Мнения за BMW E46

Дискусии, свързани с МПС.
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Мнения за BMW E46

Post by Silverlight »

Като стане дума за оранжево БМВ се сетих за тази 330ка http://prikachi.com/images/347/8338347n.jpg :bigsmile:
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Axemption wrote:Mitsubishi galant? Возил съм в такова, вози приятно и разхода му е нисък.
И аз съм се возил, но нещо не ми допада външният му вид.

Independent, колите, които ми предлагаш са повече от уникални. Наистина прекалено много ми допаднаха, но пък и цената им е някак си.. доста висока. Естествено, че щом ще купуваш нещо качествено - няма да бъде евтино, но на този етап наистина са скъпи. Донякъде както бях споменал май, купуваш и марката. Ще видя още месец-два да посъбера малко пари и тогава окончателно ще избера кола, която ще закупя. А иначе за Х моделите, какво мислите? Гледам, че за 5-6 хилки Евро се намират из чужбина пък дори и в България има, но пък те са още по-зле. Адски скъпи поддръжки, прекалено голям разход и т.н.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

Въпроса е до колко си готов да дадеш за колата, нямам предвид, за да я купиш, а за да я поддържаш. Ако можеш да си позволиш да даваш повече пари, за да я поддържаш е добре, но ако не можеш да даваш много пари за поддръжка, то трябва да се спреш на нещо с евтини части.
Offtopic малко - Имам няк'ъв спомен, че ти не живееш в България, а беше някъде другаде? Или аз нещо се бъркам?
User avatar
Silverlight
Потребител
Потребител
Posts: 379
Joined: 03 Jul 2009, 19:50

Re: Мнения за BMW E46

Post by Silverlight »

Independent. wrote:Въпроса е до колко си готов да дадеш за колата, нямам предвид, за да я купиш, а за да я поддържаш. Ако можеш да си позволиш да даваш повече пари, за да я поддържаш е добре, но ако не можеш да даваш много пари за поддръжка, то трябва да се спреш на нещо с евтини части.
Offtopic малко - Имам няк'ъв спомен, че ти не живееш в България, а беше някъде другаде? Или аз нещо се бъркам?
+1
Най-лесното е да си купиш кола след това почват мъките! :roll:
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

Че какво им е на 3-ките? Нищо особено, най-ниският клас на БМВ, най-масовият модел, поддръжката не е скъпа(в сравнение с какво обаче :mrgreen: ), части има и се намират бол, за разхода - най-вече си зависи от тежестта на десният крак.
Общо взето това е новата циганска мечта.
Аз бих избрал Е39 или Е38 - една идея по-престижни са.

Independent, понеже от БМВ най-разбирам Х моделите ще ти кажа моето мнение в най-общ план - за Х5 Е53, висок разход на гориво, високи разходи за поддръжка - едни читави гуми виж само колко струват, проблемни автоматични ск. кутии(ремонта възлиза 3-4 хил.лв) особено 5 степенната(до 2003г.), на сняг или кал е пълна трагедия отвсякъде и да не забравяме, че Х5 е най-краденият джип. Иначе си е гъзариика, да спор няма, мацките го обожават, но винаги трябва да си имаш поне едно половината от стойността на джипа за непредвидени разходи и ремонти. На едно приятелче 92 набор, баща му купи за подарък 2001 година 3.0д, 184к.с за 8000лв.+ още 3000лв. разходи за вкарване в ред - направо стана кукла. Ако имаш повече парички за последващи разходи - взимай.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

X5-цата гори поне едно 14-15 на 100km, може и да греша, но със сигурност не е икономична кола. Както казах малко по-горе всичко опира до пари и до това колко пари би отделил, за да можеш да си поддържаш колата, както трябва.
От личен опит: Аз до преди 2 седмици карах A8-ца, но ме блъснаха в София на един паркинг, и реших да я продам направо, защото не ми се даваха пари за нея. И в крайна сметка й взех малко над 13 хиляди(на минус съм, разбира се). Сега съм хвърлил око на един джип или по-точно Porsche Cayenne, да видим дали ще мога да се спазаря за 14,5 бона поне за такава кола. Обаче от една страна се чудя, ако я блъснат или пък по-лошо да я откраднат направо.. к'во ли ще правя. Една дума с огромно значение - бюджет. Човек трябва да си направи внимателно сметка какво ще прави, ако стане нещо с колата, а ако пък разбираш от коли и т'ва ти е в кръвта - още по-добре. Няма да се занимаваш с майстори и т.н. като сам можеш да си я оправиш.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

