" "150" "101"
С този ред във файла, играчът с името MyExampleNick ще получава 150 HP и 101 Armor на всеки спаун.
- Ако не искате играчът да получава специално количество HP/Armor просто оставете съответната част от реда празна по този начин - ""
- Ако един от двата параметъра (за HP или Armor) не е число, плъгинът ще прескочи играча и той няма да получи нищо.
- Ако даденият .ini файл не е в директорията, в която трябва да бъде, плъгинът няма да функционира.

Плъгинът засега не включва никакви команди, кварове или други начини да се промени нещо, докато сте в игра. Всичко се контролира от собственика на сървъра и .ini файла в директорията.
Очаквам идеи, предложения и всякакви коментари!

User avatar
Investments
Потребител
Потребител
Posts: 692
Joined: 23 Mar 2013, 14:20
CS Nick: - Invincible
Favorite version: CS: 1.6
Steam Community ID: gan1gsta2aboy420
Location: Shemi qko

Re: Custom spawn extras from *.ini file

Post by Investments »

Супер е плъгина.Доста ми е интересно как ги правите тези плъгини :D
Иначе браво!Постарал си се все пак.
User avatar
Flickercho
Потребител
Потребител
Posts: 288
Joined: 25 Dec 2013, 18:51
Skype: -none-
CS Nick: zEx |Flick3rR ;]]*
Favorite version: CS: 1.6
Location: Стара Загора, На покрива на 7-ми блок, кв. Железник

Re: Custom spawn extras from *.ini file

Post by Flickercho »

- Invincible wrote:Супер е плъгина.Доста ми е интересно как ги правите тези плъгини :D
Иначе браво!Постарал си се все пак.
Има език (казва се Pawn), който създателя на amxmodx (и екипът му) са използвали за направата на споменатия мод. И на този, същия език, се пишат и съответните плъгинин, използвайки се API модулите и нужните добавки, за да се направи дадено нещо в играта.
И мерси.
Post Reply

Return to “Ваши плъгини”