Каско нямала ли е тази А8-ца?
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Independent. wrote:Въпроса е до колко си готов да дадеш за колата, нямам предвид, за да я купиш, а за да я поддържаш. Ако можеш да си позволиш да даваш повече пари, за да я поддържаш е добре, но ако не можеш да даваш много пари за поддръжка, то трябва да се спреш на нещо с евтини части.
Offtopic малко - Имам няк'ъв спомен, че ти не живееш в България, а беше някъде другаде? Или аз нещо се бъркам?
Да, живея в Кипър. Днеска гледах един баварец - точно такъв какъвто търся, беше уникален и беше само 1,500 евро и бях готов да го взема. Докато говоря с нашите, те го бяха продали. Ето, за това става въпрос - http://prikachi.com/images/187/8339187z.jpg. Пък и доста приятели ми казаха, че бавареца е много добра и издръжлива кола, но за жалост прекалено скъп разход и бензин, а че е кеф - естествено. Пък и тука като ги гледам пак са няколко хиляди. Един приятел си взе 320d в уникално състояние за 2 хиляди евро. Взе го от приятел, но пак на такива пари. Друг познат си взе кабрио, М3, но не съм сигурен кой модел май пак 320 за 3,500 евро. Пък и все пак няма смисъл да вземеш скъпа кола след като не може да я поддържаш. Това е факт.
И все пак, GOTT MIT UNS едва ли някой би си купил скъпа кола след като няма да я кара понякога бързо. Кажи-речи едно 160 са добре, но ако си на магистрала естествено, че ще ти стане лошо от разхода. И майка ми мисли, че BMW карат най-вече циганите в България. Ама като се замисля, в Бургас доста често минават хубави BMWта и Ви говоря за модел над 2010. Интересно как в "кризата" поддържат толкова скъпи коли, но както и да е. Та, за Х-серията - просто няма какво да говоря. Това ми е огромна мечта, но за жалост е малко трудно когато не разполагаш с толкова много пари за поддръжка и да я зареждаш. Лятото, когато си бях в България си мислех, че понеже ще гори прекалено много - може да се мине на газово, но гадното тук е, че ще си загуби цялата мощност. Голяма кола е, точно каквато ми харесва и малко заради това се зачудих като видях, че е 10 хилки бавареца понеже ще сложа още две-три и ще си взема качествена кола от 2005та.
http://www.cars.bg/c1058890 това е от 2001ва, наистина ми допада много. Даже и е автоматик, а на мен ми е по-удобно да карам автоматик понеже тука така съм свикал. Единственото нещо, което ме дразни изключително много е, че багажника се отваря на две части, но пък се преодолява. http://www.cars.bg/c1285271http://www.cars.bg/c1285271 - ето пример. И пак ми е чудно и съм сигурен, че ако ида и закупя подобен модел от чужбина било то Германия, Франция или Англия ще ми излезе много по-евтино. Пък и това ще е лесно понеже чичо ми има автосервиз и отдавна се кани да вземе около 10тина коли от чужбина, да ги постегне малко и айде по авто къщите.
Абе като цяло не знам все още на какво да се спра. Не искам да направя грешен избор и после да съжалявам всяка една стотинка, която съм похарчил за нещо, което не ме удовлетворява и съм рискувал. Не знам защо съм се спрял точно на баварците, но просто адски ми харесват.
Independent, брат, как си карал като нямаш книжка, бе? Смисъл, още не си я извадил от КАТ - говоря ти тогава и между другото, честито за книжката! Дано нямаш аварии.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

В Кипър не беше ли обратно движението? За какво ти е да взимаш кола от тука с лява дирекция? Х5 на газ ми звучи доста глупаво... и хич няма да е толкова икономично + разходите за читава газова уредба... знаеш ли кога ще си ги избиеш парите, а и да не забравяме, че поддържаш още една система в колата. Дизел в комбинация с ръчни скорости ще харчи по-малко. А за багажника това е повече в плюс, изключително удобно е за товарене.
И все пак не мисля, че джип за млад човек с НЕвисоки доходи е най-доброто решение. :mrgreen:
Бащата има джип Волво, карам го от време на време, ако го карам спокойно разходът е добър, но като го понастъпя и като му гледам моментния ми става лошо. :mrgreen: Предпочитам си седанът.
User avatar
Independent.
Потребител
Потребител
Posts: 114
Joined: 01 Oct 2012, 15:25

Re: Мнения за BMW E46

Post by Independent. »

Wakaflocka, всеки има познати в полицията, но пък си е риск да караш така. Какво мислиш иначе за VW Touareg? Но да си говорим честно - сигурен съм, че понякога ще искаш да я настъпиш на макс, така ли е? :mrgreen: Аз лично си мислих, че ще карам лекично, но не съм от хората, които са спокойни, аз съм от нервните и като ме издразни някой гледам да го мина по-бързо. Иначе бавареца, който си дал изглежда добре на външен вид, но под капака к'во ли е.. не знам.
GOTT MIT UNS, имаше, но беше по-лесно да я продам и ся да ходя да взимам нова :mrgreen:. А Volvo-то на баща ти като му се счупи някоя част поддръжката как е? Чувал съм, че са със скъпа поддръжка?
В Кипър не беше ли обратно движението?
Кипър е част от държавите с движение на автомобилите в лявата лента.
User avatar
GOTT MIT UNS
Потребител
Потребител
Posts: 141
Joined: 25 Aug 2010, 11:16
Favorite version: CS: 1.6

Re: Мнения за BMW E46

Post by GOTT MIT UNS »

Independent, това е най-масовата заблуда, че поддръжката на Волво е мнооого скъпа... Ако направим сравнение на частите на друга марка от премиум класа, като Мерцедес със сходна година то частите на Волвото са по-евтини. Понеже работата ни е свързана с автомобили и съм що годе технически грамотен, мога да направя реална преценка/не искам да обидя феновете на другите марки/, но просто на Волвото друга марка не може на стъпи и на малкото пръстче. За това което съм видял от тези коли, цената за обслужване и подръжка, безопастността, която предлагат е ненадмината... не ми се мисли да купувам друга марка. В семейството ми от години се кара само Волво и това ще продължи.
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

GOTT MIT UNS,с обратно движение са, да. Но въпроса е, че ще я взема в България и предимно там ще се кара понеже може да се завърна завинаги в родната държава. Пък и едно 800 лева ти излиза газовата уредба. Като се има предвид, че като взема кола - тя ще бъде с такава, ако е Х5. И не знам какво толкова ще товаря освен жени, хаха, а и пък от една страна е доста глупаво за багажник. Майка ми има Kia Carrens 2005 (води се в края на 2004) и разхода е що-годе нормален като се има предвид, че Бургас - Стара Загора и обратно със скорост над 130 изгоря около 30 и няколко литра нафта. И като цяло и тя ми допада доста, но друго си е да имаш собствена кола, да си знаеш, че можеш да си я направиш както си пожелаеш. А пък за VW Touareg също съм забелязвал, изглеждат скъпи, но никога не съм се интересувал от цената им. Нека погледна - както си и мислех, та тя е почти колкото бавареца същата година на производство. На Volvo не ми допада някак си външният му вид..
Малко за Kia-та, адски скъпа поддръжка. Тази година нещо се развали филтъра на климатроника и понеже втора ръка не се намират лесно се наложи да се закупи нов около 400 лева. Отделно на шофьорската врата неща се беше развалило копчето за сваляне на огледалото и струваше около 300 лева. Бяхме я закупили с общи пари 5,500 ама иначе вози доста стабилно. Висока е, изглежда добре (задницата е ужасна).
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мнения за BMW E46

Post by Barry Allen »

А какво мислиш за Ford Focus ST ?
User avatar
Wakaflocka
V.I.P
V.I.P
Posts: 1137
Joined: 12 Jun 2012, 15:56
Location: У кръчмата на село

Re: Мнения за BMW E46

Post by Wakaflocka »

Axemption wrote:А какво мислиш за Ford Focus ST ?
Ами добре изглежда, но не знам дали имат ST модел преди 2013, които да изглежда спортно. Пример, от 2005 http://www.rsiauto.fr/images/FORD/Focus ... 5%29-1.jpg.
Задницата им е гадна на по-старите им модели иначе са евтини.
User avatar
Barry Allen
The Flash
The Flash
Posts: 291
Joined: 18 Jan 2009, 15:15
CS Nick: Axemption
Favorite version: CS: Global Offensive
Steam Community ID: axemption

Re: Мнения за BMW E46

Post by Barry Allen »

Имаш право, но пък не са лоши като цяло. При това имат и голям багажник ако мислиш да товариш касетките с домати на баба ти :reve:
Post Reply

Return to “Авто-мото